ic lastik normalmi?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Merhabalar.
Bisiklette yeniyim ve internetten bir ic lastik aldim. Cantama atmadan once bir kontrol edeyim dedim ama balon gibi sisiverdi:) normal degil sanirim ama yinede sormak istedim dis lastigin icinde sisirildiginde sorun olur mu? Marka Rubena superlight.
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Buna sanırım bombe deniyor. Sorun olur mu bilmiyorum açıkcası.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
normal olmasa bile, madem patlak diil, madem şişiyo... sorun olmaz bence = )
dış lastik içinde şişirilince böyle bi şekil alamaz... eli mahkum kurallara uyucak :) dert etmeyin bence :)

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Şişirmeden önce iç lastiği tüm çevre boyunca çeke çeke açıp alıştırın, sonra tekrar hava basmayı deneyin.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Yarin iade edicem. Bombeli lastige 15 lira verdim zaten:) bence dis lastiginde seklinde dengesizlik yapabilir. 2. Resme bakarsaniz bombe yapan kisim gerilirken diger kisimlarda hic basinc yok. Biraz daha sisirsem cok daha degisik bir sekil olusacakti ama zorlayip patlatmak istemedim :) aslinda defolu oldugu bariz ortada, sadece bu sekilde denk gelipte kullanan oldumu diye merak ettim.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
valla ben hiç böyle denemedim... azıcık şişiriyorum, bakyorum şişiyo.. tamam... itiraf ediyorum :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Bu olaya bombe deniyor . Bu lastiği kullanmanızı tavsiye etmem nedeniyse hem dengesizlik yapar bisikletin seke seke gitmesine neden olur hem de dış lastiğin tel atması , patlak gibi sorunlara neden olur. Kullanmak pek mantıklı değil aldığınız yere geri götürmenizde fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Cebeci

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Konyadaki bi saticidan net uzerinden aldim. Zaten sorunlulardi bide bu cikti tuz biber oldu. Yarin direk kargoyla iade.

Lastige biraz hava vurunca ilk bombe yapan yer sisiyor zaten sakiz gibi :) farketmemek mumkun deil.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Anormal olması için daha ne olması gerek :) Kullanmanızı tavsiye etmem. Sorun yaşatır. Ayrıca kullansanız da ömrü ne olur orası meçhul.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
michelin 1.1 - 1.5 iç lastik almıssınız sanırm aynı lastiği aynı şekilde 2 yıl önce bu konuyu aynı fotoğraflar ile ben açmıştım ama benimki sizinki kadar çok orantısız şişmiyordu sizinki çok orantısız şişmiş. bunun yarısı kadar orantısız şişiyordu benimki hiç bir sorun yokdu fakat yama yapmak neredeyse imkansız oluyordu. suda bile baloncuk cıkmıyor ince kalan taraflardan patlak olunca. aynı satıcıdan aynı lastiği başka bir arkadaş 4 adet aldı 2 tanesi 1.35 lik lastikde 60 hava basmadan gümledi. diğer ikisi sağlam kaldı telefonda durumu izah etdik 2 adet yeniden gönderdiler. o yüzden sizede sorun yapmaz ben en son 2 adet sipariş ettim şanslıyım heralde milim orantısızlık yok çok memnunum. sağlamı çıkınca cok güzel lastik. michelinin rubenanın memleketi çek cumhuriyeti ile iş yapmasını kınıyorum. :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Durum normal değil ama dış lastiğe etkisi ve yama sorunu haricinde sanıldığı kadar fazla problem çıkarmıyor bu şekildeki lastikler. Üretim hatalı. Nedense ben en çok presta siboplu lastiklerde karşılaştım bu durumla.

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım bu üretim hatası olmalı.Yapım aşamasında iç lastiğin kalınlığın aynı düzeyde olması gerekirken(fazla şişen)bölümü ince bir şerit halinde gitmiş.Bu yüzden fazla şişmiş olmalı.Kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Yolda da etkisini açık bir şekilde gösterir diye düşünüyorum.Lastiğin yalpalaya bilir ve konfor yönünden rahatsız edici olabilir.Belkide akort ayarını bile bozar.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Cevaplar icin tesekkurler. Lastigi iade ettim. Bugun standart bir ic lastik aldim. Yalniz super light (bombe yapan), standart ic lastigin yarisi kadar yer kapliyor. Yedek ic lastik olarak kullanirsak canta icerisinde cok az yer kaplar.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
Bu lastik 60PSI da gümler. Şişiremezsiniz ki yolda da sıkıntı yapsın. Olaki tam havayı vurup yola çıktınız Allah korusun büyük sıkıntı yaratır. Çünkü fotoğraflardan anladığım kadarıyla 10 bilemedin 20 PSI falan hava vardır lastikte. Ben bikaç gün önce gece 01:00 sularında gümlettim bitane hemen yattım :) Silah gibi patladı namert tozu pudrası da cabası :) Ama teşekkür ve itiraf ediyorum ben de hiç denemiyodum bu şekilde. Bundan sonra bakmadan hayatta kullanmam...

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
rubena iç lastiğim bu şekilde bombe yapıyor presta sibop arkadaşında dediği gibi oto sibopta hiç denk gelmedim şu her yönüyle gıcık sibop türü prestada oluyor nedense
işin kötü tarafı yedek iç lastiğim vardı schwalbe bulaşıcı hastalık gibi onlarda bulaştı sanki onlarda böyle oluyor ama bi tanesini tekere takıp şişirdim 70 psi basılı bir sorun yok gibi ama çabuk patlıyorlar kendiliğinden deliniyorlar saçma sapan bi haldeyim şu an
rubenaları internetten almıştım schwalbelerde bisikletin üzerinde gelenler internetten aldıklarımı yenisini istemelimiyim ?

edit:şişirme denemelerinde patladı epeyde korkuttu :D

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Tobe bismillah o nasil birsey

Kullanmaya usendigimden turkce karakterler yok ama bunlar hep tepetolk!!!

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hocam Sorun belli adı üstünde Rubena!

Kesinlikle Rubena lastik kullanmayın, hocam 3 lastik değiştirdim zamanında 3'ünde hatalıylı şiştikten sonra direk balon yapıyor bu üretim hatalı lastikler.
yurt dışında 6-7 dolarlık lastikler yol bisikleti için olanları.

@ERCAN CEBECİ

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Herkesten farklı bir yorum yapacağım, o iç lastik tamamiyle normal!
Lastiğin içinde şişirdiğiniz zaman en ufak bir dengesizlik yapmayacaktır.