Hidrolik Disk Boşlaması

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
İyi günler arkadaşlar kısa süre önce shimano 445 frenimin sadece tek kolu değiştirmiştim yağ doldurulmuştu fakat bugun bisikleti lastik tamiri için ters çevirmiştim o sırada ön disk freni bir iki kez sıktım ve hafifleşti herhangi bir yağ boşalması olmadı ama fren çok hafifledi en sonunda ancak tutuyor bu sorun neden kaynaklanır acaba yardımlarınızı bekliyorum.Acaba hava olabilir mi?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hidrolik frenli bisikletler ters çevirilmek istendiğinde öncelikle bir kablo klipsleri vb. ekipmanlarla, fren kolları sıkılmalı ve sonrasında ters çevrilmelidir. Sizin frenler ters çevirdiğiniz için hava yapmış frenleri kol sertleşinceye kadar sıkıp bırakmanızı öneriyorum.

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
bende 445 kullanıyorum ters çeviriyorum 10-15 dk liğine , düzleyip kullanıyorum 2-3 saate düzeliyor hiç uğraşmayıp biraz düz beklet geçmesi lazım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@OsmanBayraktutan
Aynen katılıyorum sana osman, zaten benimde freni sıkıp bırak dememin sebebi 2-3 saatlik süreci kısaltmak :)

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastik değiştirmek için bisikleti ters çevirecekseniz, frenleri sıkık vaziyette çevirirseniz tekerleği kaliperlerden zor kurtarırsınız. Lastiği bisiklet normal pozisyonundayken söküp takmanız sizi daha fazla problemden kurtaracaktır. Tabi tekerlek sökülüyken frenleri sıkmayın :eek: