Sedona 311 mi? Yoksa Geotech Life Man (2012) mi?

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
öncelikle herkese saygılar.

kesinlikle şehir bisikleti düşünüyorum. sonradan bagaj ve çamurlukla uğraşmak istemediğim için kesinlikle kendinden bagajı ve çamurluğu olan bir model düşünüyorum. 1000 TL yi aşmayı düşünmüyorum.

bu şartlarda iki seçenek kalıyor.

GEOTECH LIFE MEN 28 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2012 (999 TL)
(link)

SEDONA 311 (930 TL)
(link)

sizce hangisini almalıyım. yardım eder misiniz?

kendinden bagajı ve çamurluğu olan 1000 TL altı şehir bisikleti önerinize de açığım...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geotech Life denedim, sürdüm. Çok beğendim. Delta da bu 2012 modeline çok güveniyor.
Sedona'nın da farklı modellerini kullanmıştım ve genel olarak memnun kalmıştım ama bu iki modelden birini değerlendirmek gerekirse benim oyun Geotech Life'dan yana...

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
@tarık akman

yuma man güzel bir bisiklet ama 1300-1400 TL civarına çıkmayı şimdilik düşünmüyorum. yorumunuz ve yardımınız için teşekkürler.

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
@Sertaç Kasaplar

Sertaç Bey yorumunuz için teşekkürler. Geotech Life, Sedona 311 e göre yaklaşık 2 kg daha ağır. bu ağırlığına rağmen Geotech Life'ı öneriyorsunuz değil mi? Sedona 311 e göre + ları neler? akıcılığı mı daha iyi?

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
tecrübeli bisikletçilerin yorumunu ve yardımı bekliyorum...

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
@Aliş

Tarık Bey dediğiniz gibi zaten Whistle Yuma Man de bulunmuyormuş :)

Tepki
12
Bu iki modelden bence sedona sedonanın 3 tür bisikletindende kullandım.Ve en dandik eski bir modelinin bile gidişi çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: Ali Sırıklıgil
Tepki
21
Bisiklet
Sedona
Bu arada kilom 93. dayanıklılık ve hafiflik faktörünü de dikkate alarak yorumlarınızı bekliyorum. bu iki bisikletten hangisini tercih etmeliyim sizce?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aliş

Öncelikle bu yanlışı düzeltelim. Her iki bisikletin de ağırlığı 13 KG civarında. 2 KG'lık bir fark ciddi bir fark olurdu ki bu fiyat aralığında mümkün değil.
Olası fark gramla ifade edilebilir. 2 KG fark bilgisini her kim vermişse bir hata yapmış.

Sedona'nın kadro yapısını daha şık bulduğumu söylemeliyim. Ancak araba askı aparatı ile bisiklet taşındığı takdirde bu eğimli kadroların sıkıntı yaratabileceğini okumuştum.
(Corratec Superbow kadro gibi.)

Geotech Life'ı toplasanız 15 dakika şehir içinde kullandım. Ayrıntılı incelemem mümkün değil bu yüzden. Ancak hem o 15 dakikanın akıcılığı ve keyfi, hem de daha alt bir model olan Geotech Butterfly ile geçirdiğim 4 saatlik sürüşün rahatlığı, hem de son dönem birkaç gezgine verdikleri sponsorluk desteği ile Life modelinin uzun yol için memnuniyet yarattığını takip etmemden dolayı tercihimi bu yönde belirttim.

İkisini de görün, deneyin ve beğendiğinizi alın. Burada yanlış bir karar verme şansınız zaten yok. :)
Ancak 2 kg ağırlık farkı bilgisine de lütfen inanmayın, zira mümkün değil.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Sedona 311'in rengi açıkmı diye düşündünüz.Sele ve kadro klasik havası vermiş.Ben alsaydım Sedona 301 alırdım,fiyatı daha uygun kalan paraya da(madem 1000 tl bütçe ile) heybe diğer eksiklerimi tamamlardım.

Not:Sedona 301 dereceli gidonsa evet diyorum...

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
kimse kusura bakmasın ama anlayamıyorum bu geotech çılgınlığını evet bende de sanırım sedona çılgınlığı var ama. Marka birilerine sponsor oluyor evet ama sonra bakıyorsun bisiklet üzerinde para edecek sadece kadro var. Geçenlerde bir modeline baktım "? acera" diye model çıkartmışlar sadece ön aktarıcı mı ne öyle komik bir parça acera gerisi alloy yada alt modellerden. Donanım meraklısı bir adam hiç olmadım. Ama her parçanın da bir ederi var. 650 tllik bisiklete 999 istenmez. kendilerine gelmeleri iyi olur çünkü biz kullanıcılar yavaş yavaş kendimize geliyoruz... Sedona 311 için söyleyebileceğim pek birşey yok klasik bisiklet renginde yapmışlar siyahı var mı bilemiyuorum ama olsaymış iyi olurmuş. 301 dişliler bakımından zorlamaya gelecek gibi değil bir de ağır tabii ki.

Sonuç: geotech=sponsor olarak verdikleri 2 kuruşu bizden mi çıkaracaklar bilmiyorum ama olması gerekenden en az 300tl pahalı bir bisiklet: Lastikleri bile çin malı
Sedona 311= Rengi herkesin hoşuna gitmiyor (özellikle erkeklerin) 950 tl (peşinde 830 gibi bir rakam duydum bu forumda) acera hafif olmayan ama şehir bisikletinde güvenilebilecek bir set
Sedona 301= Rengi kadrosu güzel ama üzerindeki set yüklenmeye gelmez güzel güzel kullanılırsa bu alt segmentlerde problem olmuyor ama zorlamaya gelmiyorlar ve de ağırlar ama sonradan zaten değiştireceksen bununla başla sadece bir kez değiştirmiş olursun. Sedona dereceli gidon bu arada
(link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sevgili tunckuyel, bu sponsorluk mevzuna fena takmışsınız. Hayırdır, başvurdunuz da kabul mü edilmedi... :D

Neyse, şaka bir yana zaten firma sponsor olurken mağazada 900 TL'ye sattığı Life'ı veriyor olamaz gezginlere. Bu çok tahmin edilebilir bir şey.
Muhtemelen o kadro üzerine epeyce bir modifiye ile veriliyordur. Yani bir markayı veya modeli tercih sebebi bu olamaz kimsenin.
Zira öyle olsa Kron xc4000'in peynir ekmek gibi satılması gerekirdi Gürkan'dan dolayı.

Ama bu fiyat aralığında hangi bisiklet alınırsa alınsın zaman içinde zaten modifiye edilecektir.
Çin malı lastikler, düşük modelli vites ve çekiş sistemi zamanla geliştirilir.
Çok da kalite farkı olmayan bu iki model arasından beğendiğinizi alın, mutlu olun.

Şimdiden hayırlı olsun... :in:

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Sevgili kardeşim, bu forum içerisinde ilk inceleme yapılan bisiklet geotech marka bir bisikletti. Donanımı bakkal bisikletinden farklı olmayan bu bisikleti forumda inceleme olarak 9 10 puanlarla şampiyon yaptılar. Bahsettiğim de orada olan şeyin burada da karşıma çıkmasından dolayı yazılmıştır.

Neyse gelelim konuya evet bu bisikletler ileride hepsinin parçaları değişecek vs. fakat 650 tllik bisiklet 999 tlye satılmaz. Satılmaya çalışılırsa ben de buradan bildiğimi yazarım. 301 ile geotech benzer ürünler yine de sedona daha az baş ağrıtmak üzere parça seçimini yapmasa çift kat jantı ve cst lastik koymazdı. Dolayısı ile 301 ile Sedona arasında sedona donanım bakımından bir tık önde. 311 ile kıyaslayacak olursanız kıyaslayabileceğiniz tek kısım fiyatı olur. Geotech üzerinde o parayı hakedecek hiçbirşey yok!!.

Her parçanın bir ederi kusura bakmayın...Öyle "nasıl olsa değişecek" "değiştirdiğinde ikisi de aynı kalitede" gibi söylemler "elma şekeri"dir. Yeterince büyüyen bilir elmanın bozuk olduğunu... İyi günler herkese

• Beğen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sertaç Kasaplar

Yorumlarınıza diyecek birşey yok fakat bir yanlışı düzeltmek istiyorum. 2010 model Sedona 311 kullanıcısıyım, benim bisikletimde eğimli kadro, araba arkasında bisiklet taşıma aparatıyla Eskişehir'den Samsun'a getirdim 650 km boyunca bir sıkıntı yaşatmadı.

Kararsız kalan arkadaşa cevabımda hangi bisikleti alınca daha mutlu olacaksanız onu alın derim. Kalite anlamında iki bisikletinde birbirinden pek farkı yok gibi, Sedona son yıllarda pazarda biraz daha aktif sadece. Ben 311 kullanıcısıyım bu yaz Batum - Samsun arasında 800 km'lik bir uzun turda bisikletimle yeterince haşır neşir oldum. Eğer ki kararınız 311 olursa pişman olmazsınız. Turda vites ayarının bozulması haricinde hiçbir sorun yaşamadım açıkçası, hatta Ayder inişinde güzelde bir takla attım 4-5 metre kadar havada süzüldüm ama bisiklet yine de taş gibiydi turu tamamlattı bana :)

• Beğen
Tepki
21
Bisiklet
Sedona
@Kadir Altuntaş

Kadir Bey teşekkürler ama 301 düşünmüyorum. diğer eksiklikleri zaten tamamlarım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tamer Bey'e, araba askı aparatı konusundaki net bilgilendirmesinden dolayı teşekkür ediyorum.
Böylece benim nazarımda şıklık ve kadro estetiği konusunda 311 bir adım öne geçti. :in:

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
Bir arkadşım da sizler gibi her iki bisikletin genelde iyi olduğunu, Bianchi Miles'e de bakabileceğimi söyledi. Bianchi Miles bu iki bisikletle kıyaslanabilir mi sizce?

(link)

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
Yazdığım mesaja yorum yapacak tecrübeli bisikletçilere ihtiyacım var.