Pertek Dağ Bisikleti Festivali - 28 Eylül 2014

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar 28 Eylül 2014 tarihinde, Tunceli'nin Pertek ilçesinde Pertek Dağ Bisikleti Festivali düzenlenecek. Organizasyonun, kaymakamlığın da devreye girmesiyle güzel geçeceğini tahmin ediyorum. O gün Malatya, Tunceli, Elazığ ve birçok çevre ilden bisikletçiler orada olacak. Yarışla ilgili detaylı bilgi için:
(link)
(link)
(link)

Şimdi geleyim kendi fikirlerime. Pertek, kalesiyle, sırtını yasladığı dağlarla, gezilip görülmesi gereken şirin bir ilçe. İnsanı da güzel. Elazığ-Tunceli-Malatya arasını iki yıldır geziyorum. Beni en çok etkileyen yer Pertek Kalesi'dir. Sonuç olarak, yarışa katılacaksanız da katılmayacaksanız da gelin, tanışalım, bisiklet sürelim. Şurada, günübirlik Pertek Kalesi gezimizi okuyabilirsiniz (birazcık reklam):

(link)

http://2.bp.blogspot.com/-mdFs9cbfOmc/UynhjJ20kzI/AAAAAAAAAYM/MIYVR2oKiBo/s1600/10.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-LKSCw1199xY/UynhrPfhKzI/AAAAAAAAAac/2I4VhPby-BI/s1600/25.jpg

Yarışın ayrıntıları belli olmuş.
(link)

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Allah izin verirse bende yarışlara katılacağım. Kaydımı yaptırdım... Görüşmek dileğiyle... Tunceli'nin Pertek ilçesinde düzenlenen Dağ Bisikleti Yarışında Master A Kategorisinde 5. oldum. İlk yarışım olmsaına rağmen iyi bir derece... Yarışmak çok farklı bir duygu. Kısmetse önümüzdeki ayrışların bazılarınada katılmayı düşünüyorum.
Master A'da Yakup Kadıoğlu 2. Ayhan Das 4. oldu...
Elit Erkekler'de Vasfi Karabacak 4. Akif Bozkurt 5. oldu.
Genç Erkeklerde Berk Akoğlu 4. oldu.
Elit Bayanlarda Zeliha Betül Demir 5. oldu. Arkadaşlarımı kutluyorum...

Pertek ilçesinin misafirperverliği çok iyiydi. bizleri çok iyi karşıladılar. yeme / içme ve konaklamada hiçbir sıkıntı yaşamadık. En güzelide Pertek'te bulunan Termal otelin bize imkanlarını sunması oldu...

Buradan Tüm Pertek yetkililerine teşekkür ediyorum. :)