Giro Replika Kask Testi

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Merhaba Arkadaşlar,

Giro livestrong kask'ı internet'ten orjinal diyerek almıştım,ancak replika çıktı,yarın bu kaskın dayanıklılık gücünün testini yapacağım,

Bu kaskı bende bir başkasına ucuz yollu satabilirdim,ancak kimsenin can güvenliğini tehlikeye atmaya vicdanım elvermez.

Fotoğrafları yarın paylaşırım,sizde benim gibi yanılgıya düşmeyin,bildiğiniz yerlerden ve kişilerden alın kaskı,

iyi forumlar..

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Çağlayan

fotoğraf yerine video olsa daha iyi olur sanki, darbenin sertliği ve hızı daha anlaşılır olur.
ne kadara almıştınız? replika olduğunu nasıl anladınız?

Tepki
68
Ben Giro kaskı replika olduğunu bilerek almıştım. Merakla bekliyorum sonucu. Dışarıdan çok hafif ve yeterince sağlam gibi gözüküyor ama önemli olan iç materyal ve hazırlanış şekli.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
tamam video çekerim :)

Köpüğünden ve dış katmanından replika olduğu anlaşıldı..

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
takip de olalım mesajım otlansın şöyle bakim :) merak etim bende

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
neden hakkınızı aramıyorsunuz iade edin. veya daha güvenli yöntemlerle satın alın. çakma bir kaskın dayanıklılık testi çok iyi çıksa bile bunun kaç kişiye faydası var.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Replika kasklara itibar edilmesin diye paylaşacağım :) , çoğu arkadaşlarımız halen replika kask takıyor,belki size faydası olmaz ama bilmeyen arkadaşlara yararı olur.

@Mehmet Harman

Sahibinden.com'dan satıcı orjinal diye sattı,ancak bir yanılgı ile aldım..

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bugün zaman bulamadım,ancak yarın test işlemini gerçekleştireceğim :)

Bir adet kavun'da buldum kaskın içine koymak için :) Nimete yazık olacak :( , ancak can güvenliğimiz daha önemli..

Test edilecek kaskın resimleri;

Resim tarihinin,2009 göstermesinin nedeni,fotoğraf makinasının saat ve tarihini ayarlamamıştım.

(link)

(link)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
muhtemelen iş görecektir :) ayrıca köpüğünden belli olduğu gibi tokası da orjinal giro tokası değil gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
yazık etme kaska. madem kullanmıcaksın sahte olduğunu belirterek sat. alacak adam sonucuna katlanarak alsın. gayette güzel görünüyor piyasadaki dandik kasklardan dahada güzel iş yapar gibi görünüyor. hiç kask takmayanlarda var güzelde iş görür o kask bırak kırma. kafama uyacağını bilsem senden alırdım o kaskı

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Merakla bekliyorum.

Bu arada, lütfen çakma ya da taklit ürünler için "replika" terimini kullanmayalım. Bazı üreticiler kendi ürünleri için bu ibareyi kullanıyor, mesela:
(link)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Ilk kez bir yorumunuza katilmiyorum murat bey :) tarihi bir an benim icin

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
arkadaş sadece replika ile çakma ürünün aynı şey olmadığını yazmış nitekim haklı da :) büyük firmalar da replika ürün üretir :) takım için ürettikleri ürünleri bir alt kademede (hatta aynı kalite) üretim team replika (takım ekipmanına benzer ürün) olarak satarlark. Bu ürünün sahte olduğunu değil sadece üst seviye ekipmana benzer olduğunu gösterir. İnşallah anlatabilmişimdir :D uzun ve karışık bir metin oldu :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kavun bey'in beyni yola akmış sanırım, pek iyi korunamamış. bir de sanırım 50 km hızla çarpmaya göre çok daha hafif bir darbeyle bu hale geldi bu kask?
kazanın daha sert olacağını da hesaba katmak gerek... kavunun vücudu da yok, birkaç kiloluk bir ağırlık bu kadar etkiliyorsa 60 kiloluk bir insan düştüğünde bile(durduğu yerde) daha sert çarpacaktır.