Bisikletle ilgili filmler

İsmailYetişir

Aktif Üye
Tepki
170
devlet düşmanı (enemy of the state 1998) adlı filmde karaktere bir motorlu aracın çarpması sonucu ölümle sonuçlanan metropol trafiğinde geçen bisikletli kovalama sahnesi var idi.

Scudo

Alper Temircan

Forum Bağımlısı
Tepki
605
@Zuhâl

Anlattığın bölümü annem zap yaparken ben de izledim Zuhal abla. Esas oğlan manual bile çekiyordu.:eek: :D

syt093

Daimi Üye
Tepki
120
(link)

Almanca olmakla beraber aşağıya indiğinizde sayfa altında çok sayıda film ilanı bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Alp Aslan

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
@Zuhâl

Evet bunu ben de izledim. Adamın burnundaki zinciri kopartıp BMX ile kaçıyorlardı.
Ben de çok severek izlemiştim.

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
@bisikletci

sizin dediğiniz filmi bende izledim ismi UÇAN İNGİLİZ tavsiye ederim

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
bisiklet filmi 'UÇAN İNGİLİZ' yeni şeyler öğrendim izlediğim ilk ve tek başrolde bisiklet filmi

(link)

(link)

Yapım: 2006 ~ Almanya , İngiltere

Tür: Dram , Spor

Oyuncular: Billy Boyd , Brian Cox , Jonny Lee Miller , Laura Fraser

Yönetmen: Douglas Mackinnon

Senaryo: Simon Rose , John Brown

Yapımcı: Peter Gallagher , Peter Broughan , Sara Giles , Damita Nikapota

Görüntü Yönetmeni: Gavin Finney

Görüntü Yönetmeni: Martin Phipps

Süre: 1 saat 36 dk

Film özeti
Alçakgönüllü başlangıçlara ve hayat boyu mücadele ettiği depresyona rağmen bu azimli ve becerikli yarışçı, spor dünyasında kendi yoluyla pedal çevirmeye devam etmiştir. 1993\’te, Obree metal hurdalarından ve çamaşır makinesi parçalarından bir bisiklet üretti. En zorlu yarışta güçlü rakiplerine meydan okudu ve dünya rekorunu kırdı. Sonunda bu mücadele fırtınasında kendi yerini edindi. Obree\’nin bu zaferi sizi de yüreklendirecek.

iyi seyirler...

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
gerideki sayfalara baktımda çoğu kişinin bahsettiği film olduğu için hatırlatayım dedim film özetini okurlarsa hatırlayacaklardır tüm bisikletçilerin izleyeceği filmdir

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
arkadaşlar,

şu flying scotsman filmini bir türlü blamıyorum, bir arkadaş allah rızası için bir cd'e çeksin yada özelden link göndersin de indireyim sıyırıcam, benim gibi birinin bu filmi hala izlememiş olması utanç verici...

Tepki
23
Merhaba,
Breaking Away filmiyle ilgili başlığı gördükten sonra bir kaç film adı da ben vereyim dedim.

Şu (link) bir çok film adı verilmiş. Ben seyrettiklerim için şahsi yorumlarımı da ekleyerek aşağıya listeyi yazıyorum.

Filmler:
1) Breaking Away: yol bisikletçiliğiyle ilgili ama çeşitli abartılar ve mantıksızlıklar içeriyor.
2) American Flyers: aynı yorumum bunun için de geçerli.
3) Quicksilver: bunu seyretmedim
4) RAD: bunu da seyretmedim. Sitede BMX'lerle ilgili olduğu yazıyor.
5) Flying Scotsman: Film olarak seyrettiğim en iyi bisiklet filmi.

Belgeseller:
6) Overcoming: seyretmedim
7) Hell on wheels: güzel bir belgesel, TdF ağırlıklı
8) Road to Roubaix: seyretmedim
9) A sunday in hell: muhteşem. bunu mutlaka seyretmelisiniz. 1976 yılı Paris-Roubaix yarışı hakkında bir belgesel. Eddy Merckx de var.
10) Detour de movie: seyretmedim
11) Road to Paris: Lance hakkında kısa bir belgesel.

Bunlar haricinde o sitede olmayan ama anime seyredenler için benim ekleyebileceğim 3 de anime var:
12) Nasu: Summer in Andalusia : 45 dakika civarı süren İspanya turunda bir etap hakkında bir çizgi film. Oldukça başarılı.
13) Nasu: A Migratory Bird with Suitcase : Bir üsttekinin devamı niteliğindeymiş. Henüz seyretmedim.
14) Overdrive: 26 bölümlük bir yol bisikletçiliği çizgi filmi. Futbolda Tsubasa neyse, bisiklette overdrive de o. Tek bir yarış 10-15 bölüm sürüyor :))

İyi seyirler.

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
bisiklet filmi 'UÇAN İNGİLİZ' yeni şeyler öğrendim izlediğim ilk ve tek başrolde bisiklet filmi

Yapım: 2006 ~ Almanya , İngiltere

Tür: Dram , Spor

Oyuncular: Billy Boyd , Brian Cox , Jonny Lee Miller , Laura Fraser

Yönetmen: Douglas Mackinnon

Senaryo: Simon Rose , John Brown

Yapımcı: Peter Gallagher , Peter Broughan , Sara Giles , Damita Nikapota

Görüntü Yönetmeni: Gavin Finney

Görüntü Yönetmeni: Martin Phipps

Süre: 1 saat 36 dk

Film özeti
Alçakgönüllü başlangıçlara ve hayat boyu mücadele ettiği depresyona rağmen bu azimli ve becerikli yarışçı, spor dünyasında kendi yoluyla pedal çevirmeye devam etmiştir. 1993\’te, Obree metal hurdalarından ve çamaşır makinesi parçalarından bir bisiklet üretti. En zorlu yarışta güçlü rakiplerine meydan okudu ve dünya rekorunu kırdı. Sonunda bu mücadele fırtınasında kendi yerini edindi. Obree\’nin bu zaferi sizi de yüreklendirecek.

iyi seyirler...

pathfinder

Üye
Tepki
33
@ERDOGANKESGIN

hala izlemediyseniz internetten indirip size verebilirim

Tepki
40
pee-wee's big adventure (1985)- pee wee isimli akıllara ziyan nitelikte sinir bozucu bir adamın hikayesidir. bedeni büyümüş ama ruhu çocuk kalmış diyebileceğimiz bu karakter; the incredible machine tarzı mekanizmalarla donatılmış bir evde yaşamaktadır. "la la la kıh kıh kıh" şeklinde dolaşan ve benim garip bir şekilde mimiklerini mr bean'e benzettiğim pee wee'nin yüzlerce garip oyuncağı, şaka aletleri, ufak köpeği, tavana yumurta yapıştıran abraham lincoln'u arasında en sevdiği oyuncağı binbir türlü modifiyeye maruz kalmış kırmızı bisikletidir. bu bisiklet ki pee wee'nin yaşamının yegane anlamıdır... bir gün bisikleti esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolduğunda; maceraya atılmak ve kıymetlisini bulmak için zaman kaybetmeyecektir... olaylar gelişir.

Tepki
40
el viaje(1992)- içinde "her yolculuk bir keşiftir/yaşam seçim demektir" diyen tango şarkıları bulunan fernando solanas filmi.

Tepki
40
bicycleran (1988)- iranlı yönetmen mohsen makhmalbaf'ın filmi. senaryosu da kendisine aittir. makhmalbaf, soyledigine gore, kendisi 7-8 yaslarindayken yasadigi kasabaya gelen ve 16 gun boyunca durmadan bisiklet surecegini iddia eden bir gocmenin hikayesinden esinlenmis film icin.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Sırada çok azınızın hatırlayacağı bir film var. 1994'te aslen 1983'te Şili'de çekilen ve aynı adı taşıyan bir filmin yeniden çekimi olan olan İtalyan filmi İl Postino (Postacı)'da da bisiklet vardı.

Bir şiiri (Buğdayın Türküsü) Yeni Türkü'nün ilk albümünde seslendirilen, hatta 1979'da çıkan o albüme adını veren Ünlü Şili'li şair Pablo Neruda'nın siyasi fikirlerinden ötürü İtalya'da bir adada sürgünde olduğu dönemde, şaire bisikletiyle mektuplarını taşıyan basit bir postacının yavaş yavaş şiiri sevmeye başlaması ve şairle aralarında gelişen sıcak dostluk bu filmde anlatılmıştı.

1996'da ülkemizde gösterilen ve en orijinal iyi şarkı dalında Oscar alan bu filmde postacı Mario Ruoppolo'yu canlandıran İtalyan aktör Massimo Troisi, maalesef filmin çekimi bittikten sonra kalp krizinden hayatını kaybetmiş ve filmin gösterime girişini görememişti. Bu da Postacı'nın orijinal afişi:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/b/b5/Postac%C4%B1_Il_Postino_film_1994.jpg

salim kurt

Üye
Tepki
25
İsim
Salim Kurt
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
127 saat filminde de bisiklet vardı...İlgi çekici olan yaşanmış bir hikaye olmasıydı benim için. güzel bir filmdi.