Decathlon ziyareti

Tepki
12
Selam pedalcılar; pazar günü Decathlon daydım. Oldukça ucuz ve uygun malzemeler vardı. Tabi fotoğraf çekmeden olmazdı. ;) Gidenler bilir Decathlon kendi markasını üretir Katlanır bisiklette ise 2 tip var; 1. Otomatik 3 vites kayışlı çamurluklu 2. 3 vites çamurluksuz zincirli açıkçası tercihim daha çok 2. sinden yana çünkü zincirli ama daha sonradan ilaveler yapılabilir çamurluk bagaj çanta vs.

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
Decathlona depo istiyoruz..reyonda urun kalmayınca hıcbısey bulamıyorum..gecen gun ıstedıgım pedal reyonda bıtmıstı ıstedıgım ayakkabı bıtmıstı bende mecburen bıraz daha fazla para verıp başka aldım..guzel urunler var ama depo lazım:)

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Ben decathlona giden bisikletlileri görüyorum da diyorum acaba bu abiyi bisikletforum dan tanıyor muyum?
Bizim evin önündeki cadde ikea' ya bakıyor. Onun arkasında Forum(bisikletle 5 dk), onun arkasında Decathlon o tarafa bisikletli gidiyorsa büyük ihtimalle Decathlona gidiyordur.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Muhiddin K.

Niye depo gereksin ki? Adamlar mal satıp para kazanma derdinde. Rağbet gören bir ürün için stok güncellemesi yapmak yerine, elindekiler tükenince daha pahalı alternatiflerine yönlendirmek bir satış stratejisidir. Adamlar da aynen bunu uyguluyor. Decatlon'un bu stratejisine bir lafım yok, sonuçta hangi sektörde olursa olsun her firma "o kalmadı bundan verelim" mantığında ama Decathlon'un en büyük sıkıntısı stok güncellemesini çok uzun periyotlarda yapması.

2-3 hafta önce Marmara Forum'daki Decathlon'a gittiğimde bisiklet reyonunda neredeyse hiçbir şey yoktu (kendi aradıklarımı geçtim, neredeyse tamamen boştu), görevliye sordum stokların ne zaman güncelleneceğini ve "Bilmiyorum" yanıtını verdi. Kendi personeli bile neyin ne olacağını bilmiyor bu konuda.

Tepki
12
@Muhiddin K. Depo olamamanın nedeni BİM style ile aynı mantıkta çalışmaları o sebepten depo olmaz ;)

Evet eğer eleştiri gerekirse reyon elemanları çoğu üründen bilgisiz ve o ürün hakkında bir eğitimi söz konusu değil reyonlar çok dağınık ve bir çok üründe yine stok out yaşanıyor

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Faruk Meriç

BİM'den geliyorum, kocaman bir depoları var :D

• Beğen
Tepkiler: İsa Yavaş
Tepki
12
@Batuhan Köksal
Pardon düzeltiyorum A101 vb. marketler diyelim yani kısacası Fransız tipi sadece reyon mantığı ile çalışma şekli :D

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
benımde her zaman gelme ımkanım olmadıgı ıcın bende o alternatıfe yöneldım mecburen.ama yapılan şey yanlışş..orta sevıye malında alıcısı var yuksek kalıte malında alıcısı var..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Faruk Meriç

Bim kıyaslaması yerinde olmadı bence. Nitekim her akşam kapanıştan sonra kamyonları yanaşır ve depoları stoklar. Decathlonda ise stoklarda eriyen bir ürünün yeniden stoklara girmesi aylarca sürebiliyor. Zamanında bir çadırı yaklaşık 2,5 ay beklemiştim. Bu da sadece benim sabrettiğim süre, stoklara ne vakit girdi bilmiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Faruk Meriç

O cevabı yazarken yukarıda açıklamanız yoktu :) Bence de Bim'e fazla takılmayalım konuyla alakalı fikrimi sunmuştum :)

Tepki
12
@Ugur Basdag Sanırım fazla polemik olmadan bir kez daha açıklama getirme isteği doğdu. Ülkemizde birden türeyen ucuz marketleri kastedmiştim. Çok fazla stok olmayan Decathlonunda Türkiye pazarına girmesinin en büyük amacı budur ;)

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Ankara mağazası bomboş
hatta hiçbir zaman ankara mağazasından o kadar Tilt aynı anda olmadı
Ankaralılar decatlon mağazasında çekirge gibi hemen tüketiyor

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Ankara mağazası bomboş
hatta hiçbir zaman ankara mağazasından o kadar Tilt aynı anda olmadı
Ankaralılar decatlon mağazasında çekirge gibi hemen tüketiyor

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@gokhan.gursel

Ankara mağazasında nedense hiç ürün yok, reyonlar bomboş...

@gokhan.gursel

Ankara mağazasında nedense hiç ürün yok, reyonlar bomboş...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ankaralılar çekirge gibi de ondan... hafta sonu mağazaya bi girin, zannedersiniz ki, tüm ankara spora gönül vermiş, deli gibi alışveriş yapıyo...

decathlon'da çalışan biriyle tanışmıştım (başka bi ildeki şubede çalışıyodu), ankara satışlarından memnun olup olmadıklarını sordum... "o dar alanda nasıl o kadar ciro yapıyoruz ben de bilmiyorum" demişti : )) Ankara'dan çok memnunmuş decathlon : ))))

Tepki
0
bugün samsun decathlona girttm. Bir sürü kırmızı tilt7 vardı, bir tane kalmış. 1299 liradan 999 liraya inmiş.

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
decathlonun web sitesinde hiç bisiklet yok şuanda neden acaba?

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Geçen gün giysi ve aksesuar almak için Bayrampaşa Decathlon'a gittim, orada da neredeyse hiç düzgün bir şey yoktu, olanların da eskisi gibi fiyat avantajı kalmamıştı. İlk zamanlarındaki çekiciliği yok artık Decathlon'un...