cok ilginç bakmadan geçmeyinn sakııınnn

bisikletci55

Daimi Üye
Tepki
41
Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa,(aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın.Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun,karşı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine (cep
telefonuna yakın bir mesafede tutarak) bassın.Kapınız açılacaktır.
dene yin ve görünn

Scudo

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
garip paylaşım için teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
deneyeceğim yedek anahtar yok ama akşama doğru ikiside gelecek :D sonucu yazarım :)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
evet bunu abimle yapardik hep :D telefon kamu hattı bedava olunca böyle gereksiz şeylerle çok uğraşıyoz. kumandadan ses dalgaları yayıldıgından buda telefonla iletilebilir teorisinden yola çıkmıştık harbi oluyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
denedim oluyor :) çok süper bişi . şehrin dier ucundaki anahtarla kapıyı açtım çok güzel bişi :) teşekkürler :)

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
ilginç paylaşım baya ii yaaa bunu daha önce biliyor olsaydım keşke...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Ben denedim olmadı. (Araba Subaru Forester) Acaba markaya göre değişiyor mudur?

bisikletci55

Daimi Üye
Tepki
41
kum an da yapımından da fark edebilir :S ama ben sahınde dene dın oluyoo fabrika cıksı uzaktan kumandada da oluyo ama dedıgım bıgı kumandanın ıcındekı alıcıdan olabıılır

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
@sinto

Anahtarı içeride unutursan çok işe yarayabilir. Anahtarı içeride unutup arabayı nasıl kilitleyebilirsin de diyebilirsin onu da cevapla2yayım sen demeden :D .
Çoğu yeni arabada şoför anahtarı kontağından çıkartıp arabasını terkettiğinde kapılar belli bir süre sonra otomatik olarak kilitlenir. Bu hırsızlara karşı bir çeşit güvenlik önlemi.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Aklıma şöyle bir soru geldi.
Cep telefonunun mikrofonu kumandadaki ses dalgasını algılayabiliyor ve iletebiliyor. Öyleyse bir ses kayıt cihazıyla kumandadan çıkan sesi kaydedersek ve arabanın yanına gelip bu kaydı çalarsak arabanın kilidi açılır mı?
Mantık olarak açılması gerekiyor. Ses kayıt cihazının kayıt edebilmesi için de cihazın kumandadan çıkan ve bizim duyamadığımız frekanstaki ses dalgalarına duyarlı olması gerekli.
Eğer bu bahsettiğim gerçekleşirse , önemli bir güvenlik sorunuvar demektir. Biri arabamızın yakınına kayıt cihazı yerleştirir ve kumandamızdan çıkan ses dalgalarını bir şekilde kayıt edebilirse anahtarımızı kopyalamış olur. Geriye kalan tek şey arabanın kapılarını alarmı çalıştırmadan açtıktan sonra arabayı bir şekilde çalıştırmak olur ki hırsızların bunu kolayca yaptığını biliyoruz.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Az önce Volkswagen Caddy üzerinde denedim ve açıldığını gözlerimle gördüm. Açıkcası açılmayacağını düşünüyordum.
Ama ufak bir araştırma sonucunda ses kayıt cihazıyla arabayı açan sesin kayıt edilse bile işe yaramayacağını öğrendim.
İşe yaramıyor çünkü arabanın kumandasından çıkan ses dalgası kumandayı her kullanışınızda değişiyor. Yani daha önce kumandanızdan çıkan ses dalgasıyla ikinci defa aracınızı açamıyorsunuz. Bu sistem bankaların kullandığı cep telefonu şifrematik programlarıyla mantık olarak aynı. Şifrematikleri kullananlar anlatmaya çalıştığımı daha iyi anlayacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Geçen gün arabanın içinden takımları indirmiştik ve biz dükkanda degildik. Arabanın anahtarıda bizdeydi. Takım lazım oldu şansa indirmiştik malzemeleri ama ya indirmeseydik artık işeme baya yarar sagolasın

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
Acaba bu ses kayıt sistemi ile köpek kovucunun çıkarttığı sesi kaydetsek?????
işe yararmı dersiniz?

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@andac

Arabanın kapılarını açmakla arabayı hemen çalamazlar.Çünkü yeni üretilen bütün arabalar da İmmobilizer diye anahtar kodlayıcı bir sistem var ki bu sistem anahtarın birebir kopyasını bile kontağa soktuğunuzda arabanın çalışmasını engelliyor. Yani o bahsettiğin yöntem kapıları açsa bile arabayı çalamazlar ama teyp-hoparlör gibi taşınabilirleri çalabilirler.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bu arada bende babamın arabasında babamla birlikte denedim fakat açılmadı.Demek ki bazı aralıktaki dalga boyları iletilebiliyorken bazı aralıktaki dalga boyları iletilemiyor. 2.4GHZ dalga boyu olayları filan yani...

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
@matrixod

Yanılmıyorsam 1-2 sene evvel 1 gecede İstanbuldan 30 40 tane Opel Vectra çalmışlardı. Hepsini aynı gecede ! Hepsinin de immobilizer sistemi vardı. Bu Opellerden biri de bizim bir tanıdığın arabasıydı ondan dolayı biliyorum bu olayı. Adamlar bir yolunu bulup çalıyorlar.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@andac

Bak kendinde demişsin zaten hepsi vectraymış.Opel gibi çok kullanılan bir markanın sık rastlanılan bir modeli olursa immobilizer kodları yakın olduğu için birini çözersen bir kaç tane daha çalabilirsin.
Eğer bir hırsız bir şeyi çalmayı kafasına koyarsa yapar bu yüzden immobilizerda geçici bir çözüm aslında.Kesinlikle çalınmaması için bir çözüm yokkk.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
yaw bisikletforumda bu araba muhabbetide güzel olmus yani , yeni yeni bilmedigimiz şeyleri ögrendim fakat birazda buna benzer yaratıcı fikirleri olanlar ve fikri gelenler için söylüorum da gül gibi baktıgımız bisikletlerimizi nasıl güven altına alabiliriz ? :)