Paxton almayın

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
paxton t550 29 inch 2 hafta önce aldım
lakin göbekten gelen ses üzerine aldıgım yere gittim
aynakolun yamuldugunu için ses gelmekte ve garanti kapsamına girmemekteymiş
ben bisiklette kaza yapmadım aynakola darbe uygulamadım naormal sekilde bindim
ayrıca fren kalibresi ise cok kalitesiz pabuslarını değiştirmek zorunda kaldım

piyasaya yeni giren bu markayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
tavsiyem kesinlikle bilinmeyen bir markayı almayın

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Şahsen bu markayı ilk defa duydum.... Uyardığınız için sagolun :in:

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla ben iki yıldır kullanıyorum çok memnunum. Daha tık demedi, geçen yıl kadro ortadan kırıldı, garantiden ücretsiz değişti. Servisteki ali amca çok yardımsever birisi.(şaka şaka, paxtonu ilk kez duydum, önce bir ilaç markası sanmıştım, değilmiş. Moralinin çok bozulduğunu tahmin edebiliyorum ama yapacak bir şey yoksa değiştir göbeği ayna kolu, çok pahalı değildir tahmin ediyorum)

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Çokta güzel bisikletti garanti kapmasında yazıyorda bayii size garanti kapsamı dışında diyorsa en iyi yapacağınız iş tüketici hakları mahkemesine vermek olacaktır bunu unutmayın :)

• Beğen
Tepkiler: harun t

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Harun bey ne yaptınız aldığınız bisiklet nerdeyse 1000 tl bilmiyorum siz kaça aldınız? o paraya çok daha iyi bir model alabilirdiniz keşke sorsaydınız foruma veya çevrenizde bilen kişilere.(link) aldığınız bisiklet bu galiba.

Tepki
0
Haşim işcan altgeçidinde adam bana da söylemişti paxton striker ve lux modelleri için 100 km zor yaparsın dedi peşin fiyata md frenlsini 550 liraya bırakmstı ama almadım adamın dedklerine göre yeni girmş piyasaya.bende ng 650 v aldım 490 liraya 2014 model suan gayet memnunum ortalama bir bisiklet işimi görüyor.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Tekrar dediğim gibi alüminyum bisikletim çalınmıştı bizimkilerde onun yerine bana Salcano nova çift amortisörlü bisiklet aldı 2500 km devirdim :) geçen hafta arka göbeğin yatağı kırıldı :D

• Beğen
Tepkiler: Batuhan32

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@Tunakan Önen

son çare sanırım bu olacak

@Oğuz aydın kadıoğlukurt
800l iraya taksitle aldim yaninda kilit, jel sele kılıfı, çamurlukla beraber 9 takiste aldim.
malesef almadan önce pek araştıramadım cep ten internete girip almadan ayakustu fiyatlarına baktım 1000 lirayı görünce 800 e ucuza aldım sandım.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bizim Memlekette Kiraya veriyorlar bunları Kadronun albenisi rengi vs.. çok hoş duruyor ama donanım Shımano Tz....

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Sizin adınıza üzüldüm, inşallah sorununuz çözülür.

• Beğen

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
başka bir tamirciye götürdüm sorun aynakol değil göbekte dedi. tekrar aldıgım yere göturdum sorun gobekteymıs dedim gobekgi değiştirdiler sorun çözüldü. 30 tl utanmadan istediler. biraz tartıştık başka müşteriler vardı bu sefer bizden olsun bidaha olursa parayla yaparım dedi.
sözde göbek dağılmış neymiş efendim kilolu oldugumdan ayakta binmişim ondan olmus.. dedim bu 200 liralık bisiklet değil dedim bazen dik yokusta ayakta bindiğim oldu saterken bu bisiklet seni taşır dediniz o zaman sizin mantıkla hiç bisiklete binmeyelim dedim çıktım gittim.
hem marka sorunlu hem aldığım yer... ama sorun çözüldü..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya
Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
paxton markalı bisiklete bindim acaip kalitesiz elcikleri çok rahatsız + olarak 800 tl ye sattıkları bisiklet shimano tourney kullanıyor bizim burda saatini 5 tlye kiralıyorlar adını bilmediğimiz fazla duymadığımız markaları almamamız gerekiyor dikkatli olmalıyız bu hususta.

• Beğen

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@F.Can Şahin
aynen sırf internetteki fiyatları 1000 tl diye aldım
arka aktarıcı altus u da görünce iyi diye aldım ama iş yok

Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence zararın neresinden dönerseniz kârdır anlayışını ele alarak bisikletinizi satmanızı ve daha bilindik bir marka bisiklet almanızı tavsiye ederim benim görüşüm budur.

SM-T210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@F.Can Şahin
Baska bir bisikletci takas teklifi etti bi ara cok ciddi dusundum ama bisikletin liste fiyati bisikletcilere gelisi 400 lira imis . Sozde internette 1000 liraya satilan benim 800 e ucuz diye aldigim bisikletin gelişi 400lira olunca buz gibi sogudum bisikletten
Zaten ilerde zayiflayinca yol bisikleti alicam su an 120 kg zayiflamak icin bunu aldim 90 olunca carbon yol bisikleti almayi tasarliyorum

• Beğen
Tepkiler: Silivrili
Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o zaman herşey gönlünüzce olsun :)

• Beğen

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@harun tınas

Yol bisikletine geçmeden önce mtb hamallığı yapmak gerçekten çok faydalı oluyor, mtb ile 30km/h gibi hızlara çıkmayı deneye deneye insan kendini geliştiriyor, sonra yol bisikletine geçince zaten alet kendiliğinden gidiyor moduna geçiyorsun.

Yanlış anlaşılmasın, mtb hamallığından kastım asfaltta mtb ile hız yapacam diye nefes nefese kalmak...
MTB ile dağa bayıra vurmak ayrı mevzu.

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Ben mtb seviyorum yol bisikletini denedim bana göre taş gibi hiç konfor yok sadece hız için icat edilmiş.mtb ise konforlu tabii birde üst seviye ise daha güzel fren mesafesi daha kısa amortisörlü olması ister düz ister engebeli arazi yolda gidebilme ve yola göre daha sağlam olması

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@Oguz_
1000 lira alti mtb ile daga bayira cikarsam 2 gunde jant ve amortisor kirilmaz mi (kilo 120)