Tur bisikleti seçimi hakkında bir kitap

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar. Bu kitap hakkında daha evvel yazılmış bir yazı bulamadım. Bu sebeple büyük bir heyecanla paylaşıyorum. Ama önce biraz bilgi vereyim. Yaklaşık 3 senedir uzun yol tur bisikletçiliği ile uğraşıyorum. Genelde 26" bisiklet kullanıyorum. Bu ara yeni bir bisiklet toplamaya çalıştığımdan detaylı bir kaynağa ihtiyacım vardı. Az önce pdf olarak sunulmuş bu kitaba denk geldim. Her ne kadar forumu sürekli takip etsem de derli toplu bir kaynağın elimin altında bulunması çok iyi. Kitap ücretsiz olarak paylaşılmış, bu iyi yanı. Ancak İngilizce, bu da kötü yanı olarak düşünülebilir.

Uzatmadan linki vereyim:

Kod:
http://bicycletouringpro.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/tegttb13.pdf
Umarım işinize yarar. Buradan Darren Alff'a sesleniyorum! Darren! Eline sağlık güzel insan!

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bunu türkçeye çevirmek istiyorum bakalım başarabilecek miyim?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sezer16

Merhaba Sezer, benim de aklımdan geçmişti, istersen -ve tabii ki başka gönüllüler de olursa- yazarıyla iletişime geçip Türkçeye çevirebiliriz.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Yusuf Yılmazvural

Ben de birkaç sayfa katkıda bulunmak isterim, yanlız önce yazar ile iletişim kurup izin almak gerek.

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
@Murat B.
sanıyorum buna internet üzerinden ulaşarak zaten korsan kitap okumuş sayılıyoruz:) böyle birşey abes kaçabilir.
Ayrıca ben de az çok yardım edebilirim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@utku özkan

Korsan değil, yazar kendi web sitesine koymuş, parayla sattığı daha kapsamlı kitaplar da var. Fakat izin almadan tercümesini yapıp yayımlarsak bir tür korsanlık olur, okunsun diye konulmuş kılavuzu tercüme etmek, amacı dışında kullanmak oluyor çünkü.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Çeviri yapıp yine issue' ye koyarsanız çok makbule geçer.

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
@Murat B.
eğer yazar kendi web sitesine koymuş ise haklısınız.

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
sanırım kimse niyetli değil, ben kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışacağım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben başladım ancak ilerledikçe çok da doyurucu bilgilerin olmadığını gördüm gene de bitireceğim esas yazarın kendi kitabı var bu daha çok bir önsöz gibi neyse başladık bitireceğiz artık.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Kitapta kadro malzemesi olarak celik, aluminyum vb yanisira Platinyum seceneginin de oldugu yaziyor!! O biraz komik olmus :)
Boyle bir bilgiyle ilk kez karsilasiyorum. Platinyum altindan pahali ve ozkutlesi demirin 3 kati! Herhalde arkadas True Temper OX Platinum borularin gercekten platinyum icerdigini dusundu..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bazı bilgiler çok basit daha çok kitabına yönlendirmek istiyor gibime geldi
ben tercüme ediyorum bunu ancak açıkçası çok doyurucu olmayacak:(((((

fatih.a

Üye
Tepki
2
Asıl parayla sattığı kitabında memnuniyet garantisi var. Memnun kalmazsanız direkt para iadesi yapıyor sorgusuz sualsiz. Ben tur bisikleti araştırdığım sırada 15 dolar verip satın almıştım, fakat kitabın yarısından çoğu yurtdışında satılan modelleri incelediği bir katalog modunda yazılmış o yüzden pek işime yaradığını söyleyemem.