11. Tur -Kartepe- 215 KM 14 saat

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aşağıda çıktığım rampalar kahreden suadiye stabilize rampaları 86 km in üstüne geldi gerçekten zor oldu benim için ama senede bi kere bu zora değer.. erkan feribotun bacasında ısındı bayağı sıcak idi ora.. arkada kartepe otel 1300 rakım 11 .sefer tamamlandı. Uzaktan kartepe otel. evet suadiyenin stabilize rampaları.. sabah deniz otobüsü sınıfta kaldı

turun kriterleri.....

sabah 06.20 de bostancıdan deniz otobüsü olmayınca mecburen saat 08.15 de pendikten feribot yaptık ve saat 09.00 da yalovada olduk bu çıkış çok geç oldu tabi..erkan ile tasarlanan varış saatinden 11 dakika gecikme ile suadiye merkez camisinde olduk..12.47 de cehennem rampaları başladı suadiyeye gelince toplam 86 km devrilmişti bile...ve üzerine 14 km rampa çıkarak cila yapacak idik işin zoru bu idi..yalova-suadiye merkez cami arası toplam 72 km dir ve bu km yi kısa mola anlayışları en çok 1 dakika ile çok süratli tempo yapmadan aştık 60 km de power gell barı çaktım ama kısa süre etkisi oldu bu tip ağır turlarda mesafeye göre gell almak ve bunları su ile matarada karıştırıp içmek uygunda bir gell 7 lira malesef ..anadolu yakadan en uygun kartepe güzergahı güney yoludur..ve hafta içi uygundur hafta içi saat 06.20 de deniz otobüsü yalovaya kalkar 3 bisikletten sonra para alınmakta..saat 07.20 de yalovada olunur..ve 72 km pedal basarak suadiye merkez camisine varılır..oradan 14 km rampa çıkılır ve kartepe otele gelinir aynı yerden inilir yol stabilizedir..dönüş yalova olup 72 km dir toplam 172 km dir en kolay kartepe etabıdır tabi evi bostancıya yakın olanlar için...12.47 de çıkışa başladık erkan ile erkan önden koptu kısa mola anlayışları oldu 8-10 saniye duruşlar ve resim çekmek için duruş..giderken fazla resim çekmedik evet sıcak değil idi temmuzda -ağustosda tırmanmış idim hem suadiyeden hemde maşukiyeden çok sıcaklarda o rampalar çekilmez ..erkan epey kopmuş idi sonra bir çeşme yanında durduğunu gördüm orada soluklanma oldu ve erkanın cebe baktık doğru istikamette idik zati o yolu iki kez çıkmış idim harita kafamda idi..tekrar başladık amansız rampalara ,kimi yerde sola dönen rampa çok dikleşiyor idi ..rampa çıkarken eğer yol sağa dönüyorsa soldan almak akıllı bir hareket olurda tabi yolun eğimine göre ,ama karşıdan araç gelirse o vakit durum kötü olabilir idi...10 km de erkanın yukarda durduğunu gördüm beni bekliyor idi ....sonra tekrar cebe baktık ve erkana cebten yolu gösterdim yol ayrımna 2 km kalmış idi o ayrım önemli idi sağ yan yoldan girilmeyecek idi sola sapılacak idi erkana ben belki bırakabilirim dedim çünki orada kesildiğimi hissettim 10 km de ...daha 4 km rampa var idi zirveye ..erkana devam et dedim yukarıda aytekin erzan ve bir arkadaşı bekliyor idi..onlar izmit yönünden gelmiş idi ve önce suadiyeden tırmanmış sonra maşukiyeye inmiş oradan maşukiyeden tekrar tırmanmış idiler ama tam saatinde çıkmışlar idi biz idonun bayram azizliğine uğradık..erkan yola koyuldu ben biraz daha sonra son 4 km yi alıp alamayacağımı düşünüyor idim ama kararı verdim ve çok düşük tempoda son 4 km yi alarak kartepe otele ulaştım erkanı aradım erkan yok idi herhalde dedim maşukiyeden indi aytekine erkanın cebinden beni bekleme dedim erkanada dedimki ayteklere yetiş...sonradan öğrendimki erkan sağa sapmış ve km lerce inmiş sonra o km leri toplamış tabi zirveyi göremedi sağlık olsun onun yerine aldım kartepe oteli..ayrıca cebin cekmediğini farkettik 10 uncu km de ..evet bir resim çektim 1300 rakımda hemen suadiye cehennem stabilize rampalarına döndüm 14 km iniş...suadiye merkez caminin orada et lokantasına girdim mercimek çorbasını limonlayıp içtim sonra 10 km nasıl gittim bilmiyorum suadiyeden yalovaya 72 km var idi topçulara 60 km var idi ama topçulardan sonra 39 km bostancıya var idi yalova için geçikecektim çünki çıkış ters oldu 09.00 çıkış yalovadan kartepe için uygun saat değil...evet dönüşü topçulardan yapacaktım ilk 10 km sürat yaptım mercimek çorbasının verdiği güçle.. son kalan 50 km de tempoyu çektim 8-10 saniye soluklanma süreleri oldu ve topçulara ulaştım hava kararmış idi..gebze -tuzla arası gerçekten dönüşte riskli bir yol emniyet şeridi sıfır tersi bu yolun emniyetli...eve saat 12.00 de vardım sabah 09.00 çıkış dersek yalova akşam 12.00 varış oldu 15 saat bunun bir buçuk saati mola toplamı ve feribotta dönüşte geçen zaman o da 45 dakika ,,,kartepe için en uygun günler deniz otobüsü olarak hafta içidir saat 06.20 bostancıdan yalovaya feribot var ve saat 07.20 de yalovada olunur yalova-kartepe otel-yalova 172 km dir bostancı eve benim gidiş ve dönüş 6 km dir bana 178 km yazar bi dahaki kartepe hafta içi olacakta herkez çalışıyor gelemez tabi.....ekim ayı sonu ve nisan ayı sonu bu tur uygundur..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eve varış saati 24.00 olacak idi 12.00 yazmışım hatayı düzeltmekte geç kaldım ...09.00 yalova çıkış eve varış 24.00 tam 15 saat 1. 5 saat mola toplam 45 dakikası dönüş feribot süre..geriye kalan moların toplam süresi kısa molalar oldu ..yaklaşık 13.5 saat sele üstü olduğuna göre tempo düşük çıktı tabi
215 km 13 saat 30 dakikada alınıyorsa, 13+30/60=13+0.5=13.5
215/13.5=ortalama 15.9, 16 ya yakın, son derece düşük oldu ......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
30 ağustos 2009 da organize ettiğim kartepe otel 270 km lik olayda ise daha kötü idim dönüşü tren ile almıştım o zamandan daha iyi durumda olmak bana moral verdi ...
saat 04.30 da bostancıdan çıkarak 103 km sonra suadiye tarafından suadiye rampalarına girdik ve 1640 a çıkıldı daha zor idi 136 km sonra 21 km toplam rampa tırmanıldı offroadlara girildi 1640 da olundu..iniş maşukiye 17 km ve toplam 151 km de ben bittim ve dönüşü tren ile aldım maşukiyeye indiğimizde saat 18.00 idi...
6 adam 270 km yi 14 saate sığdırdı o vakit bende 26 jant var idi gene scott karbon diğer dostlarımda mtb var idi

1- aytekin erzan
2- suha onur er
3- ali emre akcan
4- evren tuğutlu
5- harun
6- volkan akboga

bu dostlarımın derecelerine göre benim 215 km de daha iyi bi derece yapmam lazım idi ama yaş farkı.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

eyvallah kartepe here zaman daim de ama bize asla yetişemez idooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

erkanın objektifinden kartepe-23 nisan 2013 ..

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Abicim 2 senedir Kocaeli çevresini her yerini gezdik,bi Kartepeye çıkamadık ya:) Bu yaz niyetliyiz , Yol bisikleti ile mi mtb lemi çıkmamızı önerirsin ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cemre Can Süral

yakın olduğunuz için mtb yol farketmez tabi yolda ki durum şudur ayna kol iki yaprak ise ikinci yaprakta çıkmak zor olur iki çıkış var birincisi düzgün asfalt maşukiye çıkışı 17 km yi biraz geçiyor maşukiyeden çıkıyorsunuz diğeri sapanca yolundan suadiye köyüne giderek oradan tırmanış var yukarda yol stabilize oluyor ama kötü değil...ora 14 km dir ..mtb de 3 yaprak olduğu için küçük yaprakta kolay çıkılır..

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Tebrikler Kudret abi, ayaklarınıza sağlık...