Fuji'nin Dropbarlı Fiyat/Performans Tur Bisikleti: Touring

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda bir arkadaş da sahipti bu modele ve çok çok memnun olduğunu söylüyordu, yanlış hatırlamıyorsam. Bildiğim ve okuduğum kadarıyla Fuji'nin gerçek anlamda ürettiği tek tur bisikleti bu. Kromoli kadroya sahip; 49cm, 54cm, 56cm, 58cm ve 64cm kadro seçenekleri var. Ayrıca her yıl farklı bir renkte üretiliyor ve bu sayede hangi model yılına ait olduğunu az-çok tahmin edebiliyorsunuz, eğer bisikleti takip ediyorsanız.

Standart bir tur bisikletinde olması gereken hemen hemen her şey var. Ek olara; zincir maşasında iki adet jant teli mevcut. Yolda giderken jant telinizle ilgili sorun yaşarsanız, çabucak halledebiliyorsunuz. Jant teli her yere koyulabilir ama düz ve sert bir yere sabitlenmesi güzel bir detay. Tabi bagajı da birlikte geliyor.

Bu bisikleti herhangi bir yol bisikleti veya cyclocross ile karıştırmamak lazım. Kadrosu tamamen tur için dizayn edilmiş, maşasıyla birlikte oldukça dayanıklı olacak şekilde üretilmiş, uzun yollarda bakımı ve tamiri kolay olması adına ortaya çıkarılmış bir bisiklet. Birçok yabancı forumda Kona, Surly, Koga Miyata gibi markaların modelleriyle kıyaslanacak kadar adından söz ettirmiş. Deore aktarıcılı olduğunu da belirteyim. Ağırlığı kadro boyuna göre değişmekle birlikte, bildiğim kadarıyla 12 kilogramın biraz üzerinde. 935 dolarlık fiyat etiketine sahip.

(link)

http://www.fujibikes.com/images/bike/touring/highres/2014_FUJI_Touring_SIDE.jpg

http://cdn.bicyclebluebook.com/zoom/fuji_touring_front_13_z.jpg

MODEL YILI : 2014
ÖLÇÜ : XS (49cm), M (54cm), L (56cm), XL (58cm), XXL (64cm)
KADRO : Elios 2
MAŞA : Elios 2, lowrider mounts
VİTES KOLU : Bar end w/ index shifting
ARKA ATTIRICI : Shimano Deore, 9-Speed
ÖN ATTIRICI : Shimano Altus, 28.6mm
AYNAKOL : Shimano FCM543, 48/36/26T
FREN : Tektro RX6 linear pull front
GİDON BOĞAZI : Oval Concepts 313 Alloy Stem / 31.8mm / 6061 Aluminum / 12 Degree
GİDON : Oval Concepts 307 Alloy Road Bar / 6061 Butted Aluminum
SELE : Oval Concepts 300 Pavement Saddle / Steel Rails / Vinyl Cover
SELE BORUSU : Oval Concepts 300 Alloy Post / 2 Bolt / 27.2mm / 6061 Aluminum
LASTİK : Vera CityWide, 700 x 32c, 30 tpi
JANT SETİ : Formula alloy hubs, 36H Vera Terra DPM18 double-wall alloy rims
ZİNCİR : KMC X-9, 9-speed w/ Quick Link
RUBLE : Shimano HG50, 11-34T, 9-Speed
PEDAL : Wellgo, one piece alloy platform
AĞIRLIK : TBD

Scudo

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler hocam böyle bir şey arıyodum.Şu aralar aklımda toplamak vardı ama vakit olmadığı için en azından böyle bir şey alıp üzerinde oynama yapabilirim.Fiyatıda gayet uygun geldi bana...

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Vites kolları dropların ucunda anladığım kadarıyla, zor olmaz mı ordan vites değiştirmek?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kullanıyorum hiç zor değil valla, hatta basitliğine alışınca diğer vites kolları fazla lüzumsuzmuş gibi geliyor :)
Biraz pratiklik problemi var, çok pratik değil hemen elinizin altında bulunmuyor, mtb veya yol bisikleti gibi yarış koşulmayacağı için sıkıntı olmuyor

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
@Eser Sevinç

peki bele binen yük ne durumda sonuçta bu bisikleti yüklü şekilde kullanacağız kelebek gidona çevirmemi tavsiye eder misin?

GurkanSamet

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Konuyu hortlatmak istiyorum,başka bir konu açan arkadaşa gösterirken aklıma geldi.
Şehir için ulaşım için commuter olarak adlandırdıkları bir alet yapmaya müsait olduğunu düşünüyorum,kısa-orta mesafeli küçük turlar için de kullanacağım.
Oğuz Mert beyin ve bilgili arkadaşların fikirleri nelerdir?

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
@GurkanSamet

Bu bisikleti bir kamyonet olarak düşünün. Yüklü şekilde uzun yol yapmak için uygun. Şehir içinde kısa ve orta mesafede az yükle ulaşım yapmaksa amacınız bence katlanabilir bir bisiklet alın . Daha kullanışlı olur sizin için.
Ben yüksüz kullandığımda da bisikletimden keyif alıyorum. Bisiklet oldukça hafif ve akıcılığı şehir içi günlük kullanıma da uygun. Bir mtb ya da şehir bisikletinden çok daha rahat kullanacağınıza eminim.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan
Tepki
1
Bisiklet
Merida
@Eser Sevinç

eser bey bende fuji almayı düşünüyorum. biraz bilgilendirebilirmisiniz. sizce artı eksi yanları nelerdir. aldıktan sonra oynama yapılması gereken yerleri. kullanım rahatlığı. ? yaşadığınız sorunlar?