İkİ keyİf bİr arada "bİsİklet ve balik" 06-07.09.2012 mogana balik turum

Tur nasıldı?

• Güzel ancak anlatım eksik...

• Daha fazla resim çekilebilirdi....

• Toplam katılım
    7

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar öncelikle iki büyük keyfim balık ve bisiklet.Bisiklet daha öncelikli olsada iki keyfi de bir arada götürmek keyfi ikiye katlıyor :)
İki gün peşpeşe gittim.Evden Mogana Mogandan eve...
İlk gün 5 tane kadar tuttuk.Ancak çevreci insanlarız.Küçük olanları bıraktık ve büyükleri aldık elimizde iki tane kaldı :)
İkinci gün 14 tane tuttuk yaklaşık 10 kilo balık çektik ancak bir kısmı yine küçüktü bir kısmı sevmediğimiz balıklardı verdik tekrar geri bıraktık ve bugün elimizde 7 tane kaldı... Ancak birisi bayağı zorluydu tam 2.5 kilo :) 45 dakika uğraştırdı beni.Neyse lafı fazla uzatmadan sizi resimlerle başbaşa bırakayım... :)

Sabah evden 5.15 sularında çıkıyorum...

(link)

Hava soğuk buz gibi... kemiklerim üşüdü açıkçası... sokakta uzaktan gelen köpek havlamaları ve cırcır böceklerinin sesleri haricinde hiçbir canlılık belirtisi yok...

Evden çıkalı 520 metre olmuş...

(link)

Oltalarım... 2 takım makara var birde çantamda...

(link)

Kahvaltı ve enerji için halk ekmekten Ankaranın meşhur şampiyon ekmeğinden alıyorum 4 tane :)

(link)

Yollar hala karanlık...

(link)

(link)

Dalgınlıkla söğütözü tarafına dönüp yolumu 10 km kadar uzattım...

(link)

(link)

Hava aydınlanmaya başladı...

(link)

(link)

(link)

Enerji için ilk opette duruyor ve aldığım şampiyon ekmekle bir tane red bull içiyorum eeee sonuçta kepekli bizi bekliyor.Hemde ağırmı ağır bir bisikletle...Bisikletin hali ortada :D

(link)

(link)

Hava aydınlandı iyice... YOkuşta ufaktan başladı...

(link)

13 km olmuş yola çıkalı...

(link)

yükseklik az tersime dönüp çektim biraz belli oluyor...

(link)

(link)

yokuşun asıl baba kısmı ilerde...

(link)

Çıkmaya başladım...

(link)

çeyreği bitti sayılır.Yine tersten çektim eğim anlaşılsın diye...

(link)

bitti sayılır...

(link)

Şurayı hep görüyorum bir gün gideceğim :D

(link)

o görünen üst geçit yokuşun bitmesine az kaldığını gösteriyor...

(link)

Bu yokuşun bittiğini gösteriyor :D zaten belli...

(link)

İniş yaklaşık olarak 8-9 km...Maalesef muhteşem keyifli bir iniş olduğu için resmedemedim :) 85 le iniyordumda :D
Gölete vardım... Sallamaları attım...

(link)

Ratları da atıp zilleri de taktıktan sonra beklemeye başladım :)

(link)

O sırada mahşerin 6 atlısını gördüm :D

Onların dediklerine göre GÖLBAŞİNDEN gelmişler :D bisikletler on numara hepsinin üzerinde hoparlör var hepsinde park fm açık dolaşıyorlar...Diyorum dizilinde resminizi çekeyim bisiklet forum diye bir site var oraya koyacağım diyorum ve basıyorum deklanşöre.O sırada bisikletlerden birinin üzerindeki yazı beni bitiriyor... herşey gözlerinin hatırına...

(link)

Saat 12 ye doğru 4 balık tutuyoruz ancak ikisi ufak bırakıyoruz...

(link)

(link)

Akşam olmaya başlıyor...

(link)

(link)

Ben ve orada tanıştığımız Esat abi takımlarımızı topluyoruz.Öğleden sonra çektiğimiz bir balıkla toplamda 5 balık tutmuş oluyoruz...Biz tam kalkarken yerimize bir aile geliyor...

(link)

Hava karardı... saat 19:45...

O indiğim 8-9 kmyi çıkmak.... tahmin edebilirsiniz.Unutmadan belirteyim yokuşun tepesiyle aşağısı tam 350 metre rakım farkına sahip...

(link)

Anlamsız bir resim biliyorum ancak benim için çok anlamlı... soldaki büyük tabela benim her zamanki mola yerimi ifade ediyor çünkü yokuşun tam ortası :)

(link)

(link)

çık... çık... çık...

Ve doping için aldığım halk ekmek büfesini yeniden görmek evime 2 km kaldığını hatırlatıyor bana ve zafere yaklaşmış olmanın verdiği sevinçle bitmiş halde olan bacak kaslarıma kan hücum ediyor ve bir kuvvet çeviriyorum pedalları...

(link)

(link)

Ve evimi gördüm sonunda... :)

(link)

İkinci günden 2 resim var sadece... 2.5 kiloluk sazan... tam 45 dakika uğraştıran balık.Balığı tutan ben ve arkadaş olduğumuz hoş sohbet Esat abiyle birer poz veriyoruz...

Kepçeyle aldık balığa çıkarmaya çalışıyoruz :)

(link)

ve zaferin tadı... sağda ben solda Esat abi...

(link)

Gidiş dönüş yollarım aynı... kafesimizin (balıklar kokmasın diye balıkları içine koyduğumuz şey) resmini çekmeyi unutsamda tuttuğumuz 14 balıktan sadece 7 si kafesimizde... geri kalan 7 sinin bir kısmını verdik bir kısmı ufaktı saldık.Benim için eğlenceliydi...Özelliklede bisikletin üzerinde ben hariç sırt çamtam suluklarım ve oltalarımla toplamda 35 kilo ağırlık varken :)

Hazır konuyu açmışken balığı temizlerken ki görüntüleri de göstereyim dedim...

(link)

(link)

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Uğur KARAKAYA

Aynen öyle :) piknik yaparken kavga eden gördüm bisiklete binerken kavga eden gördüm ama şimdiye kadar balık tutarken kavga eden ne gördüm ne de duydum :)
Özellikle balık tam bir huzur kaynağı :)

mahmut22

Üye
Tepki
39
ben balık tutarken huzur bulmuyorum tutamadığım için sinir küpü oluyorum :boese157:
bu arada ayaklarınıza sağlık

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sağol kardeş.Ne avına gidiyorsun elin boş dönüyorsun? belki yanlış yem kullanıyorsundur?

mahmut22

Üye
Tepki
39
aslında meraklı değilim o kadar balık tutmaya 1 2 defa denedim ne takılırsa oltaya artık :D

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Yarında arabayla gidiyorum balık merakı olan arkadaşlar varsa tuttuğum balıkların resimlerini paylaşabilirim yarın içnin :)

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
2 hobi bir arada, güzel tur olmuş. Teşekkürler.
Zamanla fotoğraf tekniklerine de alışacağına ve daha seçici olacağına eminim.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Ceyhun Pekuz

Aslında çok tura gidiyorum.Ancak yol ve safalttan başka birşey olmadığı için resimleme gereği duymadım çokta gayret etmedim bçekilen birçok resim hep bisiklet üstünde giderken tek elle çekilmişti biraz da o yüzden bozuk oldu :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@ulaş kaya

Ne demek :)