Anne

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
Arkadaşlar yarın ANNELER GÜNÜ anneler için özel gündür.(Çiçekçiler içinde öyle:D )Ben arkdaşlarımızın Anneler Gününü şimdiden kutluyorum.

Geleneksel olarak, yetişkin bir kadın kendi çocuğunun annesi olarak tanımlanır. Ama bu tanım kişiden kişiye değişebilir. Annesini tanımayan veya annesi tarafından terkedilmiş bir çocuk, kendisini yetiştireni annesi olarak kabul edebilir. Anne ve baba boşandıktan sonra babanın yeni eşini anne olarak kabul edebilir. Bunun gibi değişik durumlarda her birey kendi görüşleri yönünde insanları anne olarak kabul edebilir.

Geleneksel ailede baba para kazanma, anne ise ev işleri ve çocukların bakımı sorumluluklarını üstlenirdi. Günümüzde de bu tür aileler varolsa da, artık geleneksel rollere bağlı kalmayan ebeveynler de vardır. Kadınların da iş hayatında etkin olmaya başlaması ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları sonucu baba ve annenin sorumlulukları paylaşılmaya başlanmıştır.

Geleneksel ailede anne ev işleri ve çocukların bakımından sorumludur. Ailenin bütünü ile ilgili konularda babanın kararlarına uymak zorundadır. Ancak babanın kararlarında pasif olarak etki edebilir. Anne babaya göre çocuklarla daha samimi bir ilişki geliştirir. Anne ve baba arasındaki kavgalarda çocuklar genellikle annelerini haklı görme eğilimindedirler.

* Modern ailelerde ise anne iş hayatı nedeniyle çocukları ile geleneksel ailede olduğu kadar fazla ilgilenemeyebilir. Bazı muhafazakar insanlar, kadının çocuk sahibi olduktan sonra iş hayatını bırakması gerektiğini savunurlar.

ANNEM
Bir gün sona erecek bütün bu dertler
Gelip o ellerinden öpeceğim anne
Ne kadar yalnız olsam da gurbet ellerde
Nurlu yüzün hatırladıkça teselli bulacağım anne

Sabahları açanda göklere elin
Bu garip yavrunu unutma anne
Kapılsam eğer uğursuz bir selin
İçinden çıkmama yardım et anne

Al dizlerinde yeniden uyut
Büyüdükçe çocuklaşan yavrunu
Bir ninni söyle eskisi gibi
Götür beni bir başka diyara anne

Ah ettikçe akıyor gözümden yaşlar
Sakın bana bakıp da yaş dökme anne
Elbet Hakk’ın divanında eğilir başlar
Bir kudsi davaya beni yolcu et anne

Servetî’yim oysa yokmuş bir şeyim
Bir sen olsan yanımda yeter be anne
Bir gönülden ibaret olsun her şeyim
Bir sen onda yer etsen yeter be anne

Scudo

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
canım annem.dünyalara degişmem annemi.tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.Allah başımızdan eksik etmesin.çok seviyorum annemi:D .çarşı bu güzel başlık için teşekkürler...;)

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bütün annelerin ;anneler günü kutlu olsun................

Hepsini seviyorummmmmmmmmmmmm :D :D :D :D :D :D :D :D

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
@ismailağıllı
İsmail çok güzel söylemişsin. Cidden de öyle. En büyük mutlulukları annemin ilk ve son kez gözlerine baktığımda görüyorum en çok. Anneler gününü kutlarım tüm annelerin.

• Beğen
Tepkiler: bisikletci

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Annelik bir insana verilebilecek, en büyük ayrıcalıktır. Dünyadaki hiç bir sevgi annenin çocuğuna duyduğu sevginin ötesine geçemediği gibi, hiç bir güç anneye duyulan güvenden kuvvetli olamaz. Tüm annelerin ve KADINLARIN, anneler günü kutlu olsun

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun:)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Annemin , Anneannemin , Ablamın ve Teyzemin öncelikli olmak üzere tüm annenlerin anneler günü kutlu olsun .. tekerleme gibi oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi, tarif et deseniz bana; heralde sadece "ANNE" demem yeterli olacaktır.
Bizler için bu çok özel ve değerli varlıklar olan, fedakarlık ve karşılıksız sevginin ifadesi; Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

Saygı ve hürmetlerimle, sevgiler.

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
her günümüzü annelerimize borçluyuz bir günü çok görmeyelim bütün annelerimizin anneler günü kutlu olsun

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Dün rüyamda annemi gördüm bütün gerçekliğiyle oradaydı, ona sarılarak uzun uzun ağladım " artık senden ayrı olmak istemiyorum" dedim o da ayrılmayacağımızı söyledi, ağlamaya devam ederek artık gitmesini istemediğimi söyledim, neden sonra tekrar aklıma geldi, ona dedim "ama sen ölmüştün nasıl burda olabiliyorsun?" cevabı "artık ayrı olmayacağız" dı tekrar tekrar teyit ettim, ondan ayrı olmak istemediğimi, o da tekrar beraber olacağımız söyledi , inanılmayacak kadar gerçekti, eski günlerden konuştuk, ona tekrar tekrar sıkı sarıldım sanki kaybetmekten korkarmış gibi, bir süre sonra uyandığımda o yoktu :( Açıkçası pek gazete okuyan, tv izleyen biri olmadığım için ve annem hayatta olmadığı için anneler gününün yarın olduğunu tam bilmiyordum. Aslında o her zaman beraberiz derken onun herzaman kalbimde yaşattığımı biliyordu ve anneler gününde o benden önce hatırlamıştı belki kimbilir, daha önce de birçok defalar rüyama girmişti ama bu kadar gerçek gibi olanını ve anneler günü arefesinde olacak şekilde anlamlı olanı olmamıştı...

Arkadaşlar annemizin ve tüm sevdiklerimizi kıymetini bilelim onları kırmayalım onları her zaman sevelim, unutmayalım ki onlar da bizim gibi o anda o anki imkanlarla ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar...

Sevgiler,
Hakan

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Sevgili Hakan, ağlattın beni, çok kötü oldum kardeşim.. ben hep annelerin ölümsüz olduklarına inanmak isterim.. çünkü onlar Allahın yararttığı en yüce varlıklardır, ölümü onlara hiç yakıştıramam.. yanımızda olamasalar bile onlar herşeyi hissederler.. Hakan,'cım bu vesileyle anneciğinin nezdinde; yanımızda olamayan tüm annelerimize kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum. onların da anneler gününü kutluyor önlerinde saygıyla eğilip hürmetle o mukaddes ellerinden öpüyorum.. nur içinde yatsınlar.. seni çok iyi anlıyorum.. çok kötü oldum, çok duygulandım.. :(

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
bütün annelere sevgıler hepsı cok kutsal yaratıklar:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@Derya AKYILDIZ

Çok sağol sevgili Derya abi, ben de yazarken ve okurken çok duygulandım ağladım, ağlamak iyi bir şey bizi arındırır, insan olduğumuzu bize hatırlatır. Dileklerin ve anlayışın için çok teşekkür ederim. Herkesin anneler günü tekrardan kutlu olsun...

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
@Hakan Yazman

rüyanız gerçekten çok güzel ve anlamlıymış.duygulanmamak elde deil.ama dicek pek söz yok.tesellisi yok annesizligin.çok üzüldüm...:(

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@derya.k

Teşekkür ederim Derya, hani derler ya sevdiniz birisini kaybedince bazen onunla bağlarınız daha iyi, daha kuvvetli olur, belki benim için de bu geçerli ...

• Beğen
Tepkiler: Karakartal Platton