bu bisikletçiyi ne yapmalı ?

ec038

Üye
Tepki
2
arkadaşlar konuma bakanlar görmüştür.. 900 tl gibi bütçem var ne alıyım demiştim sizlere.. ve siz kardeşlerim hep carraro daytone dediniz.. bir kardeşim de bu sitede mesajla 1051 d al abi demişti sağolsun.. fakat ben anlıyorum diyen bir arkadaş ile kendi bisikleçime bile değil onun gittiği bisikletçiye gittim.. neticede allayıp pullayıp bana salcano CITY SPORT 21 VS diye bir bisikleti sattılar.. işte bunun tekeri incedir.. daha da akıp gider vs vs övdüler.. bide üzerinde 85 tl lik lastik varmış.. övdüler neyse işte baya.. sonra ben bu shimanoların kalite sıralaması varmış bundaki hangi model dedim.. adam shimano ise gözünü kapat al diye buna benzer bir espri ile geçiştirdi.. salak gibi bu konuyu üstelemedim ve bisikleti satın aldım 630 tl ye.. buraya kadar herşey normal.. fakat eve gelip baktım ki bu bisikletteki çoğu parça tx kategorisinde.. sizce bu bisikletçinin bana yaptığı nedir böyle.. ben bu saatten sonra ne yapabilirim ??? iki gündür başınızı çok şişirdim biliyorum ama ben adama 1000 tl vermeye razı olarak gidiyorum bana istemediğim donanımda bisikleti satıyor.. sinirden ne edeceğimi şaşırdım ya!

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Scudo

Enes.

Üye
Tepki
21
Bisiklet
İdeal
Geçmiş olsun,iyi araştırmadan bisiklet almak çok sorun çıkartabilir.Ben daytonamı almadan önce 3 ay araştırdım. VE BİR BİLDİĞİMİZ vardıki sana daytona önerdik,daytonanın donanımlarının hangi seviyede olduğuna girip bakabilirsin istersen. Evet bunlar sorunu çözmez fakat elimden gelen birşey yok.çoğu bisiklet satıcısı üç kağıtçı oluyor genelinden bahsetmiyorum ama benim gittiklerim hep öyleydi yada bilgisizler ellerindeki mallar satılsın yeter binbir türlü şey söyler insanın aklını çelerler. Bisikleti geri verip paranı alma gibi bi imkanın yok sanırım. inşallah böylesi hayırlı olur.üzme kendini.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Yani size zorla satmamış, keşke biraz daha araştırsaydınız.

ec038

Üye
Tepki
2
@Enes.

varya adama 5-6 sefer daytona dedim 1051 d dedim elinde de vardı.. ben arkadaşıma inandım işte hatam o oldu.. götürdüğü bisikletçi iyidir dedik.. yanıldık işte.. bir hafta içinde iade şansım olur mu acaba onu araştıracağım yarın.. nasıl bir mantık daha yüksek kar etmekten geri bırakır insanı anlamış değilim... zaten bir defa hezimet yaşamıştım kötü bir bisikletle.. buda tuzu biberi oldu.. böyle olacağını bilsem hiç almazdım.. öğrenci halimle yaptığıma gülüyorum artık

@Kadir.Celik

inanın o an ki psikolojim zorlanarak satın almaktan da ikna olacak gibi bakıyordu olaya.. donanımına baktım bisikletin tourney yazıyordu üzerinde.. 3. veya 4. kalitede idi diye hatırlıyorum.. dağa taşa fazla sürmeyeceğimi göz önüne alarak aldım.. fakat eve gelince baktım ki değiştiriciler hep tx.. o nasıl oluyor onuda anlamış değilim.. garip bir insanım anlayacağınız :).. kayseriliyim ama huy almamışım insanından!

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Bisiklet üzerindeki komponent değişikliği konusunu bilemem ama istemediğiniz bisikleti almanıza "basiretiniz bağlanmış" diyorum, bu tarz hataları herkes yapıyor önemli olan ders almak ve içinde bulunduğunuz durumu lehinize çevirip mutlu olmaya çalışmak, para zor kazanılıyor ama gelip geçici olduğu bir gerçek.. Gönül rahatlığı için gidip durumu anlatın, elinizden geleni yapın hiçbirşey yapmayıp birde onun için pişman olmak var :)

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Bisikletçinize gidin o ürünü geri alıp istediğiniz bisikleti vermesini isteyin. Yanaşmazlarsa eğer tüketici hakları diye bir şey var. Gider şikayet edersiniz , satılan ürünün beklentilerinizi ve vaad edilen özellikleri taşımadığını belirtsiniz uzun sürer ama bisikletçiniz güzel yoldan yardımcı olmazsa. Afedersiniz ama eş.. gibi yardım edeceği de tutabilir.

• Beğen
Tepkiler: gok

ec038

Üye
Tepki
2
@Ertuğrul Mengi

parçalarda değişiklik yok hocam eksik yazmışım.. evde netten baktığımda tx yazıyor.. değiştiricilerde yine tourney yazıyor ama arkadakinde tx tourney yazıyor işte.. carraroyu kafaya koyup evden çıkıp salcano almam kırmızı harflerle belirttiğim yazınızı destekler nitelikte.. sağolsun bir sürü arkadaş ben evden çıktıktan sonra tavsiyede bulunmuşve hepside daytona demiş yine.. ama işte oldu artık :)

@Koray06

o konuyu araştıracağım.. ilgileneceğini sanmıyorum.. sattı gitti onun için.. fakat tüketici hakları güzel bir koz benim için.. daha 10 km bile binmedim bisiklete.. ya değiştirecek yada iade alacak.. almazsa ve hakem heyetide beni haksız bulursa satarım bende biraz fiyattan kırparak.. yapacak bişe yok.. kazık yemeye alıştık artık zaten :D

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Kolay gelsin , uzun bir sürece girdin bile. :) Tavsiyede bulunan hemen hemen herkes Carraro demiş, nedense bende bu carraroların kadrolarına ısınamıyorum :) .

ec038

Üye
Tepki
2
@Koray06

sağolasın :)).. tüketici hakları vasıtası ile baş belası nokia 5800'ı iade etmiştim... ama bu sefer durumun farklı oluşu düşündürdü beni.. neticede 5800 arıza verip durmuştu.. ama bu bisiklet kitap gibi.. hemde bir bisiklet kaç kez arıza verir ki demi :D.. o yüzden yanlış söylem üzerinden başvuracağım.. kadro deyince aklıma geldi de carrarolarla ilgili bir kaç bisikletçi kadronun çok zayıf olduğundan bahsetmişti.. benimde nette gördüğüm satılık kırık carraro kadrosu bu durumu tasdikleyince düşündürücü bir durum olmuştu benim için o anda.. hemde o kadroyu satan satıcıya mesaj attığımda kadrolarının sağlam olmadığını söylemişti.. almama etken olan durumlardan biride buydu.. lakin beni yanlış anlamasın arkadaşlarım ben carraro almak için iade etmeye çalışıyorum.. kadro sağlam değilse de zor şartlarda kullanan biri değilim zaten.. umarım bu mesele uzamaz

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bende koray06 katiliyorum.istenmeyen içine sinmeyen mal binmek yerinde olmaz.siz laf gebeligine tav olmussunuz.carraro daytona donanım+kadro olsun cok güzel makine.bisiklet bile demiyorum makine.hem mtb ulkemizde olmazsa olmaz.dual sport yapma imkani var.tekerleri slim tak ben mesela oyle yapiyorum harika.gorunum olarakta cok super duruyor.asfaltta 26 inc olsun bence daha iyi performans manevra.28 incde kullniyorum ama fark sadece snde bitiyor.fazla yol katetmek 26 vs 28incle alakası yok.doldurasa gelme.arazide yine kalin tekerleri takarsin.28 incde kalın teker tak bak nasıl olur olmazda.ama mtb de olur.saglam bambaska.moralini bozma elbette bir yolu var.1 ay icinde degistirme imkanin var.suresine bak.ticari laflara sakın kanma onlar malını satacak oyle dusun.forumdakiler yine gercegi soyler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kusuruma bakma ama almasaydın.Neden çoğumuz tavsiyeleri dinlemek yerine bir satıcının birkaç atmasyon lafına inanırız hala anlam veremiyorum

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@ugur düzkeçeli

Arkadaşta sinirli kendine kızıyor.Satıcıya olan şikayetini belirtmişken sizinde arkadaşa yüklenmeniz biraz saçma sanki.

ec038

Üye
Tepki
2
arkadaşlar satıcıya gittim dün.. dedim böyle böyle sen övüp durdun ama bu malın üzerinde kullanılan parçalar düşük kalitede olandan vs dedim.. adam da yine esnaf laflarına başladı.. kavga eğilimli bir insan değilim hiçbir zamanda olmadım.. o yüzden sakinliğimi koruyarak arkadaş bu bisikleti al kullanım farkını düş bana daytona ver dedim... tamam arkadaş öyle olsun dedi... bozuk attı bu arada tabiki :)... o ara bir müşteri geldi onunla ilgilen dedim.. o ara biraz düşündüm de arttırıcılardan yana şikayetçi olup koca bisikleti değiştirmek istemedim.. tekrar vazgeçtim :D.. arttırıcılardan deore olanını 100 dolara bulsam taksam ne değişecek ki diye düşündüm.. ayrıca ben bu adama şehir içinde kullanacağımı ve dağa vs çıkmadığımı söylediğim için bunu al demişti.. bende mantıklı bulmuştum.. şimdi vazgeçmem yine kendimle çeliştiğimi gösterir dedim ve vazgeçtim.. kısmetimde bu varmış.. eğer canım sıkılırsa aradaki fiyat farkına bunun parçaları ile oynarım.. hemde daha kalitelisini alırım biraz daha fazla vererek diyorum.. 3-4 gündür başınızı şişirdim hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.. saygılar

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Sadece şehir içinde kullanacaksanız elbette işiniz görür... Eğer bisiklet sevdası sizi sararsa zaten daha sonra daha iyisini alırsınız.. Forumda okuduğum kadarıyla ayarlarını kendisi yapıp tourney ile de oldukça mutlu olan bir kitle var... Yokuş çıkmadıkça, seri vites değişimleri yapmadıkça zaten farkı ayırt edemezsiniz... Kolay gelsin...

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
Arkadaşım sen 900 tl bütçem var diyordun ama ertesi gün seni city sportun en düşük modelini alırken gördük. Aldığın bisiklet 21 vites ve tourney. En azından 24 vites ve daha iyi arka attırıcılı olan 24 vs alabilirdin. 900 ile 630 tl arasında büyük fark var, benim anlamadığım neden bu kadar ucuza aldın. Bence bundan sonra hiç şikayet etme ve bisikletini kullanmaya bak. Bisikletçi de sana zorla satmış gibi gözükmüyor sadece shimano ile ilgili küçük bi dalavere yapmış ama bunu senin anlaman gerekiyordu. O söze anca çocuklar inanır diyorum ben. tekrar hayırlı olsun..

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşım ne tür bir Bisiklet düşünmüştünüz.Dağ Bisikleti mi?.Yani dağda bayırda mı binecektiniz.Öyleyse yalnış seçim yapmışsınız veya tavsiye edilmiş.Yalnız şunu bilin ki aldığınız Salcano 24 VS vitesli olanları alan ve kullanan arkadaşlar var bu sitemizde; gayette memnunlar araştırabilirsiniz.Sizinki 21 Vites olsada o kadar takmayın bildiğim kadarı ile ön ve arka dişli sayısının aynı olması yeterlidir.

Aldığınız bisiklet evet akıcıdır,fiyatı da iyi,herhalde ön kilitlemeli amörtisör.Diğer MTB (Dağ) bisikletinde bunu bulamazsınız,yani uzun turlar da sizi yorar.

Tabiki illede Dağ Bisikleti alacaksanız o ayrı bir konu.Ben sadece sizi uyarmak istedim.Ona göre düşünüp karar verin.

Aldığınız Bisiklet yine de Hayırlı Olsun...

ec038

Üye
Tepki
2
@Sait Hislioğlu

bak güzel kardeşim ben tavsiye isterken 900 tl ye alabileceğim en iyi bisiklet hangisi dedim.. bilen arkadaşlar sağolsun ilgilenip daytona dedi.. fakat ben o konuyu açıp bakabilirsin diskten nefret ediyordum.. bisiklet araştırmaya çıktığımda fark ettim ki hidrolik olanlar diske iki taraftan ayrıca baskı uygulayıp diski eğmeden frenliyor.. bu olay çok hoşuma gitti.. disk olayını kafamdan attım sonra ama yinede disk deyince karanlık birşeyler gözümün önünde canlanıyordu. buna psikoloji biliminde klasik koşullanma diyorlar.. bilmem anlatabiliyor muyum... tavsiyelere uyarak yinede daytona almaya gittim ben.. hatta adamdan indirttim bisikleti asılı olduğu yerden inceledim.. fakat yol bisikletlerinde durum nasıldır diye adama sorduğumda işin rengi değişti.. orda bi tane scott vardı bi ktm vardı bide salcano vardı yol bisikleti olarak.. scott ve ktm 1400 tl üzerinde idi.. üzerinde yine aynı set dizili idi.. adam bu salcano için esnaf açtı ağzını yumdu gözünü anlatmaya başladı.. benimde amacım dağda çayırda sürmek olmadığı için ısındım bisiklete ve fren sistemine kadar alüminyum olduğunu görünce aldım bisikleti.. belki en saçma işi yapmış olabilirim ama bunu çocukca kandırılmak diye nitelendiremezsin çünkü ben sistemin üzerinde tourney yazısını görünce en düşük kalitede değil nasıl olsa diye düşünerek aldım.. beni çileden çıkaran olay üzerindeki kompenentler için sitedeki tx55, tx51 vs yazmasıydı.. arttırıcıları deore yaparım kafamı ağrıtırsa.. 630 un üzerine 100 daha koyarım.. 900 e kadar yolu var ok :D.. her akşam iftardan sonra 30 km civarında yol yapıyorum daha bir 30 yapacak kadar zinde iniyorum bisikletten bu bana yeter diye düşünüyorum.. ilgine teşekkür ederim..

@Kadir Altuntaş

teşekkür ederim arkadaşım.. güzel bisiklet.. idare edeceğiz artık bununla :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Sen satıcıya şehirde bineceğim demişsin satıcı da sana şehir bisikleti satmış gayet doğal:)şehir içinde mtb binmenin çok da lüzümu yok.Ayrıca tourney ile 6 7 bin km dağ tepe ,yokuş demeden gittim tık demedi öyle şehir içinde falan kolay kolay sorun çıkartmaz.Bisiklet gayet güzel kazasız belasız pedallamalar.

Tepki
1
aldığın bisiklet çok da kötü değil aslında ben de 2 aydır bisiklet araştırıyorum belki city sport 24 vs alıcam. iyi de bir fiyata almışssın bence isteyen olursa satmak da bir seçenek olsun aklında.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
çok takılma ben de 21 vites bisiklet kullanıyorum, iyice eskitirsin sonra da daha üst donanımlar takarsın...