Bisikletle Uludağ'da Kar Keyfi...(..buyrun fotoğraflar..)

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Bisikletle Uludağ'da Kar Keyfi

Bisiklet sporuna gönül veren spor ve doğa tutkunu olup değişik bir organizasyonda benlikleri ile bir bütün olup zorlu bir
tırmanış için bizlerle birlikte pedal çeviren tüm dostlarıma ve

Bizlerle birlikte olamayıp gerek telefonlarıyla arayıp,gerekse mesajları ile bizleri gönülden destekleyen tüm pedalcı arkadaşlarımıza
arkadaşlara teker teker teşekkür ederim.

Forma duyuruyu yaptığım 06.11.2007 tarihinden beri (ve tabii bunun önceside var) çeşitli olarak bilgilerinizi,tecrübelerinizi
duygu ve düşüncelerinizi bizlere aktardınız bizlerde bunları derledik toparladık herkes birşeyler buldu her yazılan mesajda

ve sonuç olarak sizlerinde takip ettiğiniz gibi planlar yapıldı uygulama aşamasına gelindi.

İstanbul-Ankara ve Bursa guruplarının buluşması ile
sabah saatlerinde başlayan tırmanış kimi yerlerde asfalt kimi yerlerde buz ayrıca üst kısımlarda kar üstünde ve
tehlikeli olmasalarda varlıkları ile bizi titreten kuçu kuçu dostlarımızında katılımı ile keyif içinde
sağ-salim noktaladık.

İniş esnası ise harkulade geçti diyebilirim inanın o kadar zorlanmamıza değdi, inişteki kontrollü ve heyecanlı
sürüşlerimizle uçarcasına yolun tadını çıkardık.

yine yaparmısın diye sorsalar evet yaparımmmmmm derim hemde hiç tereddüt etmeden. :)

Fotoğraf ve yanılmıyorsam video çekimide var sanıyorum bende heyecanla bekliyorum .

yeni turlarda heyecanları yaşamak adrenallerimizi yükseltmek adına görüşmek üzere diyorum sevgi ve saygılarımla

Scudo

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Süper bir geziydi!! Daha doğrusu performansdı....
Sabah 04.30 sularında Bursa'ya vardık ve buluşma saatini beklemeye başladık. Dışarısı inanılmaz soğuk! Kimse dışarı çıkmak istemiyor! jeep'in içerisi 11 kişinin sıcaklığından hamam gibi :) Okan ve Ünal süper cesaretleri ile dışarı keşif turuna çıktılar bizde fırsattan istifade biraz kestirdik. Çünkü saatler sonra bizi soğuk ve yorgunluk bekliyordu. Tabi geriye kalan 9 kişi ne kadar uyuya bildiyse :)

(link)

(link)

Güneş doğunca kalk borusu ile telaş içinde hazırlanmaya başladık. Bursa'dan gelen arkadaşlar, Okan ve Ünal'ın rehberliğinde biz hazırlanırken yanımıza gelmişlerdi. Artık tırmanış başlamıştı...

(link)
(link)

(link)

(link)
(link)
(link)

Tepki
3
@Alperen

Selamlar,

Bizde sizinle ukarı kadar gelseydik tam süper olacaktı :)
ama malum kondisyon yok uzun zamandır binemedik inşallah başka organızasyonlarda görüşmek üzere .

Recai

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu organizasyonu kaçıran benim gibi arkadaşlar için ağlama duvarı nerede acaba? :(

elifm

Aktif Üye
Tepki
235
hadi ordan halil :)

beyler, kaç saatte çıktınız, ne kadar sürede indiniz, nası geçti ayrıntıları bekliyoruzz

• Beğen
Tepkiler: candede

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
ve birde; fotoğraf boyutları niye böyle küçücük Alperen :confused:

• Beğen
Tepkiler: aurora79

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Kusura bakmayın arkadaşlar Telefon ile çektiğim için ancak bu kadar oluyor daha büyütürsem kötü görünüyor.

Kısaca performans gezisinin yol hikayesi ;
İstanbuldan Avrupa yakasından gelen arkadaşlar ve Anadolu tarafından gelen arkadaşlar ile birlikte cuma gecesi 10.30 da Kızıltoprak'ta Velespit'te buluştuk. Bu saatte buluşmamızın sebebi en son vapur saatinden dolayı. Velespit'te son hazırlıklarımızı tamamlarken Niko'nun teknik sorunlarını giderdik ve Land Rover'e bisikletleri yükledik. Derken saat 12.00 olmuştu yani tam gece yarısı ve 11 çılgın genç gecenin karanlığında hareket etmeye başladı. Yollar sakindi fakat hepimizin anlayamadı yol boyunca en sağdan gitmemize rağmen tüm arabaların neden sellektör yaptığıydı... :) sanırım sarı Landrover tepesinde ve arkasında 11 bisiklet ile içindeki kalabalığın sallanarak yol da ilerlemesi ilginç gelmişti...
Derken hemen hemen bir saat sonunda topçulara ulaştık. Feribota girerken gişedeki görevlinin hayretten gözleri faltaşı gibi açıldı.
-Bu kadar bisikleti nereye götürüyorsunuz
-Bursaya Uladağa çıkmaya gidiyoruz
-Eeee arabada bisiklet sayısı kardar yolcu yokki!!!
Gişedeki görevli birdaha bakar ve susar :) Yaklaşık 45 dk lık bir sürenin sonunda yalovaya varmıştık. Çorbacıya ulaştığımızda saat 02.00 sularıydı. Sıcakcık çorbalarımız içimizi ısıtmıştı Çorbacıdan çıkarken saat 03.00 e geliyordu. Bursa yoluna koyulduk yollar sakindi lakin yer yer buzlanma vardı 04.30 gibi bursa çekirgedeydik. Aracı parkettik ve beklemeye başladık dışarıda bıçak gibi keskin bir soğuk vardı.Kimse çıkmak istemiyordu birbirimize yapışarak uyumaya çalıştık. Nihayet beklenen an geldi ve saat 06.30 oldu. Bizleri telaş sarmıştı soğuğun da etkisiyle hızlı hareket ederek bisikletleri montajladık ve Bursalı arkadaşlar ile buluştuk.
Vee tırmanış... Tırmanış süresi herkeze göre farklıydı. Birkaç gurup olmuştuk. Herkez kendine göre çıkıyordu ve en iyisi buydu. Bazılarımız tempolu bazılarımız ortamın tadını çıkararak tırmanıyordu kısaca herkez kendine göre eylenerek tırmanıyordu. Tahminen 3.5 - 4 saat arası gurup tırmandı Tırmanışın tahminen ilk 15 km normaldi sonradan yavaş yavaş buzlanmalar başladı ve hava daha acıtır oldu. Herkez terlemişti ve durduğunda ise ter soğuyarak üşütüyordu bu yüzden pedal çevirmek zorundaydık. Bana göre en zorlu olan son 10 km oldu Çünkü enerjimin sonuna doğru gelmiştim sadece azim ile gidiyordum. Tırmanış; buz, kar, soğuk ve muhteşem manzaralar eşliğinde oteller bölgesinde sona erdi... Burada sucuk ekmek ve çorba ile ısındık, Üstlerimizi değiştirdik sohbet ederek yorgunluğumuzu attık.
Şimdi sıra inişteydi... İniş çok komik sahnelere manzara oldu hiç aklıma gelmezdi düşmeninde keyif vereceği. Ben ve 4 arkadaş arka arkaya bisikletlerden kayarak yerde sürüklendik. Bi ara Jandarma takıldı peşimize çok hızlandığımızı ve yavaşlamamız gerektiğini ikaz ederek bildirdi. Sanırım tüm arkadaşlar inişin verdiği tat ile çıkışın yorgunluğunu attı... Sonunda herkes şükürler olsun sağ salim inmişti tabi düşmeleri kazadan saymıyorum onlar o günün tuzu biberi :)
Bursalı arkadaşlara ve İstanbul'dan katılan arkadaşlara candan teşekkürler... Hep beraberce güzel ve aylenceli bir gezi oldu.
Bir öneri olarak nacizane belirtmek isterim en yakın zamanda tekrarlamak ama daha arazi ve inişli olarak....

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Aslında nekadar çok gelmek isterdim. Ama işten günler pardon haftalardır antremansızdım. AQrabayla gelecektim ama arabayıda vurup bozdum. Bi daha nezaman Allah bilir.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Yaaa foto az henüz içim çok geçemdi ama yine de kendi kendimi yedim ah niye gidemedim diye. Bu organizasyonda tarihe geçmiş oldu. Nasıl oldu da Kevser bunu kaçırdı diye ahh ahhh. Neyse bir dahaki sefere inşallah bizler de yanınızda oluruz...

Fotoların devamını bekliyoruz...

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Feribota girerken gişedeki görevlinin hayretten gözleri faltaşı gibi açıldı.
-Bu kadar bisikleti nereye götürüyorsunuz
-Bursaya Uladağa çıkmaya gidiyoruz
-Eeee arabada bisiklet sayısı kardar yolcu yokki!!!
Gişedeki görevli birdaha bakar ve susar :D :D

o anı hatırlıyorum ve aklıma senin yazını okuyunca geldi,dışarıdan içerisi zaten buhardan gözükmüyordu koptum yine yawww :D :D :D

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@KevSerSeri

azmı çağırdım seni,azmı yalvardım :boese157: geldiye ohh üzül şimdi öyle :D :D
her zaman beklerisssss

elifm

Aktif Üye
Tepki
235
anlatım için teşekkürler alperen :)

süper geçmiş.. kıskandım doğrusu :)

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Bir bursalı bisiklet sever olarak bayramda bursada bulunamayıp organizyona katılamadığım için bende çok üzüldüm. Keşke bayramda bursada olabilseydim de katılabilseydim. Diğer fotoğrafları merakla bekliyorum. Organizasyondaki herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
NO COMMENT

Allahınızdan bulun :D

ama alperen düşüşünüz muheteşmdi 6 kişi birer kuğu gibi süzüldü yerlerde :7:

tavsiye : bilgisayar başında iseniz ve evdeyseniz bi bataniye aıp içine yumulun buz gibi görüntüler geliyo :eek:

neyse alın size fotolar :D

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Selay Yaman

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
fotograflar ıcın tesekkurerl elmanım. super bır gezı oldu gercekten. katılanlara tekrar tekrar tesekkurler. ah o kopek oyun yapacam diye dişleri geçiriyordu azdaha :D ama elmanı cok sevdı pesinden ayrılmadı hehe. bırdahakı uludag tırmanısında gorusmek uzere. bu sefer sızı camurada sokacaz :D

• Beğen
Tepkiler: grikartal

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Abi fotolar süper;)

Eğlence de hat safadaymış maşallah..

Benim gelme gibi bir imkanım yoktu ama olsa kesinlikle kaçırılmayacak bir organizasyonmuş... inşallah daha ilerki zamanlarda yine böyle bir organizasyonda buluşuruz...

• Beğen
Tepkiler: candede