Avrasya Bisiklet Gezisi / 04 Mayıs 2014 Pazar / www.avrasyabisikletgezisi.com

EmrE XC

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Giant
1. Kayıtlar sadece (link) adresinden online olarak, 30 Nisan 2014,
saat 17.00 ye kadar yapılabilmektedir. Kayıtlar 2000 kişi ile sınırlıdır. Bu limite ulaşır ulaşmaz kayıtların kapanacağını göz önünde bulundurunuz.

2. Avrasya Bisiklet Gezisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve
SPOR A.Ş. işbirliğinde 4 Mayıs 2014 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Profesyonel
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na paralel amatör bir etkinlik olarak, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bisikletçilerinin köprüyü geçmesinden hemen sonra başlayacaktır.

3. Avrasya Bisiklet Gezisi; Barbaros Bulvarı’nda bulunan Yahya Kemal Parkı’nda başlar, Barbaros Bulvarı’ndan devam edip İstanbul Çevreyolu katılımından yukarı çıkar ve köprüye ulaşır. Boğaziçi
Köprüsü’nü geçtikten sonra çevreyolu üzerinden Fenerbahçe Stadı’nı takiben köprü yolundan
çıkılır. Çıkıştan hemen sonra ikinci trafik ışıklarından Rüştiye Caddesi’ne dönen bisikletçiler, buradan Caddebostan Parkı boyunca ilerleyerek bitiş noktasına varırlar.

4. KATILIMCILARIN DİKKATİNE! FENERBAHÇE STADI’NI TAKİBEN KÖPRÜ YOLUNDAN ÇIKIŞIN, HEMEN SONRASINDA İKİNCİ TRAFİK IŞIKLARINDAN RÜŞTİYE CADDESİ’NE DÖNÜŞ ARAÇ TRAFİĞİNE AÇIK OLACAKTIR.

5. Taksim AKM önü, Kadıköy Haldun Taner sahnesi önü ve Bakırköy Özgürlük Meydanları’ndan start alanına katılımcıların tercihine göre ücretsiz ulaşım sağlanacaktır.

6. Taksim AKM önü, Kadıköy Haldun Taner sahnesi önü ve Bakırköy Özgürlük Meydanları’ndan kalkacak otobüslerin kalkış saati 10.30'dur. Bireysel olarak gelecek katılımcılar ise start alanında 12:00 de hazır bulunmaları gerekmektedir.

7. Lütfen kayıt yaptırırken toplanma yerine nereden katılacağınızı işaretleyiniz.

8. Avrasya Bisiklet Gezisi’ne katılacak tüm katılımcıların kask takması zorunludur!

9. Katılımcılar kendi kasklarını ve bisikletlerini getirmek zorundadır.

10. Kayıt yaptıran katılımcılar, SPOR A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 1 - 2 Mayıs tarihleri arasında 8.00’dan

17. 00’a kadar sırt numaralarını teslim almak zorundadır.

11. Etkinliğe 18 yaşından küçükler bu etkinliğe katılamaz!

Scudo

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Site acilmiyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çağlayan Talih

Aktif Üye
Tepki
52
İsim
Hem kel hem fodul, hemde şişman.
Bisiklet
Trek
Site açılmıyor, federasyonu aradım.. Avrasya organizasyonunu biz yapmıyoruz İstanbul büyükşehirle görüşün dedi. Belediyeyi aradım Avrasya neysi dedi :) yani beklemedeyiz.

• Beğen
Tepkiler: Barıs Yazıcı
Tepki
13
Bisiklet
Ghost
site yeter sayıya ulaşıp ilgili sayfayı sunucudan silmemiştir inşallah :)))))

Tepki
15
İsim
Lejyoner
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
başlamadan bitmesin üyelikler :D

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Benim anlamadığım Federasyon ya da Belediye organize ediyor ise neden 20 TL ücret alınıyor? Sanalkart ile ödeme alınamadığını yazmışlar sitenin altında. Belediye ile ilgili bir logo vs. de yok. Kıllandım iyice :) Milletin kredi kartı bilgilerini çalmaya çalışan bir site olmasın bu?

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Ridvan bey ben ve volkan sanal kart kullanarak odeme yaptik, 20 tl lik ucret bence sembolik bir tutar sonucta kontenjan 2000 kisi ile sinirli oldugundan ortada ucret olmazsa kayit yaptiranlarin bir cogu gelmez ve asil gelmek isteyenlerin hakki yenmis olur oyuzden bence mantiksiz degil

• Beğen
Tepkiler: Volkan Yazıcı
Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Baki katılıyorum sana.En azından maksat yeşillik olsun diye katılacaklar için caydırıcı olur.Bu arada sanal card kullanabiliyoruz sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: Baki Polat
Tepki
1
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar, tecrübeli olanlara sormak isterim. Mesele para değil ama yanımda katılacak arkadaşımın kondisyonu köprüyü geçmeye yetmeyebilir, dolayısıyla acaba biz de kayıt olmadan geçişe katılabilir miyiz? Önceki organizasyonlarda kayıtlı olmayanların köprüyü geçmesini engellemeye yönelik herhangi bir çaba oldu mu?

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimler geliyor?

Tepki
14
Ödeme kısmı neden https değil acaba? Başka bir ödeme metodu var mı güvenli değil bu şekilde.

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Sanal kart kullanarak gonul rahatligiyla odeyebilirsiniz

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
O zamana kadar bisikletforum formalarını temin edebilirmiyiz acaba ? Forum olarak farkımız olsun en azından orda :)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bu tura ücret ödemeden, korsan katılımla gitmeyi düşünen var mı? Ben şahsen para vermek istemiyorum. Ambulansın arkasına takılan taksici misali, formalı arkadaşların arkasına takılıp biz de geçemez miyiz? Para vermek istemeyen BF üyeleri olarak birleşip bunu yapabiliriz bence. Sonuçta "yasah hemşerim" diyip kovacak halleri yok.

Ertunç Öner

Aktif Üye
Tepki
233
Bisiklet
Sedona
3-4 kişi kayıt olmadan katılacağız. İBB ve Spor A.Ş'nin desteklediği bir organizasyondan neden para alınır, onu da hiç anlayabilmiş değilim.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Kaçak katılanlar olarak birleşelim, buluşma yerimiz falan olsun bence :)

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Bence kacak katilimi onleyeceklerdir, cunku 2000 kisilik bir kontenjan mevcut, soyle izah edeyim bu 20 tl lik ucret aslinda bir nevi gercekten katilmak isteyenle, kayit yaptirayim duruma gore katilirim yada katilmam diyenleri ayirmak icindir diye dusunuyorum, birde tabi forma ve sirt numarasi masrafi var, benim sahsi fikrim biz bisikletseverler olarak boyle organizasyonlarin devami icin kacak gitmeyi dusunmek yerine destek olmaliyiz,

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@hbpolat

Belediyenin desteklediği bir etkinliğin ücretsiz olması gerekir. Neticede hiçbir masrafları olmayacak. Sırt numaraları basit bir kırtasiye işi, formayı da bir zahmet dağıtıversinler (ya da forma ücrete tabi olsun, istemeyenler almayıp bedava katılsınlar).

Bu etkinliğe para vererek katılmak, Ramazan'da Sultanahmet'teki etkinliklere para vererek katılmak gibi bir şey. Sonuçta orada da koskoca sahne kuruluyor, ses, ışık sistemleri, oyuncular ve sanatçılar geliyor vd. Bir sürü masraf. Ama bedava. Ağaya beleş ama bisikletçiye 20 gayme. Bence bisikletçilerin esas olarak yapması gereken şey bu tarz paralı etkinlikleri (bence soygundur) protesto etmek ve katılmamaktır. Gerekirse kendimiz etkinlik düzenler köprüyü de geçeriz. Critical Mass tarzı yani.