Kumburgaz-Silivri-Kumburgaz = 44 km

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tatil ve turu birleştirerek iki etapta tamamladık... :)

1. Etap: Kumburgaz-Silivri = 22 km
Etap arası Silivri Öğretmen Evinde çay/çorba tatili
2. Etap: Silivri-Kumburgaz = 22 km

Bu uzun ve zorlu kış turunun dakikalarca süren hazırlıklarının ardından, Pedaldaş Nevres hanımla Kumburgaz Seyran Cafe önünde buluşarak, 15.12.2013 saat 10:00'da vahşi batıya yola koyulduk. "Önce köpek" ilkesini benimsemiş, bisiklet düşmanı hayvan dostu, çağdaş belediyemizin sağa sola serpiştirdiği köpek çetelerinin arasından paçayı kaptırmadan Silivri'ye ulaşma mücadelemize böylece başlamış olduk. Vahşetin yoğunlaştığı bir yerde ters istikamette E5'e çıkmak zorunda kalsak da, genelde E5'e hiç çıkmadan, E5 ile deniz arasındaki yan yollardan gittik. Bu güzergahı yaz boyunca belki 50 defa kat ettiğimden, grubun kılavuzluğuna oy birliği ile seçildim.

Nevres hanımın hipoglisemi sorunu var ve ben bir hipoglisemi hastasına acil müdahale konusunda çok bilgisizim. Sadece Nevres hanımın sırt çantasının ön gözünde kesme şeker olduğunu biliyorum o kadar. Bir de, sporun hipoglisemiye genel olarak iyi geldiğini, fakat aşırı eforun kan şekerini düşürdüğünü biliyorum. Giderken biraz yarım yamalak annelik yaptım - hipoglisemi hakkında bir şey bilmiyorum ya, annelik yapınca faydalı olacak sanki. :) Biraz da kadans ayarı yaptım - çok düşük kadansta zorlayarak pedallıyor, bu ise diz eklem problemlerine yol açabilir. Kadansı epey yükseltmesini tavsiye ettim.

Nevres hanım önde, ben arkada gidiyoruz, bir ara baktım dilim dışarıda. Allah Allah ne oluyor bana böyle derken, km saati gözüme ilişti, 30'un üstünde gidiyoruz. Pedaldaş kaptırmış gidiyor... :) Neyse, yokuşlar onun da hakkından geldi ve yavaşlamak zorunda kaldı. Soğuk havada terlemek de sakıncalı. Yavaşladığımız iyi oldu, ve gezinin kalanını nispeten düşük tempoda gittik.

11:30 gibi Silivri'ye vardık. Direkt Öğretmen Evi'ne gittik, ben dışarıda bisikletlerin üzerine (üşüyerek) titrerken, Nevres hanım rezervasyonu iptal etmek için içeri girdi. Niyetimiz Silivri sahili turlayıp uygun bir yerde bir şeyler yiyip içmekti. İçeriden çaya davet etmişler, valla o soğukta o teklif... Nevres hanımdan evvel daldım içeri. :)

Çaydı, çorbaydı derken, sanırım 12:30 gibi tekrar dışarı çıktık. Silivri sahil yürüyüş ve bisiklet yolunun sonuna kadar gidip döndük. Aşağıdaki fotolar da Silivri sahilde çekildi.

Aşağıda, benim 23 senelik Raleigh Avanti dağ bisikleti ve Nevres hanımın çiçeği burnunda Salcano City [Sport?] şehir bisikleti.

Bu fotoları çektikten sonra balıkçı limanını gezip elmaları ve suntaları mideye indirdik. Daha sonra da dönüşe başladık. Nevres hanım bisiklete (tekrar) başlayalı çok olmamasına rağmen, şehir trafiğine çok iyi uyum sağlıyor. Kendisini bunun için özellikle tebrik ediyorum. Bisiklete yeni insanlarla trafikte sürerken genellikle rahatsız olurum ve sürekli teyakkuz halinde bulunurum. Çünkü kuralları iyi bilmemek veya uymamak insan hayatına mal olabilir. Gruptaki sürücülerden birinde bilgisizlik veya sorumsuzluk emareleri görürsem otomatikman teyakkuz haline geçerim. Nevres hanımla olan turumda son derece rahattım.

Herneyse, saat 15:30 gibi Kumburgaz'a vardık, tura başladığımız noktadaki Seyran Cafe'de çay-tost molasından sonra, Nevres hanımın bisikletini arabasına yükleyerek kendisini yolcu ederek eve döndüm.

Ben bu güzergahı (Kumburgaz - Marmara Ereğlisi) yaz boyunca çok gittim. Genellikle Silivri'yi pas geçer, M.Ereğli veya Yeniçiftlik'te kısa bir mola verip geri dönerdim. Oldukça monotonlaşmıştı artık. Böyle grup ile, çaylı çorbalı, bol molalı... çok daha eğlenceli oluyor. Hepinizi Kumburgaz taraflarına beklerim... :)

Scudo

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Harika bir yazı olmuş. Kalemine ve gönlüne sağlık Pedaldaşım. Her tur sonrası, birlikte pedalladığım arkadaşıma teşekkür ve turumla ilgili güzellikleri paylaşmak isteyen ben. Bu sefer benden hızlı kalemini çekmiş ve harika bir anlatımla yazmışsınız. Gerçekten çok mutlu oldum.
Benim için de çok anlamlı bir tur oldu. 21 Aralık ta gerçekleştirmek istediğim, Trakya’nın incisi İstanbul’un arka bahçesi Silivri turu, iş programım nedeniyle iptal olunca, Kumburgaz-Silivri turu sayesinde ben de Silivri yapmış oldum.
Aklımda kalacağına tozu pedalımda kalmış oldu Pedaldaşım Abdullah bey turu çok keyifli anlatmış. Ekleyecek bir şey bulamadım. Fakat ilk kez birlikte pedalladığım arkadaşımla uyum çok güzeldi.
Oyuncağıyla buluşan çocuklar gibi, pedalla buluştuğumda kendisini bir an unutup, hızımı arttırıp ta sürdüğüm için özür dilerim. Sonrasında karşıma çıkan köpekler ve ardından sevimli rampalar beni yavaşlatmasını bildiler. Ayrıca Pedaldaşımı sıkıntıya sokmadan turu tamamladığım için çok mutluyum.
Çok güzel bir haftasonu ve tur için tekrardan teşekkür ederim. Tekrar pedallamak dileğiyle.
Esenlikler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://imagizer.imageshack.us/v2/c/209/vcg4.jpg

tek kelime ile tebrikler bu kışta kıyamette ,,:in::alkis:

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Sayın Kurtcebe, teşekkürler. Ama şuda bir gerçekki, tecrübeyi dinleyince tur keyifli oluyor. Ne üşüdük ne de terledik. Tadi damakta kalan bir tur oldu. Padaldaşımda sağolsun çok ilgili ve yardımcı idi. Bisikletin mevsimi yokmuş :)

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Beğenen, iyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara ve Nevres pedaldaşa çok teşekkür ederim. Mesafe olarak kısa bir turdu, ayrıca benim için artık kanıksanmış bir rotaydı, ancak yaptığım en hoş Silivri turuydu. Diğer zamanlarda hep tek gitmiştim bu yolları zira.

Bu da bana 1001. defa gösterdi ki, bana göre bisiklet, pedal çevirirken dengede durmanın çok ötesinde bir zevk ve eğlencedir, spor ile zevk ve eğlenceyi birleştiren bir aktivitedir. En zevkli ve eğlenceli turlar ise -yine bana göre- orta/düşük tempolu, bol molalı grup turları oluyor.

Not: Hava durumunu takip ederek tur düzenleyince iyi oluyor. Mesela bu turda hava yağışsız, parçalı bulutlu, 5-10 derece arasıydı. Bu sayede çamurluksuz bisikletimi kullanabildim ve dış katmanı (sırt çantamdaydı) giymek zorunda kalmadım.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynı mesajı bir kereden fazla beğenemiyormuşuz :)

Forumda takip ettiğim iki güzel insanın beraber yaptıkları tur nasıl kaçmış gözümden? Utandım açıkçası :utn:

Ayağınıza sağlık. Beraber pedallamak üzere.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Yusuf Yılmazvural

:) çok hoşsun Yusuf. Sağolasın. Senin turlarının yanında benimkiler çok hafif kalıyor arkadaşım ....
İnşallah birgün seninle de pedallayacağız senin rotalarında :)

Caner HOCAOĞLU

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Bianchi
Vay Abdullah Abi Nasılsın :)
Kış kıyamet demeden pedallamışsın. Gerçek pedalşörler senin gibi kış , fırtına yağmur demeden ( biraz abarttım sanırım ) pedallarlar.
İşin aslı güzel ve keyifli bir etkinlik olmuş iki pedal sever tarafından yapılan.
Beylikdüzü grubu olarak artık senin o taraflara da bir tur yaparız inşallah. Ayrıca M.ereğlisi gideceğin bir zaman haber et beraber pedallayalım. Selamlar , görüşürüz :)

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Caner HOCAOĞLUCaner abi merhaba. :) Mayıs boyunca turdayım (4 Mayıs'ta Gökova'ya bisikletle yola çıkıyorum, GBT 2014 katıldıktan sonra bisikletle Anamur'a, oradan otobüsle İstanbul'a dönmeyi planlıyorum). Şu aralar Beylikdüzü grubunun aktivitelerine pek katılamıyorum ama Haziran'dan itibaren başlayacağım inşallah. M.Ereğlisi gideceğimde de haber veririm beraber pedallarız. :)

Selamlar