Kasklarda fiyat performans değerlendirmesi.

Tepki
5
arkadaşlar herkese merhaba,
arkadaşlar kask almayı düşünüyorum. ancak markalar ve kaliteleri, fiyat performans oranları hakkında pek bir bilgim yok.:rolleyes: polisportun apocalypse modelinin fiyatı 35 ytl civarı. ked joker kaskın da 35 ytl civarı. hangisini önerirsiniz. ya da bunlardan başka 70 ytl ye kadar tavsiye edebileceğiniz başka modeller mevcut mu? birçok model internette satışta görünmesine rağmen firmaların ellerinde mevcut değil.:( ayrıca polisportun chaos modelinin de arızalı çıkma ihtimalini forumdan okudum. bu şartlar altında antalyadan teminini de hesap ederek öneri yaparsanız sevinirim.
teşekkürler.:D :D

Scudo

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
ben "MET - crackerjack" kullanıyorum ve fiyatına göre oldukça rahat, hafif ve sağlam bir kask, tabi allahtan sağlamlığını tam olarak testetmedim :) 80-90ytl civarı olması gerek fiyatının, bence bisiklet kullanırken gerek duyacağın en önemli parçalardan biri olan kaskın için ödeme sınırını biraz daha yukarı çekebilirsin. (bikeandoutdoor.com dan satınalmıştım ben)

Tepki
5
ödeme sınırımı yukarı çekebilirim ama temin etmekle ilgili problem var. crackerjack'i temin edemiyorum. kaçkar bisiklette var onlarında internetten satış mağazaları yok. bike&outdoor'un sitesinde vardı sipariş vermeden arıyayım dedim elimizde yok temin de edemeyiz dediler. dolayısıyla alternatiflerim azaldı. temin edebileceğimi bilsem daha yüksek fiyatı gözden çıkartabilirim. bu arada sağlamlığını test etmemen dileğiyle :)

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Migros'ta 19 tyl ye bisiklet kaskları var. Bir tanıdığım almış. Çin malı, çok hafif acaba sağlamlığı nasıldır? bunu öğrenme şansımız olabilir mi?

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Michelin mx sport kullanıyorum.Bana güven veriyor.70 lraya almıştım değerlendirin bu kaskı bence;)

Tepki
5
açıkçası bir ürün çin malıysa beni bir irkilme alıyor. bütün çin malları kalitesiz diye bir kural yok tabi ama bir güvensizlik oluşuyor bende. :eek:
polisportun chaos diye bir modeli var. o da fena değil gibi. hatta forumda övmüşler. ancak onunda sorunlu çıkma olasılığı varmış. internetten almak için riskli bir ürün gibi.
michelin mx kasklar 65 euro civarı. o da biraz çok geliyor bana.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık çoğu malzeme çinde üretiliyor. Buna giro kasklar da dahil...

Tepki
5
evet iki ürün arasında kaldım.
polisport chaos ve bell ukon fs. haftasonu bunlardan birini alacağım.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@khan-tengri

yanlış bir tesipit. geçen günlerde forumda bir haber de wardı ; adamın kafasının üzerinden kamyon geçiyor fakat kafasında gironun çok üst model olmayan bir kaskı var. kask eziliyor fakat adama hiçbirşey olmuyor...

Çinde üretim maliyetleri düşük, o yüzden çoğu malzeme çinde kurulan üretim tesislerinde üretiliyor. aynı fabrika amerikada olsa ne farkeder çinde olsa ne farkeder kutupta olsa ne farkeder...

• Beğen
Tepkiler: mehmet eroglu
Tepki
5
bir ürünün nerede üretildiği kalitesini tabii ki belirlemez. tüm çin mallarının kalitesiz olduğu anlamına da gelmez ancak bu durum benim çin mallarına karşı olan allerjimi de etkilemez. tüm olasılıklar içinden en son tercih edeceğim ve diğerlerine göre daha çok düşüneceğim hep çin malları olacaktır.
ayrıca ne yalan söyliim 25-30 tonluk bir aracın uyguladığı güce bir kaskın dayanabileceği bana pek inandırıcı gelmedi. daha doğrusu o kaskı takan adama bir şey olmamamış olması biraz saçma bile geldi.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Avatarimda gorunen Trek Vapor3 modelini kullaniyorum. 45euro'ydu yanlis hatirlamiyorsam. Yesil Bisiklet'ten almistim. Cok memnunum.

Bundan onceki kaskim polisport apocalypse'i belgrad ormaninda dusmem sebebiyle kirilmisti. O kirilmasaydi kafam kirilcakti yani hayatimi kurtardi denebilir.

Apocalypse de fiyatina gore en iyi kasklardan biridir kesinlikle. Fakat sonradan aldigim Trek gercekten kaliteli oldugunu hissettiriyor, cok guven veriyor bana. Tavsiye ederim. 330gr agirligi var. Siyahi da vardi yanlis hatirlamiyorsam. Yesil Bisiklet'i ararsaniz bilgi vereceklerdir.

Tepki
5
çok teşekkürler tuğberk. cumartesi ankara'da bir kaç yere uğrayacağım. tavsiye edilen modelleri arayacağım. fikir edinmemde yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bahsettiğim olayın linki :(link)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
(link)

dostum benim ilk kaskım olduğu için bunu aldım sakat kullanacağımı ve araya gideceğini bildiğim için çok para vermiyim dedim ama kask hoşuma gitti incele istersen fiyatıda bayağı uygun

sgba

Üye
Tepki
40
Ked Joker. Ked Spirit. Bende var. Gözle görüp elle tutmak farklı oluyor. Siparişini ona göre verebilirsin.

Tepki
5
yarın ankara'da olacağım. deltayla erdoğanlara gidip bakmayı düşünüyorum. sgba'nın dediği gibi elle tutup gözle görmek daha faydalı.
oxsy gerçekten kusura bakma ama bu olay bana biraz giro reklamı koktu. kask çok önemli bir şey ama çarpmayla kırılmış bir kask ile ezilerek kırılmış kask arasında fark vardır. çarpma da kask kırılırken çarpmanın şiddetini absorbe ederek başı yaralanmalardan korur. ezilmede ise kask kırıldıktan sonra içindeki kafatası şiddete maruz kalabilir ki fotoğraftaki kaskın içinden sağlam çıkan bir kafa mucizedir. ama olmaz mı? olabilir.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Deltanın kaskını aldım önce biraz ağır olduğu için sonra polisport chaos aldım 295 gr şekli de hoş ve kafama en iyi oturan kask. Tabi daha pahalı kasklar daha iyi olabilir ama fiyatı da yüksek değil.Ankara da performans bisikletten aldım.

sgba

Üye
Tepki
40
@khan-tengri

En kötü kask hiç yoktan iyidir.

Kasklarda "fiyat-performans" aramamak bence gereksiz. Rahat olması çok önemli. Tabiiki mümkün olduğu kadar ucuz.