Sedona kask mı Prowell kask mı?

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
Ardakaşlar kask alacağım fakat kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

Tabi kasklar da model model ama bugün, bisikletçide ayaküstü baktığım için modeline falan dikkat etmedim. Onun yerine fiyatını söyleyeyim, siz belki oradan modelini tahmin edersiniz.

Sedona 45 tl -- Prowell 65 tl.

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Prowell daha iyi,sedona'nın 45 liralık kasklarının içi pek konforlu değil ve çoğu kafaya takıldığında üstte biraz boşluk kalıyor.

M.E.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
Ben prowell kullanıyorum. Özellikle F59 modeli çok hafif ve şık.

Lütfen fırsatçılık olarak görmeyin bisikletimi yeni aldım ve kendime f59 kaskın m bedenimi almıştım. Ancak bu kask sıkılık ayarı en gevşekte iken kafama tam oturuyordu buyüzden değiştirmeyi düşündüm ama türkiyedeki hiç bisikletçi L bedenini bulundurmuyor. En son olarak distirbütörüyle görüştüm ve ellerinde 3-4 tane L beden olduğunu ve gönderebileceğini söylediler. Bende aldım ama bu seferde kafama çok büyük oldu bu yüzden aldığım fiyata satmak istiyorum. Mailinizi verirseniz resimlerin gönderebilirim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Teşekkürler
Mertedr@hotmail.com

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bende f59r kullanıcısıyım çok şık kibar hafif sedona nın hiç bir ürününü beyenmiyorum bu benm şahsi fikrim bence prowell almalısın.

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
merhabalar
ben bugün 55 liraya SEDONA kask aldım ama selami53 ün dediği gibi üst tarafında boşluk yok yada farklı bi modelinden bahsediyo olabilir:)..bide kask seçiminde konfor olduğu kadar görselliğinde çoğu kişinin seçimini etkilediğini zannediyorum:in:

Tepki
41
(link) bu linkte anlattığım kazada benim kafamda prowell f49 modeli vardı paramparça dahi olması bence güzel bi model ancak f59 üst model oluşu itibariyle onu tavsiye edeceğim

Tepki
1
Prowell kask bence. Mükemmel, hem ben hemde erkek arkadaşım kullanıyor çok memnunuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kafanıza tam oturuyorsa, rahatsanız, görünüşünü sevdiyseniz ve hafifliği tercih ettiğiniz gibiyse Sedona alın bence. Aslında Prowell ve Sedona arasında sağlamlık açısından çok fazla bir fark olduğunu sanmıyorum. Prowell pahalılığı pazara hakim olup piyasa payını yükseltemediği için bu durumu ürün başına düşen satış rakamından çıkartıyor gibi geliyor. Zira sitesindeki EFU dediği koruma sistemine bakarsanız, aslında bir sistem değil maddenin doğal yapısından kaynaklanan bir durumdan bahsediyorlar. Böyle olunca maliyetin artması saçma oluyor. Ama Sedona kasklarda, özellikle 2012 modellerdeki korumayı sistemini gördüyseniz oldukça iyi olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca herkes Sedona'nın 55 TL değerindeki MB-20 ve MV-39 modellerinden bahsediyor ama Prowell F59 ile Sedona MV-88 modelini bir kez daha kıyas etmenizi yararınıza görüyorum. Zira Sedona MV88 85 TL civarı piyasa fiyatına sahip ama gerek hafiflik gerek görsellik gerekse güvenlik ve sağlamlık yönünden bir çok üst düzeyle kask ile kapışır (bence). Saygılar.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Kaskta önemli olan kafa ölçüsüne göre kaskı almak,standartlara uygun olarak yapılmasıdır.İkisi tüv onaylı.İki kaskıda yakından kıyasladım.Kaskta Kullanılan malzeme zaten köpük.Kaskta hangisi sizi daha rahat ettiriyorsa onu almak daha iyi olur.Kaskta sipariş vermek iyi olmayabiliyor.Kafa ölçüsüne göre Small-Medium-large oluyor.Kaskı takarak almak çok iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: historiyst