Led animasyon, grafik.

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
http://i.imgur.com/vKwey.jpg
KONYA'da firmamızın piyasaya sürmeyi planladığı aşağıda resmini gördüğünüz ürünümüz için piyasa araştırması yapmaya karar verdik sizden yardımlarınızı bekliyoruz. Ürünün özellikleri,
  • 3 adet AAA pille çalışan.
  • Su geçirmez.
  • Bisiklet üzerinde bilgisayarda kendi hazırladığınız animasyon ve resimleri göstermek amacı ile SD-CARD ile veri yükleme imkanı.
  • 16777216 renk
  • Tekerleğe takılan tek şerit led dönme hareketi sayesinde bir ekran görevi görür.
Bu özelliklerdeki ürünümüzü piyasaya 130TL 'den çıkarmayı düşünüyoruz. Bizimle fikirlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
kişisel düşüncem:

bi bisiklet festivali falan olursa, o zaman ortama renk katmak için mesela, olabilir... derlerseki konsept bu, ama ışıklandırma için sizden katkı bekliyoruz... sırf bisiklet fetsivali için gönlümden bi'şeyler kopar, ama 130 tl vericek kadar zengin bi gönlüm yok (20'nin altında bi rakam, çok-mesela 200- bisikletli bi festival için ancak :) )

şahsen ben, normal şartlarda, kullanmayı düşünmem... yani bedava da olsa kullanmam. üstüne para alırsam da kullanmam :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
130 TL çok pahalı. Maksimum 30 TL olmalı. Ledin maliyetini biliyoruz. Yazılım için o kadar para vermek pek bir mantıklı değil. 130'dan alan olmaz mı, olur elbet ama 3-5 kişi. 3000 kişi değil....

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ürün gayet güzel ama 130 lira çok para bencede.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu ışıklar köpeklerin çok dikkatini çeker, saldırırlar bana kalırsa :)

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Fiyatınız gerçekten fazla. Ben 130 lirayı vermem bu lede'e hemde gece kullanabileceğim birşey sadece. Fiyatı 30-50 lira yapın siz herkes alsın. Yazılıma para vermek saçma. Ayrıca bisiklette herkes birşeyler hafifletmeye çalışır, bunu sadece bisikletçiler özel günlerde kullanır.

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Daha farklı düşünenler varsa yorumları bekliyoruz. Ayrıca yazılım ücretsizdir.

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
dealextreme de aliexpress.com ebaydan 10-20 dolar arası böyle yazılımla desen yükleyen modeller olmasada 3-4 desenli modellerini çeşit çeşit satın alabilirsiniz 130 lira vereceğinize 15-20 günlük teslimat süresini beklemek daha akıllıca gibi geliyor..Başlığın sahibine ticari bir durumu olduğundan negatif yüklemek istemiyorum ama fiyat çok çok yüksek..

Mesela ışıklı sibob kapağı örneği vereyim.. 3,5 dolara..

(link)

Bir başka örnek 9 dolar

(link)
http://f1207.hizliresim.com/z/s/b0sq4.png

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Şuan ticari bir kaygımız yok, aksine bu yaptığınız yorumlar bize çok faydalı oluyor aynı zamanda ürünün daha iyi anlaşılmasi sağlanıyor. Teşekkür ederiz. Bu verdiğiniz örnekteki ürün sizinde dediğiniz gibi sadece bir kaç desen gösterebiliyor. Bizde ise sizin bilgisayardaki herhangi 32x32 boyutundaki resmi, animasyonu veya yazıyı gösterebilmenizi sağlıyor. Zaten fiyat farklılığı da buradan kaynaklanıyor. Burda size danışmamızın amacı bu ürünün normal bisiklet kullanıcıları tarafından tercih edilip edilmeyeceği sorusunun cevabını bulmak. Belkide ürün reklam amaçlı da kullanilabilir. Mesela Fast Food dağıtımı yapan motorsikletli kuryelere takılabilir. Bu konudaki düşüncelerinizide paylaşırsanız seviniriz.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Birde eklemek gerekirse ledler gün ışığında da gayet net görülebiliyor.

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
@FYAZGAN

Görselin üzerindede 30 farklı desende olduğu belirtilmiş ..Ben cümleye öyle bir kaç desen diye başlamışım sitelerden örnek alırken farkettim daha fazla desen seçeneği olduğunu
Belirttiğim sitelerde wheel light olarak aratırsanız bu ve benzer bütün ürünleri görüntüleyebilirsiniz..Çeşit o kadar fazlaki benim verdiklerim bir iki örnek sadece ...
Siz daha kişiselleştirilebilir bir ürün sunacaksınız bunu anlayabiliyorum..
Ben fikrinizi ürününüzüde desteklerim..Bugün piyasaya çıkarsanız Perşembe akşamı oluşumunda herkesede tavsiye edebilirim fakat belirttiğiniz fiyat heleki uzakdoğudan ürün getirtmek bu kadar kolayken bana çok fazla geldi..

Nacizane fikrimi belirttim..
Sevgiler,Saygılar

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Fikir sahibi olabilmeniz açısından şu videoyu izleyiniz.
(link) buradaki ürün sadece gece görülmektedir bizim ürünümüz gündüzde gorulebilmekte.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
ürün güzel fiyat çok.
işlevsel olmadıktan sonra bisikletime takacağımı sanmıyorum.
siperiş dağıtan motor kuryeler fikriniz aklıma yattı, iyi pazarlanabilirse firmalara satılabilir.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Bu ürün çok gerekli birşey değil yani bisiklet için olmazsa olmazlardan değil. Durum böyle olunca fiyat problem olur, harcanılacak zamanı ve malzeme fiyatını aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, ürün fiyatı çok fazla.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bu renkli siboplar türkiyede satılıyor mu

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Yorumlar icin tesekkurler ama bu fiyata bile cok karli sayilmayan bu ise girme kararini tekrar gozden gecirmemiz gerektigini düşünüyorum. Belki reklam amaçlı kullanılabilir yada batman, ben10 gibi kahramanların animasyonları ile denenebilir. Cevaplardan siz yetişkin bisikletçilerin çok ilgisini çekmeyeceği görünüyor. Hepinize yardımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Bisikletçiler olarak elektronik gereç olarak şu da olsaydı dediğiniz birsey olursa bu hesabıma mesaj atabilirsiniz. Teşekkürler.

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Tekrar merhaba,
Tasarımı tekrar gözden geçirdik. Ve 50 TL satış fiyatına kadar inebildik tabiki bazı şeylerden feragat ederek, Yeni tasarımda 256 tonda yanabilen tek renk ledler kullanıldı ve de 3 adet led sürücüsü 1'e inmiş oldu. SD-CARD ve SD-CARD yuvası çıkarıldı veri aktarımı kablo ile yapılacak bu sayede bilgisayardan istediğiniz görüntüleri yükleme özgürlüğünden feragat edilmemiş oldu. Fiyatı daha da düşürmek için bu özelliktende feragat edilmek zorunda kalınacağı ve diğer çin malı ürünlerden farkı kalmayacağı malum olduğundan bu şekilde hareket edildi. Düşüncelerinizi bekliyorum.

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
50 TL de pahalı geldi sanırım. Ama bu özellikler ancak bu fiyata olabiliyor. Elektronikten anlayan dostlarınıza sorabilirsiniz.