Ultrafire Cree XM-L T6 ön far

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
Merhabalar, geceleri sık tura çıkanlar araçların görmedim lafını çok duyar. Ben de aynı dertten muzdariptim ve yeni bir far almaya karar verdim. Dealextremeden yorumları inceledim bana uygun fiyat aralığında xml t6 ledli farları buldum. Dealextrede 30 dolar kadarken aliexpressden 22 dolara buldum ve siparişimi verdim. Kargo 21 günde elime ulaştı :) Güzel paketlenmiş kırılma sorunları vs olcağını sanmam. Kutu içeriğinde ön far, bağlama aparatı, kafa bandı, bataryası ve şarj adaptörü çıktı. Geldiğinde şarj yeşil gösteriyordu nolur nolmaz diye taktım şarja 3 saat sonra turuncuya döndü çıkardım. Şarj göstergesi dolu (yeşil) ve kritik seviye (kırmızı) olarak değişiyo sanırım daha çözemedim kullanma klavuzu da koymamışlar. 4 adet 18650 pile sahip bataryası. 4-5 saatte tam olarak şarj oluyor alet. Bataryasını kadroya bağlamanız için kılıfla gönderiyorlar. Lambanın 4 modu var; tam güç, yarı güç, düşük güç, tam güçte flaşör. Fotoğraflara geçelim. Bataryası ayrı olduğundan boyutları gayet küçük. Bataryaya takılıyken düğmesinden yeşil hoş bir ışık çıkıyor. Bataryası da küçük kablosu gayet yeterli uzunlukta. Aydınlatma (fotoğraflar tam olarak gerçeği yansıtmıyor gözl çok daha parlak olduğunu hesaba katın). Açısı gayet geniş tekerleğin dibinden büyük bir daireyle aydınlatıyor. Bu da odak noktası. Modlar:

Sonuç olarak fiyatının hakkını veriyor aldığıma pişman değilim. Kazasız belasız pedallar dilerim hepinize.

Scudo

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Cidden güzelmiş. İnceleme için teşekkürler.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Eray bey, son kez bastığınızda çakarlı yanıp sönüyordu. Bu çakarlara türkiyede ulaşmak mümkün mü?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Emrah Bey T6 değil de U2 olanlardan alın demişti, kalite olarak en iyisi U2 tipi LED kullananlar diye. O günden beri T6'ları esgeçiyorum ama fiyat olarak daha uygunlar. Fazla para vermek istemeyenler tercih edebilirler herhalde. Güle güle kullanın. :)

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
Sehzade43
Teşekkürler dostum

Berksan
Çakarlar derken bahsettiğiniz şey yanıp sönme moduysa çoğu ön lambalarda var ucuzunda pahalısında

ahmetcan44
Teşekkürler Ahmet Bey u2 ledleri hiç görmemiştim açıkçası şimdi araştırdım t6lardan kesinlikle daha iyiler fakat istediğim tipte bataryalı bulamadım ikili üçlüler var onlarda 100 dolardan başlıyor :)

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Ürün gerçekten çok güzel.Böyle birşey bende almak istiyorum,2tane fara 30lira harcadım biri zoomlu biri normal bisiklet farı 3metreden fazla uzağa gitmiyor.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Forumdan benzer bir ürünü gene incelemişlerdi. Benim de ilgimi çekmeye başladı açıkçası . Merak ettiklerim , pil ömrü ne kadar ? Pil ömrü boyunca sabit parlaklıkta ışık veriyor mu ? Diyelim 2 saat olsun, 1 saat sonunda parlaklık yarı yarıya mı düşüyor ? Kullanmadığımız zaman pil de azalma oluyor mu ? :rolleyes:

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
Umut Kılınç37
al gitsin kanka :D

Şafak Başlar
Pil ömrü tam güçte 5 saat ömrü boyunca tam ışık veriyor. Ben pilde azalma farketmedim fakat internette kabloyu çıkardıklarında şarjın azaldığından şikayetçi olanlar var. Telefonda bataryayı çıkarıp takmak gibi bir şey

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Ben de (link) ürünü aldım ama , 18650 pil sorunumu çözemedim . İlk defa duyuyorum , Kipa vb. mağazalarda bulmam mümkün müdür ?

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
@Şahan Yetiştirici

yeni gördüm kusura bakmayın. sahibinden ve gittigidiyor gibi sitedelerde mevcut bu piller. elektrikçilerde bulabilirsiniz aynı zamanda

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Eray Topcu

merhaba
çekim yaparken videoda duvar nedeniyle tam aydınlatma görülememiş uzak yakında yapsaydınız ayrı bir fikir verirdi

benden aynı ürünün 2000 lümen gücünde olan alttaki siparişi verdim gelicek yalnız ben fazla kalabalık olmasın diye pili içine konanlardan aldım tek 18650 pil olanlarıda vardı ben tek 26650 pilli olanından getirtiyorum ürün alttaki

(link)

senin ki kaç lümen bilmiyorum ama 2000 lümenin videolarınıda ekliyorum