Merida CROSSWAY 100 vs Sedona 345

Siz olsanız hangisini alırdınız? (lütfen nedenini yazınız)

• Merida Crossway 100

• Sedona 345

• Toplam katılım
    49

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
52 cm alman daha mantıklı dedi bisikletçi bir tanıdığımız bir boy fazlasını alsın düşük alacağına dedi bir de eğilme problemi olursa merida için zaten ayarlanabilir gidon varmış?

Scudo

bdevrim

Üye
Tepki
8
ben bisiklet almaya giderken sedona 345 carrora sportive 227 ve merida 100 kafamdaydı gittigim bisikletçide 3 ünüde inceledim gözüme en hoş geleni aldım. . sedona 345 aldım mart ayının 19 da. tek sıkıntı orjinal selesi idi onuda jel sele ile degiştirdim. bisikletimden çok memnunum tavsiye ederim.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Safa Arslaner

Merhaba bende senin gibi sedona ve merida arasında kalmıstım ben sedona 325 ve merida 40d bakıyordum. Sedonanın kadro rengi ve tipi çok hoşuma gitmemişti 40d alayım derken kendimi crossway 100 almış buldum 1 haftadır kullanıyorum bi sorun yok bence sedona dan çok daha şık duruyor merida ikisinde de ömür boyu kadro garantisi var merida da 2 sene donanım garantisi de var sedonay ı bılmıyorum. Eger bagaj vs almak istiyorsan senın pazarlık yetegıne kalmıs benım gıb bedava getırebılırsın belkı:) Sele konusunda bende dertlıyım 8 aydır devamlı bısıklet kullanıyorum yenı oturmadım seleye ama yınede rahat bır sele degıl acil değişmesi lazım. Kadro boyu konusunda forum da ve diğer sitelerde çok bilgi var hatta meridanın kendi sitesinde de sanırım var benim boyum 1.82 ve bacak boyum 80cm 52cm kadro kullanıyorum ama sana buyuk gelebılır cunku ilk gun benide inip binerken biraz zorladı. Seçim sana kalmış ikisinide görmeden karar verme

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@BAHADIR AKTAŞ

teşekkür ederim öncelikle tüm arkadaşlara kararımı merida crossway 100den yana kullandım.
Merida kullanıcısı iseniz sizleri şu foruma bekliyoruz:
(link)

Bu arada hocamsize özelden bir soru yollayacağım...

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Safa Arslaner
O arkadaşın ''galiba 14-15 kg'' dediğini biliyorum.
Doğrusu şu şekildedir:
Merhaba,

2014 Sedona 345’ in ağırlığı 13,75 kg’ dır.

Teşekkürler

SEDONA BİSİKLET
--------------------------
sedonabisiklet.com
facebook.com/sedonabike
twitter.com/sedonabike
youtube.com/sedonabike

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@MEHMETALİ

teşekkürler MEHMETALİ hocam benim için önemi kalmadı ama bundan sonra alacak arkadaşlar için güzel bir bilgi bulmuşsunuz.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisikletimin fotoğrafları bu konuda arkadaşlar
(link)

Destek veren herkese teşekkürler.