Bisikletle Türkiye, İran, Dubai, Hindistan, Nepal ve ...

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Merhaba, forumun bu bölümünde 2. başlığımız açıyorum.
İlki, bazılarınızın bildiği gibi vize problemleri yüzünden başarısız olmuştu.
Aradan geçen zamanda kazandığım tecrübeyle bu planı yaptım.
Sizlere geç haber verdiğim için kusura bakmayın, yarın yola çıkıyorum.
Ben dediğime bakmayın, iki kişiyiz.
Doğa Can Yaman ve Simru Hazal Civan
Bizleri facebooktan bulabilirsiniz.
Paramız yok.
Rotamız tahmini olarak şu şekilde:
http://img854.imageshack.us/img854/6412/2e57.jpg
(link) - Bu adreste Facebook sayfamız var.
Orayı beğenin ve arkadaşlarınıza tavsiye edin.
Eğer yeterli çoğunluk sağlanırsa Haliç Veteriner Kliniği bize yolculuk sırasınca günlük yiyeceğimiz için desteğini sunacak.
Bize halihazırda Repeller adı verilen köpekler için dış parazit ilacını verdi bile. Biz bu ilacı yolculuk sırasınca gördüğümüz köpeklere uygulayacağız.
Olay bu.
Ayrıca bir internet sitemiz de var. Birkaç gün içinde açılacak -> radandu.com
Eğer sponsor işini başaramazsak köylerde daha çok misafir olup karnımızı doyuracak ve uygun yerlerde sokak müziği yaparak para kazanmaya çalışacağız.
Hindistan ve Dubai vizelerini Tahran' da alacağız.
Bu vize ücretleri ve İran-Dubai, Dubai-Hindistan feribot ücretleri belimizi büküyor.
Neyse ki ekipman olarak her şeyimiz tamam.
Yarın sabah 9.30 daki feribotla Kadıköy İdo iskelesinden Bursa'ya geçiyoruz.
Kıyıdan kıyıdan gideceğiz.
554 333 23 32 benim,
535 634 03 18 Simru 'nun
Görüşmek Üzere!
http://img824.imageshack.us/img824/5627/6450.jpg

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğa hayırlı yolculuklar şimdiden, web sitenize paypal dan bağış butonu koymayı unutmayın, Türkiyede henüz çok aktif olarak kullanılmasa da yamasa bile damlar diyelim.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Öncelikle yüreğinize sağlık, birbirinize göz kulak olun, çok dikkatli olun. Pakistan'ı es geçmekle en doğrusunu yapmışsınız. Deniz seviyesinden Nepal'a tırmanmak da her Allah'ın kuluna nasip olmaz herhalde :)
Yarın sizi Kadıköy'den geçirebilirdik eğer ki 08:00'da Riva tarafına doğru pedallamıyor olsaydık, hayırlı yolculuklar.
İran ve Hindistan 2 derya ülkedir. Kültürel birikimleri bakımından dünyada az sayılabilecek birkaç ülkedendir. İmrendiğimi söylemem lazım. Pedallaması da bonus tabi.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Allah yardımcınız olsun arkadaşlar, facebook grubunuzu beğendim sizi takipteyim. Rotanız muğladan geçiyor fethiyeden geçerseniz misafirim olursunuz :)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Mümkünse rotanızdan İran'ı çıkarın. Son gelişmeler ışığında, İran'ı da içine alacak bir şekilde Ortadoğu'da sıcak çatışma ihtimali oldukça yüksek ve böyle bir durumda İran'a yabancıların giriş-çıkışlarına müsaade edilmeyebilir; hatta İran'da yabancı istihbarat teşkilatları adına ajanlık yapmakla suçlanarak tutuklanabilirsiniz.

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Melih E. D.
Tepki
0
Son dakika gönlünüze kurt düşüreceğim belki ama tandem ile birbirinizi duymama, ayrı düşme gibi sorunlar çekmeyeceğiniz gibi +30km/saat benzeri ortalama hızları rahatlıkla tutturabilirdiniz. Kısmet, belki bir dahaki tura artık. Kadıköyde denk gelmiştik, surly toplamak için verilen emeği üç aşağı beş yukarı biliyorum, hem belki böylesi sadece benlikle yolculuk için daha mantıklıdır. :)

Warmshowers ve Couchsurfing'den uzak kalmayın, barınma yönünden maddi yükü ne kadar azaltırsa kâr, toplumla içli dışlı olmak için de büyük fırsat. Haberleşmek dileğiyle.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Yolunuz açık olsun , keyifli ve güvenli pedallamalar :)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Yolunuz açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. İran denildiği gibi sorun olabilir. Güzel rota.

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
bisiklet tutkusunun vermiş olduğu patavatsızlığa o kadar saygı duyuyorum ki.. dünya umrumuzda olmadan pedala basıyoruz, daha doğru bir ifadeyle pedala basana kadar umursuyoruz dünyayı. :) parasız o bisikleti toplamak ve böyle bir tura kalkışmak birazcık çılgınlık. bu çılgınlık cezbediyor bizleri zaten. bisikleti toplama aşamanızı da inceledim gerçekten imrendim. yolunuz açık olsun :)

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
yolunuz açık olsun Allah yar ve yardımcınız olsun :) İmrendim açıkcası :)

M.Biilikci

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Büyük bir cesaret örneği göstermişsiniz arkadaşlar.

Umarım yolda büyük sıkıntılar çekmezsiniz.

Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi bencede bir ülkeye girişte sorun yaşayıp geriye dönersiniz gibi geliyorum.

İnşallah bizler yanılan sizler galip olan taraf olursunuz.

Yolunuz açık olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok güzel görünüyorsunuz. mutlu ve başarılı bir yolculuk diliyorum. ancak iran ve hindistanda ciddi güvenlik sıkıntısı yaşayabilirsiniz. arkadaşlar irandan bahsetmiş ama hindistan belki oradan bile daha fazla sıkıntı çıkarabilir. ha derseniz ki, iranda ve hindistanda tanıdıklarımız-arkadaşlarımız var, veya simru belki iranlıdır o zaman okey :D

bence siz ciddi bi türkiye turuna çıkın daha iyi olur diyeceğim ama türkiye sanki çok güvenlikli. neyse... yolunuz açık ola.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Doğa Can Yaman

Facebook'tan takipdeyim, fethiyeden geçerken haber vermeniz yeterli :)

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
bir sıkıntı olursa buradan bildir mutlaka doğa forum olarak toplanırsak mutlaka çözeriz diye düşünüyorum
maddi manevi.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kazasız ve keyifli turlar dilerm.