Acısız kıllardan ve tüylerden nasıl arınıyorsunuz?

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Evet bisikletçiler... Bacağınızdakileri hangi yöntemle alıyorsunuz? Acısız bir yöntem var mı? Lazer epilasyon dışında. Malumunuz çok para.

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bioder tüyleri azaltan bir krem olduğunu biliyorum fakat tüyler ağdayla alındıktan sonra sürülüyor o. Alma kısmında acısız bir yöntem lazım.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Ben kıllarımla barışığım.Bacak kıllarımı hiç almayı düşünmedim.Ama bunu kafaya taktıysan tüy dökücü krem var.Depidak ve türevleri..Krem sürüyosun.10 dk bekliyosun sonra bi aparatıyla kılları temizliyosun.Son derece temiz bir yöntem.
Ben koltuk altı kıllarını bu yöntemle alıyorum ve jilet gibi rahatsız etmiyor ve daha temiz oluyor.
Bu yöntemide vakti zamanında lisede top koşturan bir arkadaşım vardı o söylemişdi.
Tabi bacak alanı büyük olduğu için harcıyacağın tüy dökücü tüpü sayısı fazla olacak...Zaten tanesi 4-5 milyon.
Büyük marketlerde satılır.Kadınlar bölümüne git orada tüy dökücü kremlere bak.Bir sürü marka olacak ama sen üzerinde "For Men" yazılı olanı alcaksın ki daha yararlı olsun.Eğer yoksada kasma kadınlar için olanıda iş görür :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
@burgazz Abi şaka yapıyorsun herhalde? Deli gibi çıkartır o

@jimi1984 Ben de barışığım; hatta tüysüz bile sayılırım bacak baz alınırsa. Ama sağlık, aerodinamizm ve kas gelişimi açısından almam lazım. Olmazsa olmaz bir şey.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Evet jiletten uzak dur hemde şiddetle uzakdur :)

Tüy dökücü krem iyidir market veya eczaneden alabilirsin. Gerçekden istediğin çözüm olur kıl azdırmasıda olmaz doğası gereğide olamaz..Olsa bende ciddi olurdu..Çünkü normalde kıllı bir bünyeyim bu tarz şeyler kıllarımı acayip azdırır ama kremler azdırmıyor ve sertleştirmiyor jilet gibi.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Kıl aldırmak kas mı yapar? İlk defa duyuyorum :D Bir yaşıma daha girdim sağol Selim'cim Ayrıca kıl aldırmak ile aerodinamizm kazanıp hızlanmakta akıllıca gerçekten ama sağlık yönünden ne gibi bir faydası olur onu kavrayamadım.

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
futbolcuların bir çoğunun bacaklarında kıl yoktur ya da yok denecek kadar azdır.. neden mi? çünkü kas doku geliştikçe kıl kökleri tutunacak zemini kaybederler veee "bye bye kıllar!"...

fakat bu önermenin tersi doğru mudur? bence (hatta bilimsel olarak da) şiddetle hayır... yani kıllar olmazsa kaslar ii gelişir, dolayısıyla performans artar falan filan.. bence çok garip bi düşünce olur..

hatta bu gibi kimyasal ilaçlarla (ne kadar biolojik dense de elbette ki yabancı kimyasal maddeler içeriolar) kılları dökmenin yanı sıra kas dokuyu zayıf düşürecek, dokular arası kimyasal artık birikimi söz konusu olabilir.. bu da, anlaşılacağı gibi, performansta düşüklük yaratabilir...

T

Tuğrul

Misafir
Kıllı bir bacağa ,yaralanmalarda ilk yardımın yapılması zordur.Kılların temizlenmesi nin bir nedeni budur.Vücuttaki tüyler ,yüzme de binde bir,bisiklette ise binde yarım oranında aerodinamiği arttırır.Yani eğer Fransa bisiklet turuna katılmayacaksanız,aerodinami için tüylerle uğraşmanıza gerek yok.Ama ben çok düşüyorum ,oramı,buramı yaralıyoum diyorsanız o başka.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu doğru bir bilgi, antrönürlük okulunda hocamıza sormuştuk, bacak kıllarının alımının bacak gelişimine faydasının bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu söylemişti. Triatlet bir arkadaşımın da babası kesmeyen atletleri antrönörleri 5 kişi tutup zorla traş ettiklerini söylemişti :D

Bacak Kılları almak için araçlar:
Elektrikli traş makinesi (berberlerin favorileri falan aldığı türde makineler)
Jilet: bildiğiniz permatik
Elektirikli epilatör: döner başlıklı kıl çekici alet
Ağda: eski usul etkin bir yöntem
Tüy dökücüler: kılları kimyasal olarak eriten, cilde zarar verebilen yöntem, ayrıca çok kötü kokusu vardır, kıllar kısa sürede yeniden belirir.

Ben sonuncusu dışında hemen her yöntemi kullanıyorum gibi ; acelem varsa elektrikli berber makinesiyle bu yöntem pratik acısızdır ama biraz kıl boyu bırakır ve kısa sürede uzar. Yine permatik biraz yakar öncekine göre daha dipten alır.

elektrikli epilatör: oldukça acılı ve yavaş bir yöntemdir, köküyle alır ve 20-30 rahat edersiniz.
Ağda: önceki yöntemden daha az acılıdır çünkü bir seferinde büyük bir alanı alır, zahmetlidir, en temiz görünümü sağlar.

Ben genelde ağda ile büyük alanları alıp kalan küçük bölümleri elektrikli epilatör ile alıyorum ve bir aya yakın fazla bir sorunum olmuyor, ayrıca bu yöntemle kıllar zayıflıyor zaman içinde ve bir dahaki sefere daha kolay alınıyor.
Acelem varsa elektrikli saç kesme makinası veya jiletle alıyorum.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisiklette bacakların asıl alınma amacı düşmelerden sonra meydana gelen yaralara müdahaleyi kolaylaştırmaktır.performansa katkısı olduğunu düşünmüyorum.ama yüzmede işler birazdaha farklılık gösterir.kıllar yüzmede çok az da olsa yüzmeyi zorlaştırır.we kılların jiletle alındıktan sonra daha fazla çıktığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. hatta okuduğum doğru bilinen yanlışlar kitabında böyle birşeyin olmadığı açıkça belirtilmiştir.bende aynı görüşteyim....

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Moser marka makine var su berberlerin kullandıgı .. Ben ayda bir onla alıyorum gerci fazla cıkmıor ama bacak kası calısırkenki kas görüntüsü beni daha cok motive edior ..

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben de aynısından var Ömer, orjinal alman malı (piyasa da müthiş taklidi var bu arada ucuz olarak) yaklaşık 10 senedir kullanıyorum sanırım ve bir o kadar zamandır kendi saç traşımı kendim olurum, çok memnunum o makineden.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@H.Çağrı

Olayla alakası yok ama her yerde senin üstündeki formayı arıyorum..Anadolu yakası bitti şimdi avrupa yakasındaik bisikletcileri gezicem :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
jimi... (link) 'a baktın mı? Orada satışta gözüküyor.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@oxsy

Performansa katkıdan ziyade, bacakların daha çabuk toparlamasını ve daha kolay gelişmesi diye söyleniyordu etki olarak ... Belki de psikoljik etkiside vardır kimbilir...

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@Hakan Yazman

Ben gerçekten araştırdım.Dediğiniz gibi pansumanda kolaylık sağlamak dışında bir getirisi yok kesinlikle.Sadece vücutçularında yaptığı gibi tüysüz olmak kasların daha iyi görünmesini sağlıyor o kadar.Başka bir esprisi yok.Bence tamamen psikolojik.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@semihcelikoglu

Selam semih, biz Türkiyenin en iyi antrönörlerinden, en bilgili hocalarından profosörlerinden ders almıştık, hocamız bize bilimsel olarak kanıtlandığını söylemişti kas gelişimine katkısının benim de bilgim bu, ama herhalde üst seviyede spor yapanlar için daha geçerli olmalı bu söylem, netice itibariyle kas gelişimi bahane görünüş şahane diyerek konuyu tatlıya bağlayalım :)