Salcano City Sport 24 VS ile aranıza katılmış bulunmaktayım!

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Herkese merhabalar ve iyi forumlar. Haftalar süren araştırmalar, kararsızlıklarla, emin olamamalarla savrula savrula geçen bir ayın ardından final sınavlarımın da sona ermesiyle İzmir Sundu Bisiklet'e gidip bisikletime kavuştum. Gerçekten çok heyecanlıydı o an, en az araştırmalar sırasında duyulan kadar. Bilen bilir.

Bisikletim 19" kadro boyunda siyah bir Salcano City Sport 24 VS. Fiyatına kıyasla iyi donanıma sahip, tatmin edici bir bisiklet olduğuna inanıp aldım. Finallerin zihinsel yorgunluğu ve uykusuz geçen 2 hafta aradından malesef uzun bir tura çıkamadım. Bayiinin yer aldığı Çankaya'dan evimin olduğu semt Balçova'ya kadar 9 km mesafelik yolu, sahil şeridinde bana doğru esen rüzgara rağmen olabildiğince yüksek tempoyla katettim. Ardından semtimde yer alan, 4 düz caddenin kare şeklinde birleşmesiyle oluşan 6 km uzunluğundaki yolda tur attım ve eve döndüm. Biraz dinlenip bilgisayar başına oturunca sizlere birkaç basit fotoğraf eşliğinde ilk izlenimleri anlatmak istedim.

Atak ve Seri Bisiklet

İnternette pek çok kişi bu bisikletin atak ve seri olamadığını, aksine hantal bir bisiklet olduğunu söylüyordu. Ben 180 cm üzeri boya sahip, 89 kg ağırlığında tabir-i caizse "kalıplı" birisiyim. Öyle atak manevralar yaptım ki, benden zayıf arkadaşların yapabileceklerini düşünemiyorum. Bisiklet katiyen hantal falan değil. Bu biraz da kişiye bağlı diye düşünüyorum. Hantalsanız bisiklet elbette hantal olacaktır.

Vites Değiştirme

Vites donanımı zaten Shimano. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Vites geçişleri gayet hızlı.

Maşa ve Amortisörler

İyiki kilitlenebilir maşa almışım, aklım hep 1,5 kg kar etmek adına düz maşa mı almalıyım düşüncesindeydi. Çok doğru karar almışım. Yollar öyle bozuk ki şehir merkezinde dahi. Amortisör hayat kurtarıyor resmen. Sahil yoluna geçince deneme amaçlı maşayı kilitledim, çok fazla bir fark da görmedim. Belki kilomdan kaynaklı bilemiyorum, ya da daha ilk turumdu o da olabilir. Sonuç olarak kilitlenebilir maça doğru seçimdi kendi adıma.

Lastikler ve Sele

28" jant ve ince Continental lasitikler gerçekten tam benlikmiş. Düz yolda deyim yerindeyse "aktım". Kondüsyon yerine oturunca neler olacak düşünemiyorum bile. Seleyi biraz yüksek tutmuşum ağrı yaptı. Gerçi seleyi yolda durup indirdimse de fayda etmedi bildiğin ağrı yaptı. Zamanla alışırım umarım. İlk dikkatimi çeken sorun buydu. Sele ağrısı.

Frenler

En son sahip olduğum bisiklet çelik kadro demir yığını bir bisikletti. Ona göre frenleme sistemi muazzam fark etti. Frenler çok sağlam ve yalpalamaya yol açmıyor. Frenler belki de en önemli donanımların başında ve sorun yaratmaması beni mutlu etti.

Gidon ve Elcikler

Gidon ayarını yaptıktan sonra baya rahat bir pozisyon oluştu ancak elcikler hep aynı biçimde tuta tuta elimde ağrı yaptı. Eldiven kullanmadığımdan mıdır yoksa alışmadığımdan mıdır bilmiyorum ama elim halen ağrıyor. Belki benimle ilgili bir sorundur, ellerim rahat değildi kısacası.

Birkaç fotoğraf..

http://img85.imageshack.us/img85/4006/dscn1999m.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/6022/dscn2016p.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/583/dscn2018f.jpg

Scudo

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Kardeşim, bisikletin hayırlı ve uğurlu olsun :) Bisikleti beraber aldık yollara da en kısa zamanda beraber akıyoruz kısmetse :) Ne demişler, Bol Pedallar :D

• Beğen
Tepkiler: muratt35

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Sağolasın kardeşim, sayende adım attık şu sevdaya. Senin Scott da fazla oturdu evde, artık yola çıkma vakti geldi :)

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Çağatay abicim hayırlı olsun dört gözle bekliyordum almanı :D Deneyimelerini paylaşmanı gerçekten sabırsızlıkla bekliyordum abicim :D Gördümki kafanda soru işaretleri vardı 24 vites niye amartisörlü maşa diye fakat 24 vs alınca gördümki iyiki 24 vites ve amartisörlü maşa modelini aldım demişsin.İnşallah aynısından 2-3 haftaya kadar alıcam. :D 185 boya kaç kadro gerekiyo abi 19 yetermi senin bisiklet kadrosunun boyu :D Tekrar hayırlı olsun abicim İzmir'i biraz tanıt foto çek gez dolaş :D Gezilerini ve yeni fotolarını merakla bekliyorum abicim :D Tekrar hayırlı olsun güle güle kullan inşallah

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Çok sağol Murat, en yakından takip eden ve bekleyen sendin açıkcası :D Bisiklet hakkında hiçbir sıkıntı yaşamadım ama daha sağlıklı bir yorumu ilk 50+ km turdan sonra yapabilirim. Her gezimde muhakkak fotoğraflar çekeceğim ve paylaşacağım. Umarım gönlünde yatan bisikleti tez zamanda alır, gezmeye başlarsın :) 185 boya 20" iyi olur ama sen yine de bir binip karar ver. Bacak boyu değişebiliyor çünkü.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
çok şık bi bisikletiniz olmuş. bildiğim bişe olmadığından bişe yazmadım ama yazdıklarınızı takip ediyordum. sonuçta pişman olmamanıza sevindim.

uzun süreli kullanım değerlendirmelerinizi ve fotoğraflarınızı bekliyorum bend :)

kim bilir belki ileride bende alırım bi şehir bisikleti :)

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
Hayırlı olsun Çağatay, kazasız belasız kullan bisikletini, daha çok km yapacağız beraber inşallah :)

• Beğen
Tepkiler: zkyurduseven

Serkan DERİN

Aktif Üye
Tepki
24
Sele ve gidon açısı, sürerken çok rahat bir bisiklet olduğu hissini verdi bana.
Hayırlı olsun...

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Hayırlı olsun :) İyi ki amortisörlü almışsınız, dediğim gibi İzmir'in yolları çok bozuk maalesef... Bu arada daha sağlıklı bir yorum için ya seleyi değiştirin, ya da pedli şort veya tayt alın yoksa o seleyle pek sağlıklı olmaz gibi geliyor :D

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
canımı çektirdiniz yaa zaten bu bisikleti bi izmirde kadında görmüştüm o gün bugündür aşığım
siyahıda ne tatlıymış yaaa... param olsa bu saatte kapılarını dayanırım satıcıların : ))

ama bi şey hep kafama takılıyor bu bisiklette 2 suluk takılabiliyor mu bu bisiklete

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
canımı çektirdiniz yaa zaten bu bisikleti bi izmirde kadında görmüştüm o gün bugündür aşığım
siyahıda ne tatlıymış yaaa... param olsa bu saatte kapılarını dayanırım satıcıların : ))

ama bi şey hep kafama takılıyor bu bisiklette 2 suluk takılabiliyor mu bu bisiklete

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun bisikletin güle güle kullanman dileğiyle.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Güzel tercih, güzel bisiklet. Hayırlı olsun hocam. Bol pedallamalar.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Gökhan Ö.

Çok teşekkürler Gökhan. Yakında turlara katıldıkça bol bol fotoğraf paylaşacağım. Evde fotoğraf çok da kaliteli olmadı idare edin artık..

İlerde daha güzel fotoğraflar inşallah :)

Valla o kadar didik didik araştırdım, şuan memnunum..

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@deep

Gidonu bayiide biraz öne yatırdık, seleyi de biraz yukarı çektim. Hafif eğimli düz yolda yüksek viteste bisiklete yatınca ciddi hız yapıyor, beklemiyordum bu kadarını. Şuan için tek sorun sele ağrısı, ama o da normal yani. Neredeyse kot kadar sert bir şort ile sürdüm, cepler full sınav notları, telefon vs ile doluydu. Çünkü aldığım bayiiden eve dönüyordum. Hazırlıklı bir tur da değildi :)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Berk Mercancı

Kesinlikle iyiki almışım dedim :) Hatta şehir-içi turlarda maşayı kilitlemeyi hiç düşünmüyorum. Şehir-dışı düz ve yeni asfaltlarda "belki". Selede sıkıntı büyük ihtimal yoktur. Giydiğim şort sert kumaştan yapılmaydı ve cepleri de ıvır zıvırla doluydu. Tur için evden çıktığımda illaki tayt falan olmasa da spor kıyafetler tercih edeceğim :)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Serkan.ÇABAŞ

Ben bütçem dahilinde bunu aldım ama içime sinmese almazdım. Cidden çok beğeniyorum. Tiptir, kadro geometrisidir (Meridayı andırıyor), donanımıdır beni tatmin ediyor.

Sadece tek suluk kafesi için yer var.

Tepki
12
hayırlı olsun iyi günlerde kullan forumda bayağı rastladım sana bayağı iyi bir araştırma yaptığını da gördüm, izmir'de bir bisikletseverin daha katılması hoşuma gitti ki ben de çok yeni bir üyeyim 1 hafta oldu hemen hemen ve sporcu geçmişimde var ki uzun süredir spordan uzak kalmış biri olarak şimdi tam aradığım spormuş dedim ilk günden. iyi günlerde kullanman dileğiyle bol pedallamalar:)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@murat nedim

Teşekkür ederim :) Yeni üyeyim ama kısa zamanda baya aktif birisi olarak tablo çizdim forumda. Çünkü bana en uygun bisikleti bulmak istiyordum. Neticeden de memnunum. Ama bisikletimi aldım diye kabuğuma çekilmeyeceğim. Üstelik final sınavları da bitti, turlara başlayacağım ve forumda yardıma ihtiyacı olanlara elimden geldiğince yardım edeceğim. Bu spor gerçekten çok güzel..