Dağ bisikletine ince teker tavsiyesi

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Dağ bisikletime şehirde performansımı arttıracak, çok da pahalı olmayacak bir dış lastik önerisi istiyorum. En yakın zamanda alıp bir hız denemesi yapmaya çalışacağım.

Scudo

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
29er bisikletimde yurt dışından ikisini 40 euroya aldığım 700x47c continental tour plus kullanıyorum. Performansından gayet memnunum. Lastikler ayrıca patlamaya karşı da dirençli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sire Vittoria alıcam ben, modeli Radonneur, tanesi 43 tl, yol tekerleriyle ünlü bir marka. Baya olumlu yorumlar okudum, sadece bir kişinin şikayetini gördüm, o da sorun çıkaran mağaza müdürüneydi.

Tepki
23
Bisiklet
Marin
rubena flash 26" 1.5 kullanıyorum. antipuncture ve reflektorlu. profesyonel degilim ama memnunum.

Tepki
15
Bisiklet
Kron
@mustafa cil

Bende Rubena Flash almayı düşünüyorum,şimdi ki lastiklerim Rubena Scyla 2.10 sizin gibi 1.5 lastik alsam iç lastiğimi değiştirmek zorunda kalır mıyım ?

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Decathlonda satılan 26" 1.75 lik şehir lastikleri var. Yaklaşık 1000 km. Oldu alalı. Oldukça memnunum. Çok ince
Olmadığı için yol tutuş fazla etkilenmedi. Kullanım rahatlığı inanılmaz arttı. Fiyatı da iyi diye hatırlıyorum.
Tavsiye ederim.

Tepki
19
İsim
Alptekin CANATAR
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
CST traveller 1.15 almalısın bence :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Can kavakçı
İç lastikler de belirli aralıklar oluyor mesela 1.50-1.90 yazıyor, o kalınlıklar için uyumlu oluyor. Yeni alacaksanız böyle uygun bir şey alın, hazır varsa 1.75 tabi ki 2.10'a göre daha iyi olur. Zaten çok sıkıntı çıkaran bir şey değil, imkanınız olduğunda değiştirebilirsiniz.

Tepki
15
Bisiklet
Kron
@Ahmet Tarık

Anlatmak istediğim 2.10'da ki iç lastiği 1.75'lik lastiğe taksam sıkıntı olur mu ?

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
@Can kavakçı

geçen hafta sonu rubena flash 1.50 aldım. aynı söylediğiniz gibi 1.75-2.15 iç lastik ile kullanıyorum. şimdiye kadar 75 km yol yaptım sıkıntı yaşamadım. elbette bu sıkıntı olmayacak manasına gelmez fakat bu şekilde benim ihtiyacımı karşıladı ben de iç lastiği değiştirmedim. deneyip kararı kendiniz verbilirsiniz.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Adam dağ bisikletine şehir lastiği önerisi sormuş, bazı arkadaşlar 1.15"'lik lastik önermiş. Arkadaşın şu anki lastiği 2.00 - 2.40 arası birşey olsa gerek. Bu kişi pat diye nasıl 1.15" lastikle sürüş yapsın ve şehirde bu lastiğin gidebilirliği ne derecedir günümüz Türkiye yollarını göz önüne alırsak hiç düşünen olmuyor mu acaba? Alsın taksın, sonra kaza haberlerini ve fotoğraflarını bizmile paylaşır. Biraz duyarlı olalım, kendimiz için istemeyeceğimiz şeyleri başkasına önermeylim lütfen...

Tepki
14
İsim
Ali
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Adam dağ bisikletine şehir lastiği önerisi sormuş, bazı arkadaşlar 1.15"'lik lastik önermiş. Arkadaşın şu anki lastiği 2.00 - 2.40 arası birşey olsa gerek. Bu kişi pat diye nasıl 1.15" lastikle sürüş yapsın ve şehirde bu lastiğin gidebilirliği ne derecedir günümüz Türkiye yollarını göz önüne alırsak hiç düşünen olmuyor mu acaba? Alsın taksın, sonra kaza haberlerini ve fotoğraflarını bizmile paylaşır. Biraz duyarlı olalım, kendimiz için istemeyeceğimiz şeyleri başkasına önermeylim lütfen...
Ben cst traveler 1.15 kullandım ama hiç öyle kontrol zorluğu falan olmadı. Şehir için yormayacak kalın kabuklu bi lastik. Kullandığım 1.50 kadar hantal da değil. Kaldı ki ben 1.15 lastiğe 2.10 kalın lastik + formulax jel takılı iken geçtim. Arada 1500 gram değişti ve rahatlık olarak fevkaladenin fevkinde bir deneyimdi. Her gün terleyip gittiğim yolu rahat rahat gittim.

mehmet61

Üye
Tepki
84
İsim
mehmet
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam,
Bende Kenda Small block eight 29x2.10 vardı onu Schwalbe Marathon Green Guard 700 x 38 ile değiştirdim gayet memnunum.