Salcano CYC02 için bagaj ve çanta siparişim geldi :)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Merhaba, yaklaşık 4 aydır Salcano CYC02 APEX kullanıyorum. Alırken en büyük arzum bagaj takıp hem şehiriçi kullanımımda alışverişlerimi taşımak hem de turlarımda bu melez yol bisikletini hakkıyla kullanabilmekti. Fakat forumdaki incelemelerinde de öğrendiğim gibi kadronun üst bölümünde bagaj bağlantıları var ama göbek kısmında bağlantı yok. Uzun süre sele borusuna bağlanan bagaj alıp almama konusunda kararsız kalmışken geçenlerde ebay sitesinde resimlerini paylaştığım bagajı buldum. 25 kg kapasiteli, 990 gr ağırlığında üstten kadrodaki bagaj deliklerine, aşağıdan kadro bacaklarına monte ediliyor. Gayet sağlam ve şık. Fiyat olarak Türkiyede mağazalarda satılan sele borusuna bağlanan bagajlarda ucuz. aldığım link:

(link)

Ürünün resimlerine geçmeden üzerine aldığım şehir içinde ve kısa turlarda kullanacağım çanta / heybe hakkında da bilgi vereyim. Ben bisikleti hem spor hem ulaşım hem de alışveriş gibi tüm ihtiyaçlarım için kullanıyorum. Gün içinde ufak tefek alışverişlerimi poşetlerde gidona asılı taşımak sıkıntılı oluyor. Her zaman sırt çantası kullanılmıyor. Heybe taksam hem estetik değil hem de denge bozabiliyor. Ben de resimlerdeki çanta / heybede karar kıldım. İç bölümü çok büyük ve istenirse ek kısmından büyüyebiliyor. Yan gözler katlı küçük heybeler halinde ihtiyaç olunca açılıyor. İçerisinden yağmurluk çıkıyor. Ayrıca basitçe sökülüp askısı sayesinde omuz çantası haline gelebiliyor.

Ürün linki: (link)

Bunları takınca artık bisiklet üzerindeki tüm fazlalıkları söktüm. Şimdi hangi bisikletimi kullanacaksam sadece çantayı söküp diğerine monte ediyorum, pompa, yama seti, tamir aletleri vs hepsi sürekli yanımda. Artık resimleri yüklüyorum. Sorularınız için cevap vermeyi isterim.
Merak edenler için, çanta 15 günde, bagaj tam 30 günde elime ulaştı. Gümrükte hiçbir sorun yaşamadım. PTT Kargo ile evime kadar teslim edildi.

Scudo
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
selamlar, öncelikle güle güle kullanın çok güzel gözüküyor.

Bu ürünler için herhangi bir gümrük işlemi ile uğraştınız mı yada ekstra bir ücret ödediniz mi acaba?

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Tolga Bey, Merhaba. Haberim olsaydı ben de isterdim... Aynı bisikletten bende de var. Bisikleti satmak için ilan verdim, bisiklet satılmazsa haziran ayının sonuna kadar, ben de bu bagajlardan satın alabilirim. Hatta satarsanız aklınızda bulmayı isterim.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
İyi niyetleri için herkese teşekkürler.

@Volkan Kahyaoğlu: Herhangi bir gümrük işlemi ve vergi ile uğraşmadım. 75 Euro altındaki alışverişler senede 5 defa olmak kaydıyla gümrük vergisi ve diğer vergilerden muaf. Çanta için sadece ürün bedeli, bagaj için ürün bedeli ve kargo ücreti ödedim. Çanta 15 günde, bagaj 30 günde adresime teslim edildi.

@ayhanakbuga: İlanınız hakkında sizinle görüşmüş ve anlaşamamıştık, umarım gönlünüze göre sonuçlanır satışınız. Bagaj için ilanın linkini verdim. Ürün ve kargo parası Türkiyedeki mağazalara göre çok ekonomik. Çok kullanışlı ve şık bir bagaj tavsiye ederim. Uzun zamandır aradığım bir üründü satmayı düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Kahyaoğlu

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Tolga Bey, açtığınız bu konu sayesinde 5 Mayıs'ta ben de sipariş verdim bagaj için. Bu gün geldi. Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde yurtdışından sipariş etme fobimi de yenmiş oldum :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Tolga bey bişe soracaktım bende kargoya ilgili ben ebaydan 15 alışveriş yaptım fakat şimdi ingiltereden sipariş yapmak istiyorum kendi adıma yaparsam sıkıntı çıkar diye babamın adına göndertsem sıkıntı olurmu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Kepme

Hiçbir sıkıntı olmaz. Evdeki herkesin adına sipariş verebilirsiniz evdekilerin haberi olduğu sürece. Böylece alışveriş limitine takılma ihtimali de azalır.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

:) Haberleri olacak hatta babamın kartıyla alsam diyorum dahada garantiye almak için :).Bu arada bir sorum daha var size alacağım site ürünü tnt kargo ile gönderiyormuş,yani özel kargo şirketi ile gümrükte sıkıntı yaşanırmı ? Birkaç yerde okuduğum kadarıyla özel kargo şirketlerinde gümrüğe takılma çokmuş bir bilginiz tecrübeniz var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sakın özel kargo şirketine bulaşmayın. Oldu da gümrüğe takıldı diyelim; bir ürün parası kadar da masraf (işlem ve antrepo masrafları) ödersiniz şirkete. Devlet postasından şaşmayın.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Haklısınız mail attım bana gümrükte kalırsa geri alırız sizede paranızı iade ederiz diyorlar ama ne kadar gerçek bilmiyorum :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Ürünler gerçekten çok güzel. Ben de düşünüyorum. Turlar için çok önemli.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Foruma yeni girebildim sorulara toplu cevap vereceğim.

Yurtdışı siparişlerinizde sayı sınırına takılmamak için başka isimler ile sipariş vermek çok mantıklı. Özel kargo şirketleri gümrüğe takma konusunda çok hevesliler. Gerçi ısrarlı bir şekilde itiraz eder ve hakkınızı ararsanız sorun çözülebiliyor. yine de bunlarla uğraşmamak adına devlet kargosunu tercih etmek gerekli.

Eğer satın alanlara bir faydam olduysa ne mutlu :)

Bugüne kadarki izlenimlerim;

Bagaj çok sağlam ve kullanışlı.
Çanta kısa turlar ve şehiriçi alışverişler için çok kullanışlı, uzun turlar ve ağır yükler için emin değilim standart heybeler daha iyi olabilir.

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@Tolga Günsezer Selamlar, çanta el bagajı olarak da pratik bir şekilde kullanılabiliyor sanırım değil mi?
Ben bazen arkada heybeyi bırakmak istemiyorum.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Evet el çantası olarak çok pratik. Heybeyi bağlamakl ve çözmek çok kolay, zaetn bu yüzden yükü çok iyi dengelemek gerekiyor yoksa bir tarafa kayıyor hatta yan gözlerini açmasanız bile bazen ana bölmedeki yük bir yana kayabiliyor.

Hey