5 Nisan - Yalova Sudüşen Şelalesi Turu

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar

5 Nisan Cumartesi günü Yalova merkezden Sudüşen şelalesine bir tur planlıyorum. Forumda bu rota ile ilgili çeşitli zamanlara ait bilgiler var. Onlardan ve diğer kaynaklardan edindiğim bilgilere göre yol üzerinde görülebilecek birkaç yer daha var. (link), Gökçe Barajı, Atatürk Köşkü, isteyene kaplıca :) vb. Amacım grubun şelaleye ulaşabilmesi. Ancak (link). Ulaşamazsak da buraları gezmiş, görmüş oluruz.

Ben İstanbul'dan İDO ile geçeceğim. İstanbul'dan gelecekler ile buluşup beraber gidebiliriz. Yalova'dan katılacak olanlarla iskelede veya onların uygun gördüğü bir yerde buluşabiliriz.

İDO, 1 Nisan'dan itibaren yaz tarifesine geçeceğinden tam sefer saatlerini bilmiyorum. Ancak elimde geçen senenin yaz tarifesi var. Buna göre;
- Kartal-Yalova: 7:50 ve 9:00'da var. Sadece 7:50 olana 7:25'te Bostancı'dan da binilebiliyor. Kartal'dan 40 dakika sürüyor. İlki çok erken olacağı için Kartal 9:00 seferi en uygunu. Sadece yolcu taşıdığı için en çok 3 bisiklet ücretsiz olarak kabul ediliyor. Fazlası için ne yapıyorlar bilmiyorum.
- Pendik-Yalova: 7:00, 8:15 ve 9:30'da var. Bu da 45 dakika sürüyor. 9:30 uygun görünüyor. En çok 10 bisiklet ücretsiz olarak kabul ediliyor. Daha fazla bisiklet olduğunda 5TL karşılığı kabul ettiklerini yazmış bazı arkadaşlar.
- Yenikapı-Yalova: 8:00'de var. 75 dakika sürüyor. Kural olarak üsttekiyle aynı, 10 bisiklet ücretsiz, fazlası +5TL.

Dönüşü turun gidişatına göre belirleriz.

Gelebilecek olan herkesi bekliyorum. İstanbul'dan, Yalova'dan, Kocaeli'den...

En az bir arkadaşın gelmesi durumunda turu yapacağım. Kimse gelmezse de ruh halime göre bakacağım artık :D

[HR][/HR]
Bu da (link) sitesinde rotanın görünümü.

http://i61.tinypic.com/2d98zzr.jpg

Scudo

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Hayırlı uğurlu olsun Oktay ;)
Madem o günü nü şehir dışı yapabiliyorsun
İzmir yapsaydın ya...

• Beğen
Tepkiler: Oktay Erkan

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Sağolun Nevres hanım, bakalım nasıl olacak?
İzmir bana uzak geldi. Ben en başta 5-6 Nisan Çanakkale düşünüyordum. Ama oradan da vazgeçmiştim. Otobüsle git, gel, gözümde büyüdü.
12 Nisan'da beraber pedallıyoruz ama...

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
yalova bisiklet festivalinde sudöşene çıktık...son kısımlar biraz dik olsada çıkılamayacak bir durum yok...

• Beğen

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Tura katılmayı isterim fakat kesin katılma durumum 4 Nisan 19.01'de belli olabilir ancak. :confused:
İdo'nun online bilet sayfasından baktım Yenikapı'dan 08.30'da kalkış 75 dakika. Bilet ücreti 18 TL
Bostancı 08.35 - Kartal 09.00 40 dakika. Bilet 10 TL
Dönüş Kartal - Bostancı için sadece 19.30'da var.
Bir de Pendik-Yalova var. Bu güzergahın seferleri daha sık. 07.00, 08.15, 09.00 sonrasında da aşağı yukarı saat başı kalkış ve dönüş. Dönüş için Pendik alternatif olabilir; 16.30, 17.45, 19.00, 20.15, 21.30

• Beğen

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Merhaba, katlanır bisikletime uyabilecek güzergahsa ( Arazi değil yani ) size eşlik edebilirim.

• Beğen

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Doğrusu yolun durumunu bilmiyorum. Termal'e kadar sorun olduğunu sanmıyorum. Ama sonrası soru işareti. Belki yöreyi, rotayı bilen arkadaşlar ipucu verebilir...
Yoksa, herkesi memnuniyetle bekleriz...

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
merhaba, ben bir defa katıldım. güzergahın büyük bir bölümü düz yol. arazi yollar yok diyebileceğim kadar az. ama katlanır bisiklet ile o yokuşları çıkabilir misiniz. :)

• Beğen

tolga akan

Daimi Üye
Tepki
76
İsim
Tolga AKAN
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Oktay abi,
ilk sefer ile Yalova'ya geçişi planlasanız hem daha boş olacağı için bisikletlerin sorun olma ihtimali azalır,hem de bölgede geçirilecek zaman artmış olur diye naçizane tavsiye ve öneride bulunmak isterim.Bu arada ben de takipteyim.Aksilik olmaz ise katılmayı düşünüyorum.

• Beğen

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
@nihat yildir

Bilgi için teşekkürler.

@tolga akan

Katılımcılar belli olunca ortak bir karar veririz çıkış saatine.
Beraber pedallamak dileğiyle...

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@Onur GEBEN

katlanır bisiklet ile o yokuşu çıkamazsınız

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bende katılmak isterim, ogün ailevi sebepler devreye girmezse eğer. Sabah erken sefer olayına bende katılıyorum hemde zamanı daha iyi değerlendirmiş oluruz.

• Beğen

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
@Çetin ŞAHİNÖZ

Harika olur. Bu sefer araba derdimiz de yok. Full pedal...
Geçen hafta Pendik'te pazar varmış. Trafikte kaldım. Sizi ancak Kartal'da yakaladım. Kornaya bastım ama duymadınız. Çok keyifli sürüyordunuz. İmrendim :D

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
@adnan kahveci

o yokuşu çoğu bisikletli çıkamayacak zaten, çıksa da 9 km ortalamayla çıkacak. arkadaş da 6 km ortalamayla arkadan yürür. üvezpınar'dan sonraki yokuştaysa katlanır bisikletin viteslerine göre değişir durum. ilk kısma nispeten daha az eğim var orada.

• Beğen

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Oktay abi selama ben de iştirak etmeyi düşünüyorum Ataköyde oturduğumdan yanikapı -yalova yapmak daha uygun saaatini kararlaştırırsak bir an evvel biletleri alırız .Kolay gelsin ...

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Yokuş performansi normala gore dogrudur kiyaslanmaz ama eger arkadaslar prof bisikletci degilse bir sekilde amac gezmekse yapilir diye dusunuyorum ama sonucta gezenler daha iyi bilir :) kartal da oturuyorum plan kesinlesince paylasirsiniz iyi aksamlar...

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Bende katılmak isterim eminim güzel olacaktır. ..

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
1
kabul ederseniz bende katılmak isterim.pendik feribotu bana çok yakın ordan geçicek olan varsa haberleşelim