Kuçu Kuçu sol bilekten kapıyordu valla

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
Dün havanında güzel olmasını fırsat bilerek bisiklet grubumuzdaki Adem arkadasımla beraber Seyhan baraj gölünün karsısındaki Çatalan barajı istikametine doğru pedallıyorduk. İlerde 3 adet basıbos köpek bizi görünce fırladılar yola. Tabiki biz her zaman yaptığımız gibi mataralardaki suyu şöyle bir salladık. Baktım kaçmıyor arkadaslar, biraz daha fışkırttık suyu yok artık köpeğin arka azı dişlerini göreceğim mesafeye geldi ve ben panikten pedala basmak gibi bir gaflette bulundum. İşte o anda arızalardan bir tanesi sol bilek kısmıma bir hamle yaptı. Bereket içliği çoraba sokmustum ve üstünde de eşofman vardı.

Hemen bisikletten indim yerden bişe alır gibi yaptım baktım arazi oldular. Hemen bol suyla yıkadım eve dönüp oksijenli su, batikon falan temizledik. Birşey yok gibi duruyordu ama tedbiri elden bırakmadım ve bugün Adana Numune hastanesinde İntaniye polikiliniği kuduz ünitesine gittim. Hemen 2-1-1 dedikleri seri aşıları yaptılar .Aralarında tetanoz aşısıda vardı. 10 gün sonra 2. aşı var. Bu arada köpeği bulabilirmisiniz diye sordular. Dedim valla sokak köpeğidir, artık 9 gün sonra gidip bakacaz köpeğe bulabilirsek. Yaşıyorsa 2. iğneyi yapıp bitirecekler. Yoksa 4 tane daha var.

Tamam hayvanlara bende zarar vermiyorum ama bu andan sonra kimse kusura bakmasın kendi güvenliğim için önlemleri biraz daha sertleştireceğim.Ne bileyim belki şu köpeksavar yada biber gazı falan alırım.Çünkü bizim idmana çıktığımız yerler köy olarak geçiyor ve köpek çok fazla. Siz siz olun kendi güvenliğinizi mutlaka alın.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçmiş olsun tek korkum köpek,dişleri geçmemiş sadece sürtme izi var gibi

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Hayvanlar kendilerini tehtit altında hissetmeseler saldırmıyorlar. Alışkın değiller yada daha önce bisiklete binen birileri kızdırmış olmalı. Bu gibi durumlarda bisikletten inilerek çözüldüğünü okumuştum. Tekrar geçmiş olsun

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
Bende genellikle suyla sorunu ortadan kaldırırdım. Hayvan sonuçta belki yavrusu falan vardı oralarda bir yerlerde yada daha önce bisiklet ile geçen biri canını yaktı. Bir yerde ayak bileğinden diz altına kadar futbolcuların kullandıgı tozluk tarzı birşey görmüştüm onunlada bir nebze önlem alınabilir aslında

@ikan yüzgeçgölü

yaaa dur hele kardes zaten hastanede hemen yan tarafa geçin cabuk olun falan yaptılar. Ödüm bir yerime karsıyordu valla

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Geçmiş olsun,şifalar dilerim.

Beni de köpek sürüsü kovalamıştı,çözüm olarak şu yöntemle onları uzaklaştırdım

Hızımı yavaşlatıp bisikletten indim,kadroyu hayvanlar ile arama alıp,ekmek vermiştim,yanımda ekmek yada köpek maması taşıyorum,korudukları sahayı terk ediyorum,sonra aramızda ki çatışma bitmiş oluyor :)

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
Dedim ya idman yaptıgımız yerler genekllike köyler oluyor. Artık hangi hayvanın sıkıntı yaratacağını kestirebiliyordum. Ama bu sefer olmadı :)

Bir seferde sivas kangal çıktı yol kenarına sahibide vardı. Hayvan 2-3 defa bir bana baktı bir sahibine o an sıkıntı çıkacağını fark ettim hemen indim bisikletten sahibine seslendim. Hemen yanıma geldi sağolsun. Dediki eğer kaçmaya çalışsaydı yada bana yaklassaydın seni zor kurtarırdım

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
ahahaha şaka bir yana
geçmiş olsun abi ucuz yırtmışın diş geçmemiş
en kısa zamanda sizi selenin üstünde görmek isteriz

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Gecmis olsun. Hemen ardindan hastaneye gitmekle cok iyi yapmissiniz. Toplumumuz genelde birsey olmaz mantigi ile evine donuyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
@ikan yüzgeçgölü

Yok bee Allah'ın izniyle beni böyle yıldıramazlar. En fazla önlemleri arttırırım. Aksam yine çıkcam inşallah bacağı hamlatmamak lazım.

@verisakeet

Abicim sen eşşeğini sağlam kazığa bağlayacan sonrasına Allah kerim

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Usta çok geçmiş olsun... İnşallah bir daha olmaz.

Benim de en büyük korkum köpek kovalaması...(4 kez geldi başıma Allahtan hiçbiri yakalayamamıştı :D )

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun öncelikle. Biber gazı almakta bir çare olmayacak köpekten hiç korkmayın ama havlayarak arkanıza takıldığı zaman ister istemez bir panik oluşur ve o panikle yola mı bakacaksın biber gazı mı sıkacaksın zor iş ben köpek gördüğüm zaman hemen uzaklaşırım eğer arkama takılırsa kaptırırım zaten 2 saniye sonra koşmayı bırakır ayrıca bir süre sonra insan alışıyor şahsen ben arkama köpek takılınca o kadar panik yapmıyorum eskisi gibi :D Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Berke

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
06 December 2013, 10:29
Konu: köpek saldırıları..
Son yazan mustafa tabanlı

Yanıtlar
27
Okunma
612

köpek saldırıları..

Merhaba,
Köpek saldırılarına karşı yüksek frekans ses yayımlayan kovucu lardan kullanan arkadaşlar varmı.dün av malzemeleri satan bir yerde gördüm,fiyatı 85 ytl ,gerçekden işe yaradığını bilsem...

Merhaba,
Bu konu hakkında forumda çok başlık açılmış ama köpek saldırılarına karşı kesin bir çare bulunamamış,faydalı olabilecek çeşitli öneriler var .Bende bu arayış içindeyim.Biber gazı satışı yasalmıdır,nasıl bulunur bilmiyorum ama bulursam alacağım.saygılarımla..

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Geçmiş olsun. Dün beni de şöyle bir yokladılar. Ankara' da Yıldız Sanayi Sitesinin önünde ama yanlış adama çattı kuçu kuçular. 7-8 taneydi. Sanırım bir kısmı da sahipliydi. Dükkan sahiplerinin köpekleri falandır. Saat 21:30 falan. Köpekler saldırdı. Bekçiler müdahale etmedi. Bekçi kulubesinden bile çıkmadılar valla. Hemen indim bisikletten 9 kg. lık Mosso 722 Race 105 imi şöyle bir salladım. Köpeklerin üzerine doğru. Yok bırakmıyorlar peşimi. Öyle köpekler ile arama bisikleti alıp sallaya sallaya uzaklaştım valla. Biraz 4 buçuk oldu ama. Ben de elektrik akımı ile patlayan ses bombaları var. Bir tabanca sesi kadar ses çıkarıyor. Sistemi önceden hazırlıycam bisikletin bir yerlerine bağlıycam sonra bir düğmeyle patlatacağım.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Gecmis olsun hemserim. Saldirinin oldugu yerde o kadar cok kopek var ki. Ben dazzer 2 kullaniyorum. Sagir ve yasli kopeklerde bir ise yaramiyor ama digerlerini iyi sasirtiyor. Aslinda kaiyorlar sadece sasirip bakakaliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Tolga.Yuzuncu

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Agresif bir köpeğin karşısında hızlanmak, kırmızı ışığa yakalanan bir aracın yanlışlıkla fren yerine gaza basması gibi bir durum ne yazık ki. Zaten saldırmaya müsait durumda olan köpek kendisine hızla yaklaşan bir şey (bisiklet ya da herhangi bir nesne) olduğunda tamamen kontrolden çıkıyor.

Not: Video bana ait değil, belki 1-2 köpek olsa bunu aynen yapabilirim ama bu kadar köpekle karşılaşacak olursam rotamı 180 derece değiştiririm sanırım. :)

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun olayın ardından hastaneye gitmekte çok iyi yapmışsınız genelde çoğu kişi umursamıyor.Bende köpeklerden çok korkardım cesaretimi toplıyıp yanların çaktırmadan geçmeye çalışsamda nafile her seferinde kaçmak zorunda kalıyorum.Kendimi kaçmamaya zorlasam bile o anki heyecan ile herşeyi unutuyorum.

• Beğen
Tepkiler: dadalife

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Köpek kovucu ve biber gazı kullandım. İlk olarak köpek kovucu kullanıyorum. Bazı köpeklere fayda etmiyor. Saldırgan ve ayak bileğimden ısıracak 2 köpeğe biber gazı sıkmak zorunda kaldım. Sıktığım anda peşimi bıraktılar. Ayrıca insan görünümlü bazı yol magandalarına köpek savar. İşlemez biber gazı etki eder :) cepte bulunmasında fayda var.

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
çok geçmiş olsun valla bu köpekler 1 km öteden duyuyor bisiklet sesini ne hikmetse saldırmadan duramıyorlar genellikle köy köpekleri şehirdeki köpeklerin umrunda değil :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun,geçtiğimiz hafta bir köy yolundan iniş yaparken sibirya kurdu diye tabir ettiğimiz bir cins ilk önce arkadaşımın peşi sıra havladı,sonra benim yanıma sokuldu hemen.Köpekle neredeyse 20 25 cm fark vardı aramda yanıbaşımda koşuyor düz inişte gelse ne yapacağımı biliyorum da tam virajın köşesinde yakaladı hızda 25 30 km filan yakaladı dar alanda tekme atar gibi yapsam ayağımı kapar dedim dişlerini de gösteriyordu gayette sağlıklıydı dişleri gözümü aldı:D baktım iyice sokuldu hemen sol bacağımı sağ pedala gelecek vaziyette tek pedal üzerinde 4 5 metre böyle bir indim sonra hırlamayı kesti.Ne zamandır köpek peşime düşmüyordu bu aralar yaylaya kar yağdığından indirdiler tüm davarları köpekleri... tırsar olduk araziye çıkmaya,nereye gitsek ya sürü bekliyoruz yada sağdan soldan kangal çıkacak diye müzik filanda dinlemeyi kestik.

• Beğen