Dağ Bisikletimi Yol Bisikletimi ?

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
Abilerim malum 16 eylülde okullar açılıyor bende yeni bir bisiklet almak istiyorum.Okula gidip gelicem bazende kısa turlar filan yapıcam.Hız,manzara,toprak engelli ormanlık yolları severim ama yarış bisikletlerininde görünüşleri filan çok hoşuma gidiyor.Sizce hangisini alayım marka model tavsiyelerinizi bekliyorum 1.500 tl ye kadar bütçem var.Saygılar Bu Arada Kilom 80 Boyum 1.75 ile 1.80 arası

Scudo

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
şehir bisikleti alıcaksın o zaman.hafif arazida kaymak yolda şehir içinde rahat rahat takılıcaksın.yol yarış bisikleti alırsan toprağa kuma girmez lastik falan kalmaz yoksa.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
ozaman hybrid yani tur bisikletlerine yönelicem ozaman tur bisikleti ne önerirsiniz ?

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
Flood mu olucak bilmiyorum ama eğer olduysa özür dilerim ben tercihimi yol bisikletinden yana kullanıcam karar verdim yazın da mtb almayı düşündüm kışın asvalt yollardan başka bi yere çıkamam zaten okula gidip gelirken kullanıcam evim ile okul arası 1 saat filan yürüyerek hemde görünüş açışısından da hoş ve dikkat çekici bende hızı seviyorum yol bisikletide benim için uygun 1500-1600 tl ye yol bisikleti olarak ne önerirsiniz ?

burak van

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
bence de tercihini hybrid modellerden yana kullan cunku senin istediklerin onu anlatıyor..1500 tl civarında inanılmaz modeller alabilirsin..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onurcan Ökse

Mosso 722 Sora önerebilirim. İkinci el düşünürsen ilanlarımdaki bisiklete de bakabilirsin. Salcano XRS030 Apex satıyorum. O bütçede Mosso'dan daha iyi bir sıfır bisiklet almak zor olur.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
@ahmetcan44
Ben 0 alıcam bi sefer alıcam ondan dolayı 2.el bakmıyorum zaten güvenemiyorumda

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
sana en iyisi cyclocross türü bisikletler kardeşim. bi araştır. yol ve dağ bisikletinin en iyi yönlerini bir araya getiren türdür bu.

@burak özgüng

açıkçası genel kanı budur, yol bisikletiyle toprak araziye girilmez. lakin benimle arazide yarışmak istemezsiniz :) altımda carraro cr 022 yol bisikleti ve dağılmış ömrünün sonuna gelmiş telleri gözüken schwalbe ultremo r1 lastiklerle çok çok ağır arazi koşullarında arkadaşlarım mtb den inip yürüyerek tırmanırken ben tırmanmaya devam ediyorum. ve bisiklettte şu an için hiçbir sorun yok. dediğim gibi bu genel kanıdır, lastiğe, bisikletin arazi kullanımına göstereceği tepkiye ve sizin de yol rublesiyle dağa tırmanıp tırmanamayacağınıza göre değişir. ben de ilk başta bunu yapabilceğimi sanmazdım, ama böyle birşey var. iyi ki de bunu almışım diyorum şimdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uğur Ece

Fikir güzel fakat o bütçeyle safkan bir cyclocross almak mümkün değil. Şehir bisikletinden çevrilmiş bir cyclocross melezi belki olabilir. Dropbar takılmış, birkaç ayar çekilmiş bir bisiklet yani.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@ahmetcan44

doğrudur ben çok anlamıyorum cyclocross'tan. sadece ona uyan tür bunu belirtmek istedim, o bütçeye iyi bişey alabilir mi yoksa alamaz mı dediğim gibi bilemiyorum.

ama bir kere alacağım o yüzden iyisini almak istiyorum diyor, şehir bisikleti alsa 1 sene sonra pişman olacak gibime geliyor bana. çünkü gerçekten yol bisikleti sürüş pozisyonu başka, bağımlılık yaratıyor. ben bütçesini artırabiliyorsa artırıp iyi bir cyclocross almasını öneririm şehir bisikleti yerine.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
bi abimden aldığım bilgilere dayanarak mtb de kararımı kıldım mtb alıyorum 800-900 tl civarı tavsiyeleriniz nelerdir ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti alacaksanız araziyi, taşlı, engebeli yolları aklınızdan çıkarmanızı öneririm.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
@Berke1903

Bi abimden aldığım bilgiler ile mtb de karar kıldım 800-900 tl civarı mtb bisiklet ne önerirsiniz ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onurcan Ökse

Abinden aldığın bilgileri paylaşırsan, biz de öğrenebiliriz bir şeyler belki. :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onurcan Ökse

Buna bakabilirsiniz. (link)

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
@ahmetcan44

Yol Bisikletinin daha masraflı olduğunu parça temini,tamiri zor olduğunu bu yüzden mtb nin benim için daha iyi olacağını söyledi.Yol bisikleti narin ve masraflı olur dedi.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
o paraya kadrosu sağlam, hafif güzel şehir bisikletleri mevcut. anlattıklarına göre sanırım senin için en iyi seçim şehir bisikleti olacaktır.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
@ahmetcan44
Yol Bisikletinin daha masraflı olduğunu parça temini,tamiri zor olduğunu bu yüzden mtb nin benim için daha iyi olacağını söyledi.Yol bisikleti narin ve masraflı olur dedi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onurcan Ökse

Tecrübeli bir abiye benzemiyor açıkçası. Klişe cümleler. Onu geçtim, şehir bisikleti varken neden MTB, onu anlamak güç. Yol bisikleti ile MTB arasında kalınmaz zaten. Olsa olsa şehir bisikleti ile MTB arasında kalınır ki, o bütçeyle çok güzel şehir bisikletleri alınabilir. Şehir bisikleti demişken; illa şehrin caddelerinde gezmek zorunda değilsin. Her türlü ortamda gider. Çok daha rahat olur, hafif olur.

Yol bisikleti narin değildir bu arada. İlk çukurda dağılmaz.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
@ahmetcan44

Ya Benim Yol Bisikleti İle Mtb nin arasında kalma nedenim mtb alırsam dağa taşa çıkabilicem ama yolda yol bisikleti kadar rahat olamıcam yol bisikletlerinin görünüş ve renkleride çok hoşuma gittiği için arasında kalıyorum şehir bisikletleri nedense hoşuma gitmiyo görünüş filan