Giant anyroad2 hakkında düşünceleriniz

hangi bisikleti tercih ederdiniz?

• Toplam katılım
    79

BF Okuru

Üye
Tepki
1
bende şu an city bike var ve onu bu bisiklet ile değiştirmek istiyorum. bu bisiklet hakkında fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba?

(link)

http://www.giantcyclingworld.com/web/uploaded/filemanager/02a661c0-f060-4b9f-b86c-86ad78eca270_2000x1365.jpg

http://www.giantcyclingworld.com/web/uploaded/filemanager/7f5f9954-1677-4e21-b454-21525aad958f_2000x1365.jpg

özellikler:

FRAME
Sizes XS, S, M, L, XL
Colors Grey, black, white
Frame ALUXX-grade aluminum w/ rack mounts
Fork Composite-grade composite, ALUXX-grade aluminum steerer
Shock N/A
COMPONENTS
Handlebar Giant Connect XR Ergo-Control, 31.8mm
Stem Giant Connect
Seatpost Giant Connect, Upright
Saddle Giant Performance
Pedals N/A
DRIVETRAIN
Shifters Shimano Sora
Front Derailleur Shimano Sora
Rear Derailleur Shimano Sora
Brakes Avid BB5 Road, mechanical disc, 140mm
Brake Levers Shimano w/Giant Ergo-Control top-bar levers
Cassette Shimano HG20 11x32, 9-speed
Chain KMC X9
Crankset Shimano R453, 30/39/50
Bottom Bracket Shimano Octalink
WHEELS
Rims Giant S-X2, double wall
Hubs Giant, [F]24h, [R]28h
Spokes Black Stainless Steel, 14g
Tires Giant P-RX2, FlatGuard Deflect 3, 700x32

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
ikinci seçenek de şu:

(link)

salcano cyclocros cyc02 apex

ürün özellikleri:

TİP : CYCLOCROSS 20 VİTES
KADRO : CYC02 HAFİF ALÜMİNYUM ALAŞIM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ DİSK
MAŞA : FULL KARBON DİSK
ARKA VİTES : SRAM APEX
VİTES-FREN KOLU : SRAM APEX 2X10
ÖN VİTES : SRAM APEX
ARKA DİŞLİ : SRAM PG-1050 10S 11-23 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : SRAM PC1031
KRANK TAKIMI : SRAM APEX 50/34
ORTA GÖBEK : SRAM APEX
FREN : AVID BB5, AVID HSX 160MM ROTOR
GİDON : RITCHEY COMP CURVE
GİDON BOĞAZI : RITCHEY COMP 4 AXIS
SELE : RITCHEY COMP
SELE BORUSU : RITCHEY COMP 27,2
MAŞA YATAĞI : RITCHEY PRO
ELCİK : PROLOGO PLAINTOUCH
TEKERLEK SETİ : WEINMANN TAURUS
LASTİK : CONTINENTAL CYCLOCROSS RACE 700X35
KADRO ÖLÇÜSÜ : 58CM
AĞIRLIK : 10 KG

http://www.nihatbisiklet.com/upload/editor/data/rojS3NVQzaslcn-19158-Cyc02.jpg

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Giant Çok Hoş Vallahi Tam Bir Cyclocross Tabi Fiyat Farkı Vardır

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Giant Anyroad modeli daha yeni. Bisiklet üreticileri artık yavaş yavaş her yola gelen modeller çıkartmaya başladı.
Tam bir cycloross değil, daha çok macerayı sevenler için yaratılmış. Geometrisi de yarıştan ziyade bol atraksiyona uygun gibi. :)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

BF Okuru

Üye
Tepki
1
walla salcano daha pahalı aslında :D
tabi giant şu an türkiyede yok, o yüzden getirtebilirsem amerikadan gelecek.

yarış gibi bir niyetim yok zaten. o yüzden daha rahat bir kadro gibi gözüken giant dan yana kalbim

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@halil ibrahim duran

Kisa gezinti ve arazi binisleri icin uygun bir bisiklet. Fakat yaz aylarinda 2 saati bulan ve gecen sürüslerde su tasima sorunu var. 2. suluk koyacak yeri yok. Yabana atilmayacak bir detay.
Müsabaka niyetiniz olmadigin yazmissiniz, cyclocrossa uygun degil, ayni nedenden( geometri) dolayi omuzda tasimak icin yer yok. Ama satmaya kalktiginizda yine bir dezavantaj olusturabilir bu durum! Neticede kendi bileceginiz is! :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Giant'a bayıldım ben. Bunun v frenli ve en az 105 veya Apex setlisi varsa tadından yenmez.

ihtiyar Abi, şöyle büyüklerinden bir kafes + matara ile olmaz mı?

(link)

Normal bir bisiklette iki tane 750'lik taşımaktansa, bununla 1,5 litre falan taşınsa, olmaz mı ki?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ahmetcan44

Bisiklet arazide giderken tek elle nasil cikartip iceceksiniz. Durmadan su icmek mümkün degil! :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
http://www.nihatbisiklet.com/upload/editor/data/rojS3NVQzaslcn-19158-Cyc02.jpg

halil bey bu bisiklet ile araziye girersiniz ama çok sert araziye giremezsiniz orada mtb şarttır istanbulda dağlar yok artık
orman olarak belgrad kaldı çekmeköy kaldı aydos kaldı başkada yok ,evet siz şehir bisikleti kullanıyor iseniz bence gene şehir bisikleti alın derim madem şehirde süreceksiniz ayrıca salcano disk frenli o fren ayar bozulur disk demek sorun demek siz bana sorun onu sürekli gidersiniz bisikletçiye ben işi artık çözdüm kendim yapıyorum, tabi benim bisiklet hibrit karbon oldu 28 jant sadece arka taraf avidin son sürümü olan mekanik disk fren oldu arkayı v-break yapamadım ,valla herkes istiyor hidrolik disk fren ondan sonra sorun yaşıyorlar onun bakımlarını bilmek lazım yağ değiştirmesini vs vs sizin öyle bi isteğiniz yok o anlaşılıyor evet şehir bisikleti kullandı iseniz bence gene şehir bisikletinde karar kılmak mantıklı sadece şehir içi kullanıyor iseniz mantıklı şehir bisikleti ile istanbul dışınada çıkabilirsiniz..

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Anladım, doğru o bakımdan olmaz. Fakat en azından sırt çantası şeklindeki minik çantalardan falan alınırsa, arazide durmadan su içilebilir diye düşündüm. Yani matara kafesi önemli ama alternatifsiz değil diye düşünüyorum. Giant'a bayıldığım için taraflı konuştuğumu da itiraf edeyim. :p

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@ihtiyar

dostum ihtiyar asfaltta sürali giderken, tabi düz yolda hız keserek ,aşağıdan matarayı alıp su içerken pedalı çekiyorum evet dikkatli olmak lazım bu hareketi yapar iken malum bura türkiye burada çok kasis bubi tuzağı var bi sarsıntı aynen güm ,,arazide olay daha riskli giderken içmek için, bayağı talimli olmak lazım geliyor bana,,

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.201
Bisiklet
Specialized
@halil ibrahim duran

Canlı görmüşlüğüm yok ama resimlerden anladığım kadarıyla anyroad'un tekerlek aralığı fazla, gidonu seleye göre yukarda. Bu yüzden hem bozuk yüzeyde daha kolay sürülecek, hem de uzun yollarda daha rahat ettirecektir.

Anyroad'un vites oranları da daha kullanıcı dostu. CYC02'ninkiler yol bisikletinden farksız adeta...

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Arazide su icmek sorun degil. Ben ormanda arazide 50- 60 la giderken de cikarip iciyorum. Fakat ahmetcan44 ün bahsettigi su!

(link)

Yani 1,5 litrelik bir icecek sisesi1 :) Kocaman aile boyu! :) :) Yani agirligi bile 1,5 kilodan fazla bir sise! Cok tehlikeli bir durum yani o siseyi havaya kaldirip ta kafaya dikmek! :) :) :( :(

Tabii ki sirta camelbak gibi bir sey alinabilir. Durup ta icilebilir. Ben kesin kes almayin demiyorum zaten bisikleti. Bunu imal eden kisi bir seyler düsünüp imal etmistir zaten. Ben sadece kullanmada sinir getiren dezavantajli gördügüm bir noktaya degindim. Sahsi fikrim; kesin olarak almayacagim, aklimdan bile gecirmeyecegim bir bisiklet.
Zaten hangi konu olursa olsun, kendi ihtiyacimiza en cok uyan seylere yönelmiyormuyuz. Acikcasi bu bisikletin neye hizmet ettigini anlamis degilim. Ismini carpitarak " hic bir yola yaramaz bisiklet" diye niteleyebilirim! :) Yol bisikleti degil, Cylocross degil, tur bisikleti degil, dag bisikleti degil, salon-pist bisikleti degil....... nedir peki?

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bi tasarım GİANT kendini aşmış çok güzel görünüyo :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@ihtiyar

http://www.giantcyclingworld.com/web/uploaded/filemanager/02a661c0-f060-4b9f-b86c-86ad78eca270_2000x1365.jpg
dostum ihtiyar haklısın ,
açıkçası bu bisiklet zati sert araziye asla giremez ,düz toprak desen adamın bayağı sıkı olması lazım yarış gidonu var bununla 200 km bi günde gitsem acaba ne olur ,şimdi cyclo cross diyebilirmiyiz ama cyclo ların kadroları böyle değil..evet yolda değil ,yol gidonu var olabilir ama kadro yol bisikletinin kadrosuna hiç benzemiyor ,bu kadroya sahip bi bisikletin hangi güzergahlarda konforlu olabileceğini anca alan kişi testler ve görür ama bana öyle geliyorki bu bisiklet ile düz yolda gidilir en dik rampada ne olur orayı bilemem..

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@ihtiyar

benim şu anki bisikletimde de matara bağlayacak delik yok. tasarımdan dolayı suluk koyacak yer de yok zaten.
ben suluğu ve pompayı decathlondan aldığım şu aparat ile sele borusuna bağladım.

http://www.decathlon.com.tr/modules/catalog/products/pr_01_30313_max.jpg?rev=1383157912

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1390714_10151675999321404_911146722_n.jpg

@Kudret Kurtcebe

benim açıkçası çok arazilik işim yok. şu anki bisikletim 26" jant ve açıkçası biraz daha büyük teker ve kadro istiyorum. düz gidon da kolları yorduğu için farklı tutuş pozisyonları için bu gidonu tercih ediyorum. ayrıca düz yollarda yatarak sürmek aerodinamik için faydalı. şu ankı bisikletimde disk fren de yok. bu upgrateleri yapsam astarı yüzünü geçecek.
evet şehir içinde kullanıyorum özellikle evden örneğin sahile çıkmak için 12-13 km trafikte sürmem gerekiyor. bu da bozuk asfalt satıh demek. 1" kalınlığı olmayan yol bisikleti istemiyorum çünkü şu anki bisikletimin silik lastik de olsa etli olmasından dolayı konforunu seviyorum. yol bisikletine 1,5" lastik bile takamayacağım.
dolayısı ile aradığım bisiklet biraz daha all in one tarzı bir şey. bunun için bana en uygun setup da cyclocross gibi gözüküyor. tamam kadro olarak giant klasik cyclocross değil ama sonuçta ben saatta 15km hızla bisikletten atlayıp sırtlamayacağım bisikleti.

@Murat B.

geniş teker takılabilmesi benim için en önemli iki özellik, benim tercih sebebim de bu zaten. ve dediğiniz gibi rahat sürüş de benim için önemli.

@ihtiyar

all in one mantığı ile üretilen her üründe biraz bu durum vardır. iki cami arasında kalmış beynamaz gibi oluyorlar. bu benim için çok büyük problem teşkil etmiyor. fonksiyonel olması benim için daha önemli.

tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Giant çok değişik bi model gerçekten ama tam sizin aradığınız tipte bir şey. Cyclocross'lar kadar agresif değil, daha rahat gözüküyor.

Junkiea

Aktif Üye
Tepki
18
sanki Specialized Allez yapılırken yanlışlıkla bu çıkmış gibi :)

yokuş çıkışlarda zorlanmayacak bir kadro tipine benziyor... bence hoş

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Berk Mercancı

cyclocrosslar çok mu agresiftir?

daha önce bir arkadaş da ön arka dişlilerden dolayı yarış tipi demişti.

genelde çok eğimli olmayan yollarda sürmeyi seviyorum, şu an kondisyonum daha tam eski haline gelmediği için....

beni zorlar mı acaba?

bu arada şu anki bisikletimde de ön çarkı yokuşta dinlenme haricinde 1 numaralı çarka hiç almıyorum