Aydos Ormanı fotoğrafları ve gezi sonrası izlenimler.

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selamlar Arkadaşlar...

Öncelikle beraberce Aydosa gelen tüm arkadaşlara teker teker teşekkürlerimi sunuyorum ve üzülerek, gelmek isteyip de aksiliklerden dolayı gelemeyen arkadaşlara birdahaki gezileri kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Gezi mesafemiz ortalama 25 km uzunuğunda oldu. Bunun 10 km çıkışdı yer yer küçük inişler olsada genel olarak çıkış ile başladık ve sanırım 500 m irtifa kazanarak istanbulun en yüksek tepesine tırmandık. Karşımızdaki manzarada bir tarafta tüm istanbul zeytinburnuna kadar, diğer taraftan Yalova Çınarcık vardı. Parkur daha öncede belirttiğim gibi taşlık, kayalık ve çamurdu birazda balçık :) Bu parkurda bazen mübağalasız nerdeyse düz duvara tırmandık, yollarda keskin ve derin yarıkların üzerinden atlamak gerekiyordu bu da teknik işi :) ama herkez bunu başardı.Çıkışı sağ salim atlaktık derken bizleri dik ve kayalıklarla dolu inişler bekliyordu. Balçık ve kayalıklı dik yangın yollarından inerken frenlerin önemini herkez anladı :) Bu inişte Murat arkadaşımız düşsede kabahat onda değil (Cananda diyebiliriz) Uzun inişimizin sonu gölette son buldu. Burada tesadüf eseri özel yapım sürat teknelerinin antremanını izledik. Baya teknik varmış pervane modelleri motor modelleri. Sanırım önümüzdeki adam XTR pervane taktı teknesine bir ara :) Buradan sonra yollar genellikle düzelmişti ama yer yer sert çıkışlar bizi yokluyordu. Sonuç olarak rotamız 25 km. Burada 10km çıkış, 7km, iniş 8km düzlüktü. Fakat 10km çıkış bikaç saat sürmesine rağmen 7 km iniş bikaç dk sürdü bu da işin kara mizahı.

Scudo

ioankile

Aktif Üye
Tepki
36
gerçekten de zorlu ancak bir o kadar da keyifli bir parkurdu..

Emeği geçen ve katılan herkes e çok teşekkürler.

Fotoları da bekliyoruz tabi:)

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Bu arada Elif sana yeni nick buldum "Bionik Kız" bu ne enerji bu ne güç. Biz yorulmuşken yada arkada kalanları beklerken Sen hiç durmadın bi o yana bi bu yana gittin geldin sürekli pedal çevirdin bütün rampaları ön sıralarda tırmandın

Deniz arkadaşımızı da kutlamak istiyorum Kondüsyonu olmamasında rağmen pes etmedi ve bizimle beraber tamamladı parkuru

ExtremE

Aktif Üye
Tepki
26
Ben hasta olduğumdan dolayı gelemedim.Yine çok güzel bir gezi olmuş, başka bir gezide ( özellikle yalova:) ) yeniden hepberaber olmak dileğiyle...

wolverinewashere

Daimi Üye
Tepki
139
bu resimlerde fazlaca bulunmamın sebebi
(full face kaskı olan sivri benim)
alperenin hep en sona grubu toplamaya geldiğinde
en son beni görmesi ve halimle dalga gecme cabasıdır :)
tabiki saka hepimize çok yardım etti ;)
not: ben cidden grubun sonunu cekiyordum :)

Faith

Üye
Tepki
43
Güzel bi gezi olmuş fotolar için teşekkür. Bisikletim olsaydı bende bu haftasonu biişeyler yapacaktım hava süperdi ama malesef :(

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Gerçekten çok güzel bir tur oldu beklediğimden daha yorucu;) ve kesinlikle daha eğlenceliydi:), gelen ve emeği geçen herkese teşekkür ederim, bir sonraki turu iple çekiyoruz
Not:henüz bu kadar kişinin yazmasının sebebi sanırımki geri kalan herkesin uyuyo olmasındandır:D

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Müjdat; Senin çektiğin süper fotoğrafları bekliyoruz :)

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Geziye katılmış olan tüm arkadaşlara merhabalar. Aşağıdaki linkten gezimizin GPS verilerinin bulunduğu sayfaya ulaşabilirsiniz. Sağ üst köşedeki player bölümünü tıklayarak geziyi istediğiniz hızda seyretme olanağınızın da bulunduğunu hatırlatmak isterim. Bazı yerlerde ileri geri gitme durumları görürseniz bunun nedeni fotoğraf için durup yer değiştirmemdir. Çektiğim fotoğrafları ise yarın yükleme çalışacağım. Gerçekten eğlenceli bir gezi oldu, öncelikle Alperen'e ve sonra katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.

(link)

elifm

Aktif Üye
Tepki
235
katılan herkese, velespit'e, alperen'e ve orkun'a, emektar velespit cipine teşekkürler :)

pırıl pırıl harika bir gündü.. tırmanışlı, inişli (kısa da sürse :D), göl manzaralı... havanın süperliği de cabası tabi :)

tüm arkadaşlara selamlar tekrar :)

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
cidden guzel bir tura imza atilmis malum olan rahatsiligim depresti ve bursadan sonra ki ikinci org. da gelemedim nediyeyim herseyde bi hayir vardir.

Ama gunesli ve hos gezinti icin herkeze tesekkurler

Not : ( Dikkat oluna ortalikta virus dolasa )

• Beğen
Tepkiler: Alperen

enis57

Forum Demirbaşı
Tepki
272
herkese tekrar tekrar tşkler.tur çok zevkliydi hep arkalarada kalmama rağmen.

deniz yenidoğan

Aktif Üye
Tepki
40
çok güzel bir tur oldu gelen ve emeği geçen herkese teşekkürler ayrıca beni çeken alperen ve otec'e, yanlız bırakmayan enis'e, aradığımda hep yardımıma koşan ozan güven'e de ayrıca teşekkür ediyorum:).

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güven

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
maşallah arkadaşlar,
yine eğlencenin ve adrenalin doruklarında zirve yapmışsınız.
gerek yokuş çıkışlarının gerekse rampa inişlerinin sizlerde yarattığı etki ve mutluluk yüzlerinizden okunuyor.
böyle güzel gezilerin ve organizasyonlerın devamını dilerim.
teşekkürler Alperen ve tüm dostlara :)

• Beğen
Tepkiler: Alperen

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Güzel ve bir okadar da yorucu bir gezi olmuşa benziyor.Resimler ve manzaralar için teşekkürler.Ayağınızdan pedal eksik olmasın...

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Emektar Velespit cipi sevgili Land Roverımıza burdan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bizi sağ salim götürüp getirdiği için. Hakkaten eğlenceli geçti. Yine Alperen, Ali ve ben arasındaki müthiş rekabete sahne oldu :) Km saatim bi ara bozulsada arazide yaklaşık 50 km lik bir yol yapmışız.

Bu arada...

Tur boyunca kuru üzüm, portakal, muz ve daha yanında ne olduğunu bilmediğim , ağzı hiç boş kalmayan sevgili arkadaşımıza...
GPS ile bize yardımcı olan sevgili abimize...
Sixsixone kullanan ama hiç bi şi olamayan arkadaşımıza...
Cannondale Leftyleri Lock-Out suz aydos tepesine çıkaran arkadaşlara...
Yeni telefonu ile foto çeken arkadaşımıza...
Kısa tayt giyip üşüyüpte erekliğe laf sürdürmeyen sevgili arkadaşımıza...
Arkadan büyük bir azim örneği gösterip yetişmeye çalışan arkadaşlara...
Ve adını bilmeyipte beraber pedal çevirdiğim tüm arkadaşlara teşekkür ederim.