El Yapımı Kadrolar

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teşekkür ederim,
Bu videoyu çok defa izledim. Alüminyum malzemeden yapmıştı bu bisikleti, çok başarılı güzel bir model bu.

Elektrik desteği artık günümüzde gerekli bir ekipman. Maliyetler yüzünden prototip modelimde erteledim. Batarya, motor (bu örnek videodaki de mid-drive) diğer ekipmanların maliyeti 15000 tl'yi buluyor. Zaten yurtdışında e-kargo bisiklet ortalama 3000 Euro'dan başlıyor satış fiyatları. Sanırım bu ekipmanlardan dolayı yüksek. Normal pedallı olanlar da ort 1000 euro'dan başlıyor. Gerçi bunlarda da yüksek fiyatlı ekipmanlar kullanılıyor.

Bu arada benim çok beğendiğim bir Japon kargo bisikleti de var, yaklaşık 4 yıldır prototip geliştirip duruyorlardı, 2024'te seri üretime başlayacaklar.

Ekip sorumlu ile bi kaç kez yazışmıştım. Çünkü, üzerinde çalıştığım bir 3 tekerlekli model var, şekil olarak buna benzedi eskizlerin sonunda, sanırım çok beğendiğimden çok etkilenmiş olmalıyım :)

Burdaki temel amacım, bütün bir çerçevede kadro fikri idi. Bana, "eğer kendin kullanacaksak bizim modelin aynısını yapabilirsin ama satış amaçlı ise telif hakkı var, izin vermeyiz" dediler.

311190 dosyayı görüntüle

(link)

311189 dosyayı görüntüle
----///----

Aşağıdaki model ilk yaptığım kargo bisikleti şu anda bunu kullanmıyorum, 2.sini yaptıktan sonra.

Bu beklediğim gibi olmadı, biraz hantal geldi, belki bi yerlerde iyi hesaplama yapamadım.

311191 dosyayı görüntüle311192 dosyayı görüntüle311193 dosyayı görüntüle
elinize emeğinize sağlık, çalışmalarınız gayet başarılı. Kargo bisikletlerini bende çok beğeniyorum ama ülkemizde neredeyse yok denebilecek kadar azlar. Bisiklet çantası yapan Anunnaki Bisiklet Çantaları 2 tane üretti daha da üreteceğini söylemişti. http://instagr.am/p/CsJeBwlNp7w/
Üstteki Japon modeli bende seviyorum. Yönlendirme sistemi aynı piaggio ve yamaha trike modelleri gibi Ayrıca küçük olması ile çok daha hoş duruyor.

Scudo