Bisikletçilerin mp3 çalar önerileri

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
arkadaşlar nike+ipod bir çalışma yaptılar bundan 1 sene önce ve eğer chipli bir ayakkabınız ve ipod unuz varsa bir alıcı sayesinden koşu hızınızı, nabzınızı, mesafenizi görebilirsiniz.
ben bu yüzden apple ipod nano almayı düşünüyorum. peki bu piyasanın en iyi mp3 player ı ipod nano mu? lütfen bilenler yazsın. ayrıcada nike+ipod hakkında bilgisi olanlarda lütfen yazsınlar. doğru çalışıyor mu mesela...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende bi ipod kullanıcısı olarak sponsorlarımdan nike hakkında bu urun hakkında bilgi verıyım..

Nike'ınıza bir kez pedometre (adım sayar) aparatını yerleştirip I-Pod'unuza algılayıcı bağlantı soketini taktığınızda sistemi kullanmaya hazır hale geliyorsunuz. Nike, koşmaktan ve koşarken I-Pod'undan müzik dinlemekten hoşlanan spor meraklıları için yepyeni bir ürün geliştirdi. Nike - IPod Sport Kit.

"Tune Your Run" "Koşuna Ahenk Kat" sloganıyla sunulan bu yeni ürün ile Nike ayakkabılar içerisine yerleştirilen adım sayıcı parça - pedometre ve I-Pod'a takılan bir algılayıcı sayesinde koşu - aktivite süresince toplanan egzersiz bilgileri I-Pod'a yüklenen özel bir programa kaydedilerek bu bilgilerin antrenman sonrasında bilgisayara indirilmesi ve arşivlenmesi mümkün olabiliyor.

Özellikleri:
Koşu temposu
Katedilen mesafe
Yakılan Kalori
Koşu süresi

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bence en iyisi değil..Biraz kullanım şartları önemli aslında...
ne istediğinizi bilmeniz lazım birazda...

Mesela yüksek ses kalitesi ve ses çıkış gücü isterseniz bence en iyisi cowon marka mp3 çalarlar.. ipodlarda şöle bir durum var mesela aldınız sonra kulaklığını beğenmediniz değiştirmek istiyorsunuz ama ipodların kulaklık girişleri farklı olduğu için bütün kulaklıkları kullanamıyorsunuz...
Ben mesela sennheiser cx300 kullanıyorum kulaklık olarak yani sırf bu kulaklığı kullanamayacak olmamdan dolayı bile ipod almam;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
berkay yuh dıyorum ya
ipod gelmıs gelmıs en ıyı mp3 calar
gerek ses kalıtesı gerek kullanım özellıgı kadar ıyı bı mp3 calar yok pıyasada
sen kalkıp daha kımsenın bılmedıgı cowon mp3 calar ıle karsılatırman cok yanlıs
artı kulaklık gırısılerı standart yanı 3mm lık jak gırıslı...
ama galıba anladıgım kadarıyla sen bıze sahte olan ipodlardan bahsedıyorsun ewet onların kulaklık gırıslerı farklı ama biz gercek orjınal ipodlardan bahsedıyoruz....

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ipod ların kulaklık girişleri standart.bencede mp3 player denildiği zaman en iyisi ipod... gerek ses kalitesi gerek kullanım kolaylığı, gerek ekran özellikleri ile diğer ürünlere göre gerçekten üstün bir ürün. Tek dezavantajı şarjlı kullanım sunması.we şarjını (yaklaşık 80-90 lira werip şarj adaptörünü almadığınız sürece) sadece bilgisayarlardan doldurabiliyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: sare

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ipodun tek eksi yonu bu alırken kutusunda sarjının cıkmaması
ama ben ipod video 80 gb kullanıyorum bısıklet surerken cok zevklı ve eglencelı oluyor
bugune kadar cok mp3 calar kullandım ama gercekten ipod gıbısı yok
yıne dunya devleri sony crevativ microsoft philps'in cıkardıları mp3 calarlar ipod'u tahtından ınderemedi.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
antremanlarda taşımak için 80 gb lik i podu genelde tercih etmiyorum , yanımda fazla ağırlık taşımayı sewmem. onun yerine en son çıkan ipod shuffle i aldım 1 gb lık kapasitesi , ses kalitesi ,şarj süresi ve en önemliside inanılmaz küçük boyutları ile antremanlarda inanılmaz bi rahatlık sağlıyor. 80 gblik ipodu ise genelde uzun yolculuklarda yada yarışlara giderken kullanıyorum. bnm favorim ipod...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Creative Muvo Sport C 100 kullanıyorum. Boyun askısı, kol bandı ile geliyor. FM radyosu var. 256 mb hafızası var. Ayrıca mmc ve sd kart girişi var. Ayrıca çok hafif bir ürün. Ayrıca suya, şoka ve toza dayanıklı. Fiyatı da 100 ytl civarında. Birkaç aydır kullanıyorum; çok memnunum.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Because

:D:D tamam yaw nie kzııyosun:D

ama şöle bir durum var benim kuzenimde vardı ipod nano orjinal onun kulaklığı standart jack değildi:eek: ama siz haklısınızdır ne diyim..

Ama ben ipod'a kötü demedim ki sadece ses çıkış kalitesi ve gücü olarak en iyisi değil dedim biraz anlatım hatası yapmış olabilirm belki:rolleyes:
yanlış bilgi vermek istemem kusura bakmayın:(

bu arada cowonların çıkış gücü hiçte küçümsenmeyecek derecede iyidir..
Türkiyede yeni bir marka olabilir ama amerikada çokta yaygın ve iyi bir marka...

neyse

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@oxsy

demek istedıgımı anlamadın galıba,:) bende ipod nano kullanıyorum antremanalrımda ama demek ıstedıgım suydu 80 gb'lık bi ipod bile antremanlarda o rahatlıgı verebılıyor...

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
merhabalar bende ipod kullanıcısıyım yeni bir ipod hediye edildi bana 30 gb normal ipod lardan daha geniş nano mu oluyor bilmiyorum :) ama şunu söyleyebilirim ipodun üstüne ses kalitesi yoktur gibime geliyor ama yüksek ses konusunda ipodu katlayacak mp3 çalarlar vardır ki ipodun en yüksek sesi yeterlidir bence daha yükseği anlamsız gibime geliyor. İpod dan önce sony mp3 çalar kullandım ama şöle bi durum var ne oldu anlamadım ipodun kulaklığının biri bozuldu birden ses vermiyor birisi diğeri çalışıyo zaten en nefret ettiğim şey şu kulaklıklar hemen bozuluyorlar

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
ipod iyi olabilir ama en iyi olduguna katılmıyorum İriver i unutuyorsunuz sanırım bi sennheiser kulaklık la inanılmaz kaliteli ve yuksek ses werebiliyor bide yeni gelistirdigi bi sistem war 3d fx mi ne tam hatırlamıyorum sinemadaki kolonları kulagınıza dayamıs gb oluosunuz vede hic kulagınızı acıtmıyor Iriver bence

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Condor

ipodu hic kullandınmı yani 5.nesil olanları (video ve nano)
ben tum mp3 calarları kullandım ama ipod ipod ipod

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
arkadaşlar şimdi bişey merak ediyorum
1.bende sony kulaklık var, bildiğimiz standart giriş işte. ben bunu kullanabiliyorum ipod nano yeni nesil de değil mi?

2. kısa bir süre içinde almayı düşünüyorum nano yu ama ses kalitesi yüksekliği bakımından çok iyi olmasını istiyorum. nano öyle midir?

3.ve son olarak ben bir koşucu olduğum için(nike+ chip li ayakkabımı da aldım) bu chip olayını halledersem katettiğim mesafeyi tam doğru olarak görebiliyorum değil mi? çünkü ben nasıl tam olarak bana bunu yannsıtıcak yani metresi metresine çok merak ediyorum. kullananlar lütfen söylesiler...

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ewt standart kulaklığınızı ipod nanoda kullanabilirsiniz.
ses bakımından sizi geröekten tatmin eder... (bnm görüşüm)
büyük ihtimalle doğru gösterir. ben polarınkini kullanmıştım doğru gösteriyordu....

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
arkadaşlar benm ipodum bu resimdeki alet bu nanomu nedir :D:D

bundada kullanılabilirmi normal kulaklık

http://www.webdenal.com/store/catalog2/27900.jpg

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
yok bu nano değil bu ipod ile film bile izleyebilirisniz :) kulaklık girişleri standart yani her çeşit kulaklık kullanabilirsiniz ses yüksekliği konusunda da ipod un programı olan itunes dan ses seviyesini arttırabilirsiniz.

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
tamamdır saol :) ben bunun orjinal kulaklıını bozdum .) elimde güzel bi philips vardı kulaklık yuvaları uyuşuyor ama takmadım dedim bozlur felan :p içim rahatladı teşekkürler dostum

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Sadece iki tane önerim olacak.Ya ipod shuffle

ya da cowon mp4 player.

Biri 30 mW,diğeri 64 mW ses çıkarıyor ve ikisinin de ses kalitesi çok yüksek.

Bir mp3 player ses kalitesi için alınır. (Bence) Ek özellikler daha fazla para demektir ve çoğu da gereksizdir.

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
bence ipodun ses kalitesi çok iyi yani muziğini dinliyomusun evet kullanım bakımından çok esnek ve hızlı menusu var vede yeterlki bence :) ama mukemmeli arıyorum derseniz vardır daha guselleri :p