İnceleme Mosso 771 SMV bol fotoğraflı

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar. Eylül ayının sonlarında HB kampanyasından ClaudButler M700 şehir bisikleti almış ve forumda inceleme konusu açmıştım. Oradan hatırlayan olur belki. Merak edene konu linki: (link)

Claudbutlerdan hayli memnundum ancak hatrını kıramayacağım bir arkadaşa o bisikleti söz verdim ve kendim için az da olsa araziye gireceğim Şehir bisikleti arayışlarına geçtim. İnternet siteleri, 2.el ilanları derken Ankara Yiba çarşısına yolum düştü ve bana göre uygun bir fiyatla ( 850 TL Nakit) Mosso 771 SMV model bisikleti satın aldım dün akşam. E az biraz sevinelim değil mi? :)

http://n1310.hizliresim.com/1g/q/ttvu9.jpg

Detaylı teknik özellikler şu şekilde :

KADRO: MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
AMORTİSÖR: 26 MASA SUNTOUR SF-12 NRX-D-DS-RL
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:25.4 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:25.4 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: VELO VL-3257
MAŞA YATAĞI: AHEAT H52
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M391
FREN: SHIMANO ACERA BR-M432
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA RD-390
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA FD-M390
VİTES KOLU: ACERA SL-M390 9X3
ARKA DİŞLİ: ACERA 9’LU CS-HG30-9
GÖBEK SETİ: ACERA RM-66
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: RUBENA 28
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: MAVİ KIRMIZI, SİYAH BEYAZ
AĞIRLIK: 12 Kg. (Pedal Hariç)

Aslında kondisyonum yüksek, 80-90 km rahat gidiyorum bir gün içinde. Akşam gezmelerim de 40-50 km rahat yapıyorum ama yanımda arkadaş olduğundan Sıhhıye'ye kadar yürüyüp Banliyo ile eve geldik. Eski (1 aylık) ve yeni bisikletim birarada :utn:

Biraz da Mosso'nun tek fotoları...

Bisikletin vites grubu, aynakolu, göbekleri ve v-frenleri full set New Acera. Setin tam olarak kullanılmış olması benim için en önemli alma sebebi

Şehir bisikletinde amartisörlü maşa bence gereksiz. Fakat yazları gittiğim köyün yolları ve hafif arazı şartları için de mecbur ayrı bir MTB almam gerekiyordu. Tek bisikletle idare ederim belki diyerekten, biraz da aşırıya kaçarak Gidondan kilitli olsun dedim. Maşamız Suntour Nrx model...

Lastikler şehir bisikletine göre birazcık kalın, 29er MTB lere göre ince. Bence tam ideal, 700x40 Rubena...

Bisikleti genel olarak gördünüz :) E ben Mosso'yu, arkadaşım da Claudbutler'ı hayırlamak için gece turu yaptık, bir foto da ordan olsun.

Benden bu kadar arkadaşlar. Merak ettiğiniz her türlü soruyu zevkle cevaplarım. Ben bu bisikleti almadan önce pek sağlıklı veriler bulamadım Türkçe forumlarda. Umarım merak edenlere faydası olur. Daha iyisi sizlere olsun inşallah, iyi forumlar.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kazasız belasız. Gece kullandığınızda reflektör, ön var arka far seti kullanmayı ihmâl etmeyin. Kaskınızı da her dâim kullanın. Bunlar olmadı mı bir kıymeti kalmıyor bisikletin. İsterse 20 bin liraya mal edilmiş en sağlam, en hafif bisiklet olsun...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Elcikleriniz pek güzelmiş. :)

Şehir bisikleti sürenlerin arasına hoş geldiniz. Şehir bisikleti sürmenin keyfine doyum olmuyor :) Kazasız belasız kullanmanız duasıyla.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Kilitlenebilir maşa ve 12 kg dikkatimi çeken ve hoşuma giden yönleri oldu.Hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın inşallah.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@mtkeskin

Teşekkür ederim hocam. Bir MTB sever olarak, bu ikinci şehir bisikletim ve akışkanlığı bağımlılık yapıyor bu tür aletlerin. Hepimiz kazasız belasız keyifle pedallarız inşallah. iyi akşamlar

@Soner Közen

Ağırlık konusunda hakikaten çok başarılı hocam. Düz maşalı diğer şehir bisikletim ile neredeyse aynı ağırlıkta. İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. iyi akşamlar

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
akışı claudbutlerden farklımı? dahamı iyi.
(muhakkak bir fark vardır tabiiki ancak aradaki fark barizmi die öğrenmek için sordum. tofaş-mercedes gibi hissedilir bir farkmı)

hayırlısı olsun

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@Hamit E.

Akış konusunda gobeklerin de etkisiyle biraz daha iyi. Acera vites grubunun geçişleri de haliyle daha konforlu Aynakol CBR den ufak oldugu ve bisiklet 27 vites oldugu icin daha az yoruyor yokuslarda. Lastikler daha kalin ve gidondan kilitli masa ile hafif arazi kosullarinda da cok basarili. Uzun lafin kisasi, düz asfalt icin CBR gayet yeterli ama fazlası icin Mosso memnun etti beni. Iui dilekleriniz icin teşekkür ederim. Iyi gunler

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
arkadaşım düşünüyor..... mossonun bu modelini.....

kendisine bu linke göz atmasını söylerim. :)

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@hakan aydın55

Merak ettigi seyler olursa ozel mesajdan da yardimci olmaya çalışırım. Selamlar

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
Grup set kullanmanın bir yararı oluyor mu ? bu konu soru işaretleri oluşturuyor beynimde uzun zamandır. Mesela ön aktarici deore, arka aktarici alivio, Aynakol acera, vites kolları altus(var mi yok mu bilmiyorum) ruble alivio olan bir bisikletle acera setli bir bisikleti karsilastirsak fikriniz ne olur?

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@LION_GURKAN

Forumlardan edindigim bilgi ve kullandigim çeşitli modellerin bende biraktigi izlenim, grup set kullanımının daha verimli oldugu yönünde. Zaten mantık açısından bakınca da takım olarak üretilen her nesne birbirini tamamlamali. Konunun uzmanları daha net bilgiler verecektir ama bir otomotiv mühendisi ve bisiklet kullanıcısı olarak şahsi görüşüm bu şekilde. İyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: M.Gürkan

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bisikletiniz güzel kazasız sürüşler arka jantta bir sorun var yanlız
ya teker iyi oturmamış ya milinde eğiklik var ya da akordu ruble tarafına çekilmiş

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@halil fatih akbaş

Lastik degisimi vs icin cokca söküp taktim, ne o zaman ne de sürerken bi gariplik hissetmedim. Yine de uyariniz icin tesekkurler. Üyesi oldugum bati ankara grubu ile her hafta toplaniriz. Bi dahakine rica edeyim de bilgili arkadaslar da baksin. Iyi forumlar

mdilek

Üye
Tepki
0
Bu bölüm çok iyi olmuş. Elinize sağlık. Heleki bisikleti bilen bir olarak tecrübelerinizi paylaşmışsınız.
Merak ettiğim neden 771 aldınız. 770 i tercih etmediniz? Sadece maddi düşüncelerle mi? yoksa teknik özellik ve donanımı ile ilgili bir tercih mi oldu?
770 ve 771 arasında kaldım. hangisi iyidir?

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Valla aslinda düz maşa ve V-fren şehir bisikletinde şarttır bana göre ama yazin yaylaya götürürüm diyerekten mecburen ön suspansiyonlu modeli aldim. Çok da memnun kaldım. Ciddi manada hafif ve saglam bir alet. Bisikleti maddi durumlardan ötürü 3-4 gün önce sattim ama hala tadina doyamadim diyebilirim