neden KRON da SALCANO değil ?

darkRider

Üye
Tepki
8
Merhaba arkadaşlar, bisiklet almayı düşünüyorum ve salcano ng450 modeli, 7005 aluminyum kadro altus 24 vites zoom maşalı vs.vs... ben Kron xc500 den pek bi farkını göremedim, ama 100 ytl gibi bi fiyat farkı var aralarında. salcano yu yabancı diye biliyordum ama türk firmasıymış KRON ne malı bilmiyorum ama eğer sadece adına para vereceksem Kron almayı düşünmem. Bu forumlarda gördüğüm kadarıyla kron sevdalısı olan çok sayıda insan var. Ama gel görki Eskişehirdeyim ve bulmak çok zor. Ben prof. uğraşacak biri değilim sadece evden işe işden eve kullanırım ama hafif ve kaliteli olması tercih sebebimdir. bu modeller arasındaki farklar nelerdir? sizin fikirlerinizi de alabilir miyim? teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncelikle Kron da Türk markası. Sonuçta hepsi uzak doğuda yaptırıyorlar kadrolarını... Burada da bisikletler toplanıyor.
Neden Salcano değil de Kron?
Ben bir tanesini yazayım, en azından boyunuza uygun kadro boyunda bisiklet alabiliyorsunuz!

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bir tanede ben yazıyım. Kadrolarda ömür boyu garanti var. Bu fiyata bu avantaj göz ardı edilemez. Problemlerde de çok ilgililer.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@darkRider
Bende Erzincan'dayım ama KRON kullanıyorum. Bence olduğun yerin çok bir önemi yok.
Halil KRON'u seçme nedenlerinden birisini yazmış.
İkinci nedeni arkadaşım yazmış.
-Ömürboyu Kadro garantisi..

Ve diğer önemli bir nedende, aldıktan sonra teknik servis.. Tüm sorunlarda yardımcı oluyorlar..

Sevgiler...

exen

Daimi Üye
Tepki
44
bende en önemlisini yazayım bisiklete ve binicisine saygı emek ve yardımlar ve ürünün arkasında olunması

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Bir diğer avantajı ise kron kadroların dipçiklenmiş olması dolayısıyla daha hafif olması.

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Bi tane de benden; Kron'un Dağ Bisikleti Takımı var, Salcano'nun yok. :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Uğur Taşdemir

Arkadaşta inadına Salcano alırda bir takım kurarsa sözünü geri almak zorunda kalabilirsin. :D

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@Uğur Taşdemir

süperde bir kaptanı var ..:D
kronu olmadığı halde kronu olsun isteyeni çok ...
renkleri harika seçenek çok ..
üstelik..

ikinci elde talebi çok yani satacam dedinizmi satıyorsunuz . benim salcanom var .. kronum olsun istiyorum .salcano kendini ucuzmallarla imajını ve ikinci elini düşürüyor. satmakta zorlanıyorsunuz. tabiki salcanonun da güzel modelleri var . ama kronun ayrı bir dizaynı var yani duruşu bir başka nediyeyim üstelik kronların efendisi gibi bir kadrosu var xc 4000 . say say da say .....

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@HaliliOzturk

Sponsorumun bana verdiği full XTR li KRON XC4000(3000euro) salkanonun en iyi modelinden kaç tane alır hesaplayalım. :D
http://img130.imageshack.us/img130/8302/kronxc4000xtrot1.jpg

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@HaliliOzturk

Yeterki Türk yarış takımları ve sponsorluk girişimleri artsın ben tüm sözlerimi geri alırım :) :D :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Uğur Taşdemir

Çok güzel bisiklet ama full XTR değil :D Vites kolları Sram X.9 :D

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@Uğur Taşdemir

kendisi 3000 euroda acaba kadrosu kaç euro
bende de bi zeon vardı çatırdıdan çöpe attım şimdi 3500 euro verdim bi cdale yol bisikleti aldım yaza doğruda 6000 euroya bi scott yol bisikleti almayı düşünüyorum acaba niye kron düşünmüyorum

fiyatsa fiyat paraysa bende çok sponsora ihtiyacım yok lakin başka bir marka hakkında yazarken biraz dikkatli olalım salcanoyu satanları tanımam ama bu tarz cevapların yanlış olduğunu sanıyorum
daha da sallardım ama fazla lafa da gerek yok

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@ahmet69

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Konuyu açan arkadaş Kron'un Salcano'ya göre tercih edilme sebeplerini sormuş. Bizlerde bu konuda ki fikirlerimizi beyan ettik. Ortada bir markayı kötüleme gibi bir durum yok, aksine övgüyü hak eden bir markayı seçmemize sebep olan etkenler var.

Neticede bisiklet alacak birinin vereceği para karşılığında maksimum hizmeti almasıda önemli. Fiyat-performans olarak Kron iyi bir başlangıç bisikleti.

Umarım konu hakkında ki yanlış anladığınız yerleri açıklayabilmişimdir. :)

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@wagnar

bende böyle bi karşılaştırmada tabiiki kronu seçerim ama(efor bisiklet herzaman yardımcı olmuştur bana ve tanıdıklarıma tanıdığım en iyi esnaflardan biridir)gerek marka olarak kron olsun gerek markanın sahibi efor bisiklet olsun herzaman benim için yeri bir numaradır ama yukarda yazılanları okuyan bisiklete sizler kadar hakim olmayan kişiler, salcanoya karşı bi kötüleme olarak da algılaması muhtemel.. Eski bisikletim salcano hala balkonda taş gibi bakıyo bana:D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@HaliliOzturk

Sen neden sözünü geri alıyorsun ki :) Salcano takımı kurulunca Kron'da boy seçenekleri kalkacak mı ?:D