Merida Road Race HFS 905-com

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Salcano XRS030 Apex'le olan maceram kısa sürdü ve yerini bununla doldurdum. :) Ağırlık olarak pedalsız 8,2 kilogram civarı geliyor. Salcano ile pek fark yok açıkçası. Shimano M324 pedal siparişi verdim, o da dün itibariyle Türkiye'ye giriş yapmış. Görüntülerden anlaşılacağı üzere, bisiklet ikinci el. Forumda da üyeliği bulunan bir arkadaşımızdan satın aldım. Gidon bandı yıpranmış durumda, onu da yine siparişe dahil ettiğim Zipp Service Course CX bant ile değiştireceğim. Kırmızı sipariş ettim, gayet güzel uyum sağlayacak bisiklet ile diye düşünüyorum. İç lastik değişimi ve birkaç ufak rötuşun ardından, kullanıma hazır hale gelecek. Ayrıca gidon boğazı kısalacak ve birkaç deneme sürüşünün ardından, gerek görürsem maşa borusunu kestireceğim. Slam that stem. :p

Aynakol seridışı. Shimano SG-X 105 50-F kullanılmış, yanlış okumadıysam. 50-34'lük bir aynakol. Salcano'daki 53-39'luk Apex aynakol, özellikle benim gibi başlangıç düzeyindeki biri için uzun rampalarda çok sıkıntı çıkarıyordu. Bununla daha rahat edeceğimi umuyorum.

Jantlar Shimano RS10. Eğer Salcano'yu RS10 ile isteyen olursa, ondaki Aksium'u buna transfer edip, o şekilde kullanacağım. Yoksa RS10 kalacak. Fakat ileride gücümün yettiği en kaliteli jant ve göbekleri kullanmak istiyorum. O bahaneyle aynakolu da Ultegra'ya tamamlayıp, göbeği de iyileştirmek isterim tabi.

Fotoğraflar pek iyi değil. İdare edelim. :p

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
iyi pedallamalar :) salcano daha iyi gibiydi :)

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun bu işe başlayınca devamı geliyor :D bu arada bence bu daha iyi bi aynakol kötü olabilir ama yol bisikletlerinden bildiğim kadarıyla öncelik kadrodur için rahat olsun :)

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
güzel bisiklet, kazasız belasız kullanın inşallah =)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Allah kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlısı olsun Ahmet, kazasız belasız sağlıklı güzel günlerde kullanman dileğiyle.

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun. Allah (c.c) kazasız binmek nasip etsin. Özenmeye başladım yol bisikleterini :rolleyes:

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Gule gule kullan Ahmet, hayirli olsun. Gidon bantini degistirdikten sonraki halininde fotolarini ekle bakalim nasil olacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gidon bandını biraz amatörce de olsa kendim sardım. :) Bu tür şeylerde tecrübe edinmek lazım, her şeyi bisikletçiden beklememek gerek. :p Ayrıca gidon boğazını 60mm'lik Token TK9302 boğazla değiştirdim. Ağrılarım falan ortadan kalktı.

(link)
(link)

M324 pedalları takmak için de ayakkabıyı bekleyeceğim. Son halini ne zaman görürüm artık bilemiyorum. :)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
renkler tartisilma ama , hocam sarginin rengi beyaz ya da siyah olsaydi daha bir iyi dururdu sanki. kirmizi kotu durmus gibi.

apex ile arasinda nasil bir fark hocam, izlenimleriniz nelerdir?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
hayırlı olsun hocam. daha önceb aşlığa girmiştim ama bişeyler yazmamışım hayret. :)

gidon bandını doğru sarmışsınız ama eşitsizlikler var. onu bi ara açıp düzeltirsiniz. ben uç kısmını kesmek için şöyle bir yöntem buldum. sonuna kadar sarıyorum gidon bandını. en ucunada, gidon bandı 2-3mm dışarıda kalacak gibi elektrik bandı sarıyorum. sonra bu dış taraftan bir kalem ile çiziyorum. (boğaz tarafındaki yerden.) daha sonra elektrik bandını söktüğümde kesmem gereken yer bell, oluyor. makasla yada cetvel+falçata yardımıyla kesiyorum. tam oturuyor.

bende aynı gidon boğazını taktım. gerçi seleyide geri aldım ama bakalım farkedecek mi? göreceğiz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tuncay Üner

Teşekkür ederim, boğaz ve bant için Tuncay hocam. :) Onu düşündüm de, iç kısımdaki yapışkan madde bazen yapıştığı yerde kalıyor. O yüzden sökmek işime gelmedi tekrardan. Sorun olmaz mı?

@Ali Demir

Beyaz hali yukarıda mevcut. Çabuk kirlendiği için almadım. Siyah da öldürüyor biraz, o yüzden tercih etmedim. :) Geriye bisiklete uyumlu tek renk kırmızı kaldı. Vitesler için şimdilik net bir şey söylemek güç fakat geçiş konforu kendini belli ediyor. SRAM'daki double tap olayı mekanik hissiyat olarak hoş olsa da, yorgunken çekilmiyor. Ayrıca Ultegra'da daha pürüzsüz ve seri geçişler var gibi. Tabi psikolojik de olabilir, emin değilim. Viteslere ayar çekildi ama biraz daha ayara ihtiyaçları var gibi geliyor. Her halükarda memnunum, pişmanlık söz konusu değil.

Ayrıca bantın konforu muazzam. Yeni olmasının da etkisiyle, gördüğüm en iyi tutuş bu bantta diyebilirim. Müthiş derecede iyi tutuyor eldivenleri. Kayma derdi yok ve yumuşaklık harika. Şiddetle tavsiyemdir. :)