Giro d'Italia 2015

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şaşırıyor olabilirsiniz arkadaşlar fakat artık önümüzde ki ilk büyük tur Giro. Yarışın sunumu ve parkur bu pazar yani 5 Ekim de açıklanacak. Şu an ilk dedikodular yarışın Liguria bölgesi yani İtalya'nın kuzey batısında yer alan San Remo'da takım zamana karşı ile başlayacak söylentisi. Sonra Genova ve La spezia şehirlerinde 2 sprint etabı da onu takip edecek. İlk etaplar seyir ve manzara açısından çok güzel olacağı kesin.
Nibali ve Contador katılacaklarını açıkadılar,sakatlık yada sorun olmazsa şu an sadece bilinen bunlar.
Yarışın ilk fragmanı da verildi
Kaynak: Cyclingnews.com

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Fragman çok iyi hazırlanmış. Müziğinden seslendirmesine kadar tam bir gaza getirici tempo var.
http://i.imgur.com/vZoL7ou.jpg
Bakalım bu sene pembeleri kim giyecek.:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Özgür R

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@MehmetAliB.

Ben giyicem :D (bkz. Profil Fotoğrafım)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir de geçen sene ki sunumun müziğini dinleyin.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Gökhan Toros
Bisikletine pempe gidon sargısı yapmandan belliydi zaten.
Simsiyah bisiklete pembe dropbar yakışmış. :in: Güle güle kullan
...
Bu seneki TUR'un turkuvaz formasıda benim. Şimdiden haber vereyim, demedi deme.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Rota bugün açıklandı arkadaslar. Son etap torino milano. Ayrıntılar ise
(link)
Etap ayrıntıları zamanla guncellenir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2015 Giro Italia tanıtım videosu. Etaplar, zorluk dereceleri , şehirler...

Bu sene 7 düz etap , 7 orta dağlık etap ve 5 tane de dağ etabı var. Bir tane bireysel zamana karşı var ve 59 km yarışta sıralamayı çok değiştirebilecek bir etap bu zamana karşı. Bir dağlık etap hariç tüm dağlık etaplar ve zamana karşı son haftaya sıkışmış durumda. Giro bu sene İtalya'nın kuzeyine daha çok ağırlık vermiş. GÜneye hiç inmiyor Orta İtalya'da ise sadece 3 etap var. Yarışın bitişi ise Torino 'dan başlayan etapta Kuzeyin zengin şehri Milano da tamamen düz bir etapla son buluyor.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Bireysel zamana karşı etap gerçekten de çok belirleyici olabilir. Hem çok uzun, hem de iki tırmanış (ve peşinden iki de iniş) içeriyor. 3 veya 4 defa bisiklet değiştiren olur mu acaba... Etabın Pinarello'nun evi olan Treviso'dan başlaması etabı daha da çekici yapıyor bence.

Bana en cazip gelen etaplar 16. ve 20. oldu. 16. etap Aprica'da değil de Mortirolo'da bitiyor olsaydı çok daha heyecanlı olabilirdi, sanırım organizatörler kraliçe etap ile zamana karşı etabını peş peşe koymanın fazla gaddarca olacağını düşündüler... Bu sene olduğu gibi en zorlu tırmanışı sondan bir önceki güne koymuşlar ancak etabın sonu Finestre tepesi değil kayak merkezi olan Sestriere.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu turların arada sırada tarihlerini değiştirseler her sene Giro Mayıs ,Tour Temmuz da yapılıyor. Ben Giro ya gitmek istiyorum hep bahar ayında oluşundan mıdır nedir daha çekici geliyor bana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Takımların kadroları da şekillenmeye başladı, Contador zaten uzun süre önce katılacağını açıklamıştı. Yine takımlar başaltı liderlerini Giro ya göndereceklerdir. Herkesi yazmaya gerek duymadım, sadece tanıdık yada ismi önce çıkanları yazdım.
Katusha
Yury Trofimov
Luca Paolini
Tinkoff-Saxo
Contador
İvan Basso
Mic Rogers
Cannondale-Garmin
Ryder Hejdedal
Davide Formolo
Moreno Moser
Sky
Elia Viviani
Richi Porte
Leopold König
Ag2r La Mondiale
Dominico Pozzovivo
Carlos Betancur
Astana
Fabio Aru
Dario Cataldo
Luis Leon Sanches
Etixx-Quickstep
Rigoberto Uran
Lotto-Soudal
Adam Hansen
Greipel
İam Cycling
Slvian Chavanel

Bazı takımlar tamamını açıklamışken, bazıları ise 2-3 kişiyi belirlemiş. Gözüme ilk çarpan isimleri yazmaya çalıştım, yada sadece takımların açıkladıklarını. Takımlar güncelledikçe yada önemli kişiler belirlendikçe listeye ekleyeceğim.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
16. etapta 12.8km boyunca ortalama %10.1 maksimum %18 eğim ve bu 100km'den fazla dağlık mesafeyi zaten gittikten sonra :eek:

• Beğen
Tepkiler: AlperenErtan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
14,15 ve 16. etaplar çok belirleyici olacak. 14. Etap 59 km lik 2 adet yokuş içeren bir zamana karşı son zamanlarda bu kadar uzun zamana karşı izlemedik. Üstüne 15 ve 16 . etaplar gibi tamamen dağlık etaplar da ortalığı hareketlendirecektir. Zaten arada ki dinlenme günü olmasa 16. etapta kimse atak yapacak durumda kalamaz. Giro komitesi şu tepelere zirvelere kategori isimlerini de yazsa hiç fena olmaz. Ne olduğunu bilmeden bakıyoruz. Sadece etap içerisinde yer alan en zorlu yokuşun bilgilerini vermişler sitelerinde.

sebevi

Üye
Tepki
68
İsim
sebevi kasım eryıldırım
Bisiklet
Trek
geçen sene Uran'dan çok ümitliydim açıkçası. Ama Quintana resmen yanına bile almamıştı. Bu sene ekip çalışırsa podyum olur. Tabi El Pistolero varken diğerleri onun rakibi olarak anılacaktır. Team SKY geçen sene büyük turlarda hayal kırıklığı yaşadığı için bu sene çok asılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Her yerde söylüyorum Uran kafasında ki ticaret ile ilgili şeyleri bırakmazsa bir şey kazanamaz, helikopter satıyor, tshirt falan beyninde bir sürü işlem var ve bu şekilde bisiklete odaklanamaz. Kendisine sorsak çok motiveyim der ama beyin başka türlü çalışır. Contador yine favorim fakat Giro sonrası Tour da yorgun olabilir , Nibali, Froome ve diğerlerine karşı durması için Kreuziger ve Majka çok iyi domestiklik yapmaları gerekir. Ayrıca Porte çok formda zamana karşı da yokuş olduğu için Contador'a kafa tutması zor olmayacaktır.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Porte'un gerçekten kazanabileceğini düşünen yoktur sanırsam, potansiyel tamam var ama daha büyük turlarda bir kere bile 3 hafta boyunca iyi yarıştığına şahit olmadım, bu adamın 3 hafta üst düzeyde yarışma kapasitesi yok :)