en sonunda colnago :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
evet uzun uğraşlar,arayışlar ve bekleyişden sonra benimde bir colnagom oldu :) açıkcası bu kadar temiz ve diri kalmış olmasına halen inanamıyorum :) seyretmekten kendimi alıkoyamadığımı farkettikden sonrada söküm işlemlerine başladım :) muhammed'e yardımları ve o mütiş takım çantası için tekrar teşekkürler. kadro boya sökücü ile tanıştı, ön maşanın üzerindeki boya kazındı ve kromajı tekrar gün ışığına kavuştu,krom kaplayıp kaplamama kısmını sonra resim ile size soracağım :) tüm parçalar temizlik ve parlatmak için ,w40 havuzuna girmeyi bekliyorlar , bu evreden sonra sizinle resimleri paylaşmaya çalışacağım şimdilik kısa bir bilgi geçmek gerekirse;
kadro boyu 56 cm
aynakol shimano 600
gidon ve gidon boğazı cinelli
diğer tüm grup set campagnolo nouvo record
arka ruble regina tt 6 sesi mütiş ,dişli oranı ise feci :)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Kim alacak diyordum. Size kısmetmiş. Güzel günlerde kullanın. Önemli bir klasik. Göbeklerin parlaklığı da gözümü aldı :)

• Beğen
Tepkiler: tansu berkay

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ne güzel birşey böyle.... :)

• Beğen

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
süper, bisikletin Mustang'i bu olsa gerek :))) güle güle kullanın..

• Beğen

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Bende özgür gibi bekliyordum yeni sahibini :) flandria'dan sonra Colnago'da yeni sahibine kavuştu.Hayırlı olsun.

• Beğen

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Bisikletin ferrasi bu herhal:).Çok güzel Allah nazarlardan korusun kazasız belasız güle güle binmen dileğiyle bisiklet gerçekten çok hoş.!

• Beğen

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
boya öncesi son kareler :)
(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bu aşamadan sonra renk geliyor :) :) bu tonu bulmak için eski bir fabel kalemi örnek olarak aldığımda biraz endişem vardı eski hissini döneminin renk tonunu kaybetmesini istemiyordum ve sonuç bence güzel oldu :) renk çok hoşuma gitti

sonuçları daha sonra paylaşacağım ama ön fikir vermek gerekirse :)

(link)

(link)

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Renk olmuş bence :) bitmiş halini fotolarını bekliyoruz

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Boş yere Söylemiyorlar ''EFSANELER ÖLMEZ'' Diye İyi Günlerde Kullanın

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
abi bir numarasın, aradığın gibi birşey bulmana çok sevindim:) ancak hood seçiminde dikkatli olmanı öneririm bazen gerçekten güzel görünen ve servet değerinde olan hoodlar kurumuş çıkabiliyor, ebay da sıkı bir takip yapmanızı öneririm

kadro yaşıyorum diye bağırıyor!!

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
aslını sorarsan bu hood meselesi gözümü en çok korkutan kısım :) kısmi araştırmam sonucunda türkiye de bulmam çok zor gibi gözüküyor ,decal kısmına gelince :) meraktan burada çizim yaptırıp baskı denemesini yapmak istiyorum eğer olursa benden sonrakilere bir faydam olmuş olur diye düşünüyorum.bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Ben de geçen sene neredeyse bu aşağıdaki bisikleti alıyordum, 1970 Colnago Super. Kadro bütün ayrıntılarıyla sizinkiyle aynı göründüğü için faydası olabilir:

http://farm9.staticflickr.com/8238/8582964037_dd1866d256_b.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8092/8582965161_d55c4f9647_b.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8521/8584065266_aeaa623ecd_b.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8387/8584065638_6bd09bbc52_b.jpg

Yakından da gördüğüm için bu bisikletin yapıştırmalarına kadar herşeyinin orjinal olduğunu söyleyebilirim. O yüzden görüntü olarak baz alınabilir. Sadece lastikler, gidon sargısı ve hood'lar? değişmişti sanıyorum. Ekipman Super Record, tüm parçaların tarih kodları tutuyordu. Satıcının söylediğine göre zamanında bisikletin sahibi bunu karısına almış (kadronun boyundan belli oluyor) ama tabii ki karısı fazla kullanmamış.. Pedalların boyası bile aşınmamıştı..

Sizin arka aktarıcı yanlış okumuyorsam 80 model.. PAT.80? İyi bir araştırmak lazım; grupset sonradan değişmiş olabilir ama bu kadro aynı şekilde 70'lerin sonuna kadar üretilmişse 80'ler civarı bir model olması da mümkün. (72 model olduğundan kesin emin değilseniz..) Kadrodaki yapıştırmaların eksikliği ve yoncalardaki boya kalitesi metalik gri rengin sonradan boyandığını düşündürüyor.. Neyse sonuçta yeni rengi çok daha iyi olmuş ;) Ancak bence kesinlikle siyah yapıştırma düşünmeyin, yukarıdaki gibi sarı çok daha iyi duracaktır. Ve bence kendiniz yapmaya girişmeyin, Cyclomondo veya Velocals'dan sipariş en temizi. Üzerine vernik atamayacaksanız (bence atılsa iyi olur) Velocals'in parlak (High Gloss) seçeneği güzel oluyor.. Ama Cyclomondo'nun şu seçeneği en doğru olanı gibi:

http://cyclomondo.net/USERIMAGES/Colnago%20mid%2070s%20yellow.jpg

Yukarıdaki bisiklette çok açık görünmüyor ancak küçük Colnago Super yazıları da Chainstay'lerde..
Linkler de bunlar:
(link)
(link)
Yapıştıma getirtmek çok kolay, zarfta gönderdiği için gümrük problemi olmuyor.

Ayrıca o zaman da araştırdığım kadarıyla maşanın sadece "fork crown" kısmının kromajlı olması 70'li Super'lerde en yaygın kulanılan seçenek gibi. Bir iki tane komple boyalı maşaya rastlamıştım ama komple kromajlı maşalar daha çok 80'lerde ortaya çıkıyor gibi.. Zaten boyayı söktüğünüzde orjinalinde nerenin çıplak krom, nerenin üzeri boyalı krom olduğu anlaşılıyor. Üzeri boyanacak kromajı ayna gibi parlatmıyorlar, boyayı sökünce zımpara izleri beli oluyor.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bu gerekli ve güzel bilgiler için çok teşekürler. bisikletin tarihi hakında tam bir bilgiye ulaşamadım ama 1970 ve 1980 arası olduğunu düşünüyorum 1972 kısmına gelince sadece bir tahmin :) evet arka aktacı pat 80 bu arada kadroda dediğiniz gibi boyanmış ön maşa komple kromaj bu şeklinin resmini yakında ekleyeceğim buda dediğiniz gibi 80ler olma ihtimalini çoğaltıyor.göbek üzerinden geçen vites kanalları 1970lerde kulanıldı diye biliyorum açıkcası 1970 ler diye başladım ama 1980lerdeki detaylar bu colnagoya daha çok uyuyor gibi biraz daha araştırmak gerekecek :) arka bacaklarda krom varmı merakı ile ilk o bölgeleri sökdüm ama yoktu :( decal kısmına gelince seçmiş olduğum etiketler colnago mexico ama sizin sunduğunuz decaleride beğeniyorum bu zaten bir türlü karar veremediğim kısmı :) ya tam dönemi ve doğru decal olacak yada en beğendiğim mexico bu konuda her türlü tavsiye ve yardıma açığım :) en korktuğum hoods lar kısmınıda halen çözemedim yakın zamanda bir londra gezisi yapacak arkadaşlarıma tüm detayları verip bulmalarını bekliyeceğim :)