Sedona 300 Serisi Kullanıcıları Kulübü

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Merhaba arkadaşlar. Konuyu açma nedenim, almak isteyenlere de yardımcı olmak, Carraro Sportive Serisi'ni görünce biraz kıskançlık duymam ve bizim böyle bir konumuzun olmaması.
Başlık altında Sedona 300 serisi bisikletlerimizin fotoğraflarını,sorunlarını,beğendiğimiz ve beğenmediğimiz yönlerini almak isteyen arkadaşların sorularını cevaplandırma amacı ile açtım. Hayırlı olsun :)

İlk resimler benden olsun :) Sedona 345

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo
Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Mert bey böyle bir başlık açmakla bencede çok iyi yaptınız. Umarım bu başlıkta Carraro Sportive serisi kullanıcıları başlığı kadar canlı ve işlevsel olur.
Bende 15-20 gün önce aldığım Sedona 321 Via bisikletimin resimlerini paylaşayım ve yaptığım bazı değişikliklerden bahsedeyim.
İlk işim eski bisikletimdeki Schwalbe Maraton Plusları takmak oldu. Sonra yine eski rahat selemi,ön ve arka farı,km sayacını yeni bisiklete taktım. Arkasından gidon boğazını açılı boğazla değiştirdim. Cumartesi günüde elçikleri Velo'nun barentsiz elçikleriyle değiştirdim (yeni elçikler daha rahat) Fırsat buldukça kısa turlar yapıyorum.
Bunlarda resimleri :)

http://img.tapatalk.com/d/14/04/29/yjesyvu6.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/04/29/juseqa5e.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/04/29/ytedy2u3.jpg

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
321'deki maşayı çok merak ediyorum, 340 ve 345 arasında çok gittim geldim ama 345 seçmiştim ama maşa aklımda kaldı :D

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
@mehmet.ali

Maşanın bence tek dezavantajı kilitlenemiyor olması. Fakat eski bisikletim Carraroya göre daha sert amortisöre sahip ve klasik amortisörlü maşadan daha hafif. Ben çok sevdim :)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kadrodaki boya hatası yüzünden iade ettim bisikleti yenisinin gelmesini bekliyorum sedonada stok sorunu var nisan ayı üretim yapılıp mayıs ilk haftası gönderilecek bilgisini verdi satıcı. Garip bir durum yeni sezona kadar üretim yapmayacakmış sedona.

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar. Carraro 227 kullanıcısıyım ancak kafamda bir soru kalmıştı. Bir başka konuda da birisi bunlara bar-end eklenmediğini söyledi. Model de 345, Murat Kırgız adlı arkadaşın konusundaydı.
Bar-end takılabiliyor mu yoksa takılmıyor mu ? Kafamda takılı kaldı. Zaten bisikleti satmayı düşünüyorum çok sıkıcı geldi pek beğenemedim :(

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Barış bey daha önce kullandığım Carraro 224'e barent takmıştım. Şu an kullandığım Sedonaya barent takmadım fakat isterseniz takılabilir. Hatta kendinden barentli elcikler var, onlarda kullanışlı.

Tepki
2
Sedona 345 almayı düşünüyorum 1.85 boyundayım kadro boyu 19 mu tercih etmeliyim?

Tepki
3
Selamlar.
Yaklasik 15 yil aradan sonra bisiklete tekrar basladim. (Yas 34, boy 1.93, kilo 120)
Bir ay kadar once 325 modelini aldim. Simdiye dek 250 km kadar kullandim. Genelde Bostanci-Moda arasi gidip geliyorum. Bisikletten genel anlamda oldukca memnunum. Fakat sele icin ayni seyi soyleyemeyecegim. Yaklasik 10 km sonra agri yapiyor. Kisa zamanda konforlu bir sporttourer ile degistirecegim.

Sent from mobile

• Beğen
Tepkiler: Alper Ütebay

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Selamlar.
Paralel yaşıyoruz. Ben de bir ay kadar önce 325 aldım. Aynı şekilde genellikle Pendik-Caddebostan arası turluyorum. Hatta eğer Bike&Outdoor'dan aldıysan muhtemelen benim aldığım gün sabah satılan diğer 325'i almış olabilirsin. Seleden ben de şikayetçiyim, konforlu bir sele almayı planlıyorum ancak araştırdığım kadarıyla Brooks bile alsak sanırım bir süre daha konfora erişemeyeceğiz. Öncelikle kaba etimizin seleye alışması gerekiyor. Yavaş yavaş alıştığımı da hissediyorum, ilk günlerdeki ağrılara kıyasla acı biraz azaldı gibi.

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
@ERTĞRL

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz.
Sele konusu çok önemli :) Rahat olmayınca keyifde alınmıyor. Sedonayı ilk aldığımda bende orjinal selesine alışmaya çalıştım ama olmadı ve çok ısrar etmenin anlamı yok diye eski rahat selemi taktım. İnternetten rastgele bulduğum bir siteden kullandığım seleyi paylaşayım. Selede kalça kemiklerinin oturduğu kısım biraz geniş olursa daha rahat oluyor.
(link)

bdevrim

Üye
Tepki
8
bende 345 aldım orjinal selesini hemen değiştirdim çünkü 20 dak. kullanımda çok kötü agrı yaptı. benim tavsiyem jel dolgulu sele ve pedli tayt almanızdan yana.

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
@bdevrim

Kesinlikle katılıyorum. Uygun olduğunuzda jel selenizin bir resmini paylaşabilirmisiniz? Değiştirmek isteyen arkadaşlara fikir olur.

Tepki
3
@ERTĞRL

Selamlar,

Evet ben de o bike&outdoor'dan aldım. Muhtemelen aynı gün almışız:)
Sele konusunda ağrı azalsa da tam olarak geçmiş değil, geçecek gibi de görünmüyor. Bizdeki seleler sanırım konfordan ziyade performansı ön plana çıkarmak üzere üretilmiş.
Şu aralar günde 20 km civarında turlar yapıyoruz. Genelde 10 km sonra ağrı başlıyor.
Geçenlerde 45 km lik bize göre uzun bir tur yaptık. Turu bitirmemin tek nedeni selenin neden olduğu ağrıydı.
Bir de iri yarı adamım. O sebeple daha geniş ve konforlu bir sele almam şart oldu.

Hatta aklımda sportourer Kalaam adlı model var.
(link)

Bu modeli kullanan, bilgisi olan ya da yorum yapabilecek kimse varsa çok hora geçer.
Başka model tavsiyelerine de açığım.
Teşekkürler.

Bunlar da bisikletimden bir iki kare ;

http://i.imgur.com/G8gpknr.jpg

http://i.imgur.com/8fnnyRt.jpg

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Yaklaşık iki yıldır "sporttourer" sele kullanıyorum, gayet memnunum. Jel dolgulu ve ortası ayrık olan modelden. Kaba etler bu tarz selelere alışır ama Sedona'nın orijinal selesine alışabileceğini sanmam :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Aydoğan

bdevrim

Üye
Tepki
8
@Alper Ütebay
alper bey merhabalar gece oldugu için foto çekemiyorum onun yerine linkini paylaşıyorum (link) . Birde sele alırken denemek istediğinizi söyleyin 20 dak kullanım yeterli geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Onur Aydoğan
Tepki
2
@Alper Ütebay

nereyi aradıysam 21" kadro bulamadım 19" küçük gelmez umarım