Bianchi reparto corse 1989 tele magneta restorasyonu

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
(link)
herşey eşimin pembe bir bisiklet istemesiyle başladı, gerisi internetten bir kadro bularak ve boyatarak devam etti umarım beğenilir.
(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

boyama ve orijinal sticker işlemleri tamamlandıktan sonra parçalar gelmeye başladı (işin en zevkli kısmı )
https://www.bisikletforum.com/a/img6/441/53742510151351494181440.jpg
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
sevgili ustamız Gökhan çiğdem.
(link)

(link)
sevgili eşim:))) sanırım biraz mutlu oldu
(link)
ve ben hesabı kitabı çıkarırken :))))

bu arada kadro orijinal İtalyan bianchi 1989 model colombus borulu reparto corse dir.
donanım şimdilik sora set miche fren ve jant çemberleri, deda sele borusu gidon boğazı ve gidon,campagnolo pedallar ve bianchi gidon sargısıdır.emeği geçen herkese teşekkürler.

Scudo

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bella bicicletta... iyi günlerde sürün :)

• Beğen
Tepkiler: ufuk anatca

Baran Altilar

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Scott
Güzel bi yeniden dönüş olmuş elinize emeğinize sağlık.Ben gidon sargısının rengini çok beğendim o renk bisikletin kadrosunada uygulanabilirmiş aslında,hem orjinal ilk renginede benziyor.Tabi zevk sizin yinede,böylede gayet güzel.Teşekkürler bizlerle paylaştığnız için.

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Çok güzel görünüyor.
Fakat kadro boyanmadan önce, umarım pembe ile krom karışık bir şekilde kullanılır dedim. O kısmı biraz hayal kırıklığı oldu.
Neden iki renk düşünmediniz acaba?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Iste hakiki restore böyle yapilir, helal olsun elinize saglik baska diyecek birsey bulamiyorum tek kelime ile MÜKEMMEL OLMUŞ

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
bende gökhan a katılmaktayım boyayı kaldırdığınızı görünce endişelendim astarı görünce korktum komple boyandığını görünce üzüldüm işçilik oldukça güzel sabırla yaplmış ancak full krom kaplı kadro, keşke sizde bazı yerlerini krom bıraksaydınız biraz daha hoş bir klasik olabilir, tam olarak restorasyon demeyelimde modernizasyon daha uygun olur, ancak kesinlikle çok başarılı

• Beğen

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
herkese teşekkürler.evet restorasyondan ziyade modernizasyon olduğu doğru.aslında kadroyu aldığım arkadaş boyayı komple sökmüştü ben ekstra bir şey yapmadım kendisi fixed olarak kullanıyordu ve kadro oldukça iyi durumdaydı benim amacım sadece bütçem ve imkanlarım doğrultusunda ve eşimin istekleri doğrultusunda bir bisiklet toplamaktı bu da anca görüldüğü kadar oldu.ben klasik uzmanı değilim ve dediğim gibi bütçem klasik parçaların alınmasına müsaade etmedi.çünkü hesaba katmadığımız bir vernik hatası yaptım kadroyu iki kere boyamak zorunda kaldık.stickerlar tekrar sipariş edildi falan anlayacağınız bütçesini hayli hayli aştı bisiklet.Aslında ben de campagnolo parçalar ve orjinaline sadık bir restorasyon istiyordum ama biz buna şimdilik yola döndürme çalışması diyelim:) ayrıca en önemlisi eşim işine bu bisikletle gidip gelecek yani onun işini görsün ve sorun çıkarmasın istedim.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Çok güzelmiş, son dönemlerde gördüğüm en güzel bisikletlerden. Elinize, emeğinize sağlık. Eşinizin güzel günlerde, güle güle kullanmasını dilerim.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Vay bee gerçekten harika olmuş bende leopardımı dönüştürdüm[resimleri en kısa zamanda paylaşıcam] ama sizinki benimkindende üst seviyede olmuş bravo ayrıca orijinal sticker bulamadım ve sizinkilere bittim açıkçası bisiklet sıfıra dönmüş elinize emeğinize sağlık hayırlı kullanımlar..

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
Stickerları e bay üzerinden bulabiliyorsunuz bianchi sticker yada decalls diye aratırsanız kolaylıkla bulabilirsiniz. Güzel sözleriniz için teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Usta harbi süper olmuş tam benim hayal ettiğim şeyi siz gerçekleştirmişsiniz ayrıca eşiniz biraz değil bayağı mutlu olmuş :)

Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
Keşke bizde böyle hazıra konmayıp sizin gibi el emeğiyle yapsak bisikletlerimizi. Gerçekten verilen emeğe değmiş. İmrenmedim değil. Güle güle kullanın eşinize güzel bir hediye olmuş.

• Beğen

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
gerçekten on numara olmuş elinize sağlık güle güle kullanın.. keyifli sürüşler....

• Beğen

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Güzel bir çalışma ve sonunda güzel bir bisiklet ortaya çıkmış. Sahibi de mutlu olmuş, daha ne olsun. Kazasız pedallar dilerim.

• Beğen