06.05.2007 - Eskişehir - Sarıcakaya ( ÇEVSAD )

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Geçtiğimiz hafta sonu için planladığımız gezi 1 aydır yaptıklarımız içerisinde en sert ve akıcı, az molalı olanıydı.

Eskişehir'in kuzeyindeki Bozdağı iki kere aştık. Gezinin gelişimini fotoğraflarla birlikte anlatayım.

Pazar günü çok sıcak olacağından erken yola çıkalım 08:30 da buluşalım dedik. Serhat (serhat_) ve ben tam o saatte ordaydık. Onur (elise111s) de bi 10-15 dk kadar sonra geldi. Ancak ben gibi ÇEVSAD'dan katılan as adamlar Semih ve Gökhan (battalcan) ortalıkta yok, telefonları cevap vermiyo. Neyseki arkadaşları uyandırdık, onları beklerken epey de sohbet ettik.

09:15 gibi gökhan da semih de geldi. İşte Uyuyan güzeller :D Mekan Kırım caddesi ÇEVSAD karşısı muhtarlığın yanı.
(link)

Son zamana doğru muhtar da katılıyor muhabbete. Hemen koyuluyoruz yola. İstikamet Muttalip yolundan Dağküplü tarafından Bozdağ'ı aşarak kuzeydeki Sarıcakayaya ulaşmak.

Tırmanış başlıyor :
(link)

İlk molamız.
(link)

Eskişehir'in 800m rakımından Hekimdağ Geçidi 1200m kadar tırmanıyoruz. Burdan sonra biraz daha tırmanılıyor sanırım en fazla 1290m rakım var bu yolda. Ve iniş başlıyor. Tabiki kimse fotoğraf çekmeyi düşünmüyor o tatlı inişte. İki aracın geçebileceği, dar, keskin virajlı, uçurumlu bir yol. 1290m'den 200m'ye kadar iniyor. İşte şimdi o inişteyiz :D

50-60-70 gidiyoruz. Yeni rekorum 79'u buldum. 85 km/sa daha frensiz inen Serhat ve Onur tarafından kırılıyor. İnişin tadı bir başka ancak virajlar çok keskin, iki kere viraja hızlı girmekten savruldum neyseki yolun dış sınırından da olsa virajı aldım.

İnişten sonra sarıcakayaya az kaldı. Eskişehir'de Zeytin mi yetişir diye soran bazı arkadaşlar oluyormuş duyduğum kadarıyla :) Bu bölgede zeytin, incir, fındık yetişiyor.

OGÜ Ziraat Fakültesi Zeytin Uygulama Bahçesi
(link)

Sarıcakayaya varıyoruz. Km 55 oldu. Bozdağın Sarıcakaya tarafından bir görünümü.
(link)

Şimdi yemek zamanı. Ne yidik be yuh :D :D
(link)

(link)

Sarıcakayadan Mihalgaziye doğru yola çıkıyoruz. Yolda ölmüş bir sincap. Çok şirin ancak ölü :(
(link)

Hazır Sakaryaya gelmişken üstünden geçecez nasılsa bir de uğrayalım diyoruz, cantları ve tekerleri hem temizleyip hem serinletiyoruz :p
(link)

Sakarılıcalara geliyoruz.

Meşhur hamamların yanı :
(link)

Hamamların kiralanabilen odaları :
(link)

Dinleniyoruz. Sıcak geçsin bekliyoruz öğlen saat 3e kadar yatıyoruz çimleree.
(link)

Onur ekşın peşinde. Poz için teşekkürler Serhat iyi yakaladın cep telefonu ile.
(link)

Söylemesi ayıp dondurma keyfi de yapıyoruz. O fotoğrafı koymuyorum, sebebini geziye katılanlar biliyor, bu kadar iştahla dondurmaya saldırılmaz ki kardeşim. Gören de havayı 25 derece, sizi de 60 km yoldan geliyo sanacak :D euhuueeuh

Sonra sıra geliyor tırmanışa. 1400 rakıma kadar çıkıyoruz. Gerçekten dağ aşılıyor. Epey yorucu. Semih 30 dk fark atıyor bizlere, yürü be koçum kim tutar seni :D Ben de Serhatla orta performans tırmanıyorum. Gökhan ve Onur sıcağa dayanamayıp havanın biraz daha serinlemesini bekliyorlar. Gerçekten çok sıcak ve çok ter atıyoruz. Terle birlikte tuz kaybı aşırı. O kadar ki zirveye vardığımızda Serhatın yüzü bembeyaz, hepimizin tshirtler, kotlar tuz.

Tırmanışın epey zor kısmının bittiği bir yer burası. Ve buradan sonra aşağıdaki ılıcalar artık gözükmeyecek. Serhatla son fotoları alıyoruz.

(link)

Tee şuradan geliyoruz :D Yani vadinin en alt kısmından. Aşağıdan çok yüksek gözüküyordu burası. Epey de öyle.
(link)

Serhat abi :
(link)

vericiye, zirveye varıyoruz. 1420 m civarı rakım. Manzara güzel ama nedense çekmiyoruz Eskişehiri.
(link)

Burada semihi bizi bekler bulduk. Sonra cep telefonu yeni çekmeye başladı Gökhan ve onurdan haber yok. Onları beklerken biraz daha atıştırıyoruz. Derken yoldan son gaz Gökhan ve Onur geçiyor. İnişin başlangıcı burası. Neyse hemen toparlanıp arkalarından basıyoruz. Yol çok dik iniş 1420'den 800 rakıma birden iniyor. Virajlı. Ancak rüzgara karşı indiğimiz için Eskişehir'de herkesin hız rekoru kırdığı yerde 65'i zor geçiyoruz. Trafik de epey var tabi. Bi sol çek, bi 90 derece viraj al zor oluyor.

Neyse Gökhanlarla Muttalipte buluşuyoruz tekrar. Yavaş yavaş şehre geliyor ve dağılıyoruz.

Toplam yol : 100 km
yolda geçen Süre : 5sa 35dk (Semih 5sa :D )
ortalama hız : 17.9 km/sa (Semih 20 km/sa :D )

Scudo

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Güzel bir gezi olmuş gençler.Paylaşım ve fotoğraflar için teşekkür ederim...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Yasin kardeşim çoşmuşunuz yine,yüreğinize sağlık muhteşemsiniz yine devamını bekliyoruz..

Tüm Eskişehire selamlar sevgiler...

onurrr

Üye
Tepki
8
YASİN abi keske saglam bi bisiklet olsada bende gelsem ama biliyorsunuz benim takayı namussuz yolda bırakacak diye korkuyorum göründügü kadarıyla cok eglenceli gecmiş abi afyon yolu nasıl ben belki bi afyon yapmayı düsünüyorum bisikletle 168 km benim bisiklet dayanırmı sence bu yolla

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@onurrs

Güzel bi bakımdan sonra dayanır. Zamanında demir kadro bisan ihlas bisiklet ile ( Yalan olmasın, aspid ile de gitmiş olabilirim, o geziyi tam hatırlamıyorum, erken bunadım yaw :D ) bursa Mudanyaya gittim, geldim. 160 km gidiş. Mudanya - Gemlik v.s. 80 km orda gezip. 160 km de dönüş. 400 km civarı pedalladım. Bianchi Aspid demir kadro ile istanbul - şile gezimde de bi o kadar km pedalladım. Yani neticede gidilir ama bi bakım şart ;)

Allah gönlüne göre bisiklet versin herkese :)

escudos

Aktif Üye
Tepki
29
cok guzel gecmıs yolculuk ıns. bı ara bende katılırım

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
Tura katılanları kutluyorum.Fotoğraflar için Yasine teşekkürler.Bu pazar görüşmek üzere ;)

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
çok güzel bi tur olmuş.ancak sincapa çok üzüldüm:( .neden öldü acaba.neyse ayaklarınıza saglık...

onurrr

Üye
Tepki
8
insallah bu haftaki partiye gelicem cuma aksamı zaten doktorlarda konusurum oraya takılanlarla bu gezide bende varım demek istiyorum artık :)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Evet tarih, saat kesinleşti. Eskişehirliler bekliyoruz herkesi ;)

Duyuru burda :
(link)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Sevgili Yasin çok güzel ve eğlenceli bir gün olmuş. Gerçekten yol çok güzel. Sincap'a kesin araba çarpmıştır yolda olduğuna göre. Yazık ya....

Paylaşımınız için teşekkürler...

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Güzel ve haşin bir gezi olmuş. Geziniz zevk içinde geçmiş.
Gezinin, daha doğrusu fotoğrafların en üzücüsü, sincapın fotoğrafı olmuş.:mad: İnsan üzüntü duyuyor.

Bizlered bu güzel gezinizi aktardığınız , paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@eYa

o muhteşem fotoğraf da paylaşılmadan olmaz ki canım... bunlar da benden olsun:D :D :D

(link)

(link)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
harikasınız beyler..bu sene bayrağı size teslim ettim görünüyor :) artık malum yaklaşık 11-12 saat şirkette oluyorum, bu halde bisiklete vakit de motivasyon da kalmıyor..

rotayı gayet iyi bilirim.ciddi kırıcı bir rotadır.100km.'ye bakıp da "aman ya 100km, ne olabilir ki" demesin kimse ;) rakım farklarını yazmış eYa..

elinize ayağınıza sağlık beyler..güzel iş ;)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@Murat CER

Murat abi özlettin kendini, bisikletini. Musaözüne de gelemiyormuşsun galiba ? :(
Senin patronu bi korkutalım biz olmaz mı :D Musaözüne gidecek ekip 17 kişiyi buluyo, gelemeyen arkadaşları da toplasak 30 kişiyi geçeriz. Bisikletlerle basalım ofisi, seni alalım :rolleyes: Sonra da işsiz kalınca sen bizi döversin :D :D Neyse inşallah bi geziye denk gelirsin. ;) Hayırlı işler.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
ekşınlı güzel bir gezi olmuş.

elinize ve ayağınıza sağlık.devamını bekleriz.

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Çok güzel gezi olmuş. Bildiğimiz mekanlar ama bende çok özledim.. Paylaşım için teşekkurler gençler.. Lütfen daha çok faaliyet gezilerinin fotolarını yollayın. hiç olmaz ise iş yerinden fotolara bakıp hasret gideriyorum.

teşekkurler

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
pardon bişey sorcam buranın ne kadarı iniş? ne kadarı çıkış? ne kadarı düzlük bilginiz varmı?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@CROSSCU_31

Toplamda 1700 metre civarı rakım tırmanış doğal olarak da bi o kadar iniş. Ancak bu rakıma kaç kilometre mesafede çıkılıyor ve iniliyor dersen o kadar detaylı ölçüm yapmadık.