Tur bisikleti için sele önerileri

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Sedona 311 kullanıyorum. Şuan kullandığım sele muhtemelen (link) bu resimdeki :)

Fakat alttan yırtılmaya başladı, evin kapısının önünde dururken çocuklar oynadı diye tahmin ediyorum. Tur için kullanışlı uzun süre kullanımda yormayacak bir sele arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Anatomik selelere de bakabilirsiniz. Selle Royal'in yanlış hatırlamıyorsam Look In serisi iyi bence :)

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sabri Bey, Emrah Bey. Önerileriniz için çok teşekkürler ama dediğiniz gibi Brooks seleler ülkemizde satılmıyormuş anladığım kadarıyla. Yurtdışından da daha önce alışveriş yapmadım fiyatında biraz makul olması benim açımdan daha iyi :) Malum öğrencilik :)

Edit: Türkiye'de satan bir yer buldum fakat fiyat 85 € :) Beni baya bi aştı :)

İlker Bey'in önerdiği Selle Royal Lookin'i buldum düşünme aşamasındayım :) Fiyat/Performans oranı benim için çok önemli :)

Önerileri bekliyorum.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Ben en çok Fizik tundra sele ile rahat ettim. İkinci el kolaylıkla bulunabilen bir sele yaklaşık 70 TL civarında bulabilirsiniz. Sert bir seledir fakat çok rahat ettim. Denemeden almayın diye not düşeyim de içim rahat etsin.

• Beğen

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Fizik Tundra düşünürseniz 70 TL ye satabilirim (Bianchi Alikut bisikletimden çıkardım. 1-2 gün kullanmıştım..)

• Beğen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ayhanakbuga

Fotoğraflarını görme şansım var mı acaba?

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
sahibinden'de bir ilan var onun aynısı... fakat alt demir bölümü kırmızı değil benimki siyah..

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Renk olarak siyah düşünüyorum aslında bisikletimde siyah olduğundan. En kötü ihtimalle siyah-gri alaca olabilir bisiklet üzerindeki aksesuarlar gri olduğu için. Öneriniz için teşekkürler.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Merhabalar, konu başlığını görmüşken ben de bir soruda bulunayım izninizle.. Salcano City Sport 24 VS kullanıcısıyım 3 gündür. Dün ilk kez uzun sayılabilecek bir tura çıktım arkadaşımla (90 km) ve sele ağrısı inanılmaz boyuttaydı. Bisiklette yeni olduğum içindir illa ki ama selenin de kalite birşey olmadığı aşikar. Bahsettiğim bisiklete uygun duracak konforlu bir sele önerisi isteyecektim. Fiyatı çok uçuk olmasın malum ben de öğrenciyim :)

Şimdiden teşekkürler..

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Sele değişikliği yerine pedli tayt da düşünülebilir. Gayet rahat oluyor. Pantolon yada şortun içine de giyilebiliyor.

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
@volkert

Sele uygun olmadıktan sonra pedi ne kadar dolgun olsa da pek bir işe yaramıyor. Bunu deneyimlerimden çıkardığım sonuçla söylüyorum.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@ilker ates

Doğrudur deneyimlere sözüm yok. :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Çağatay Çağlar

Konuya yazılan mesajları yeni gördüm. Çağatay selamlar, benim şuan kullandığım sele çok rahat. Bisikleti ilk aldığımda selenin bana sorun çıkaracağını ve değiştirmemi söylemişlerdi fakat ben çok memnun kaldım. Sadece alttan ince bir yırtılma vardı, onu da kapı önünde dururken muhtemelen çocuklar oynadı. Japon yapıştırıcısıyla alttan yapıştırdım ve taş gibi oldu yine. Şuan için değiştirmeyi düşünmüyorum en azından biraz daha para biriktirene kadar. Önümüzdeki sene belki bir Brooks sele alırım :)

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Aslında Sportourer seleler çok rahattır, ben de almayı planlıyorum. Tamir ederek iyi yapmışsınız.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa ÖZKARA

Evet Mustafa Bey gerçekten çok rahat. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

@Engin Turan

Engin Bey teşekkürler. Seleye baktım fakat gözüme çok kaba ve geniş gözüktü. Uzun yollarda (günde 80+ km) rahatsızlık verebilir diye düşünüyorum.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
tayt bi yere kadar farkediyor bencede...

sıfır marathon wcs da bana sert geliyor.

belki de pahalı olduğu için batıyordur :D :p

not: sıfır bisiklet üzerinde geldi, bizzat almadım :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4 çeşit sele denedim, yumşak, sert, klasik, ortası boş olan. Tek gün kullanımda hiçbirisi problem yaratmadı, 150 km ye kadar çok rahatsız olmadan kullandım, ama şu izin döneminde ve iznik turundan sonra bütün seleler rahatsız etmeye başladı, ikinci gün ped olmasına rağmen çok rahatsızlık verdi. Bugün brooks b17 sipariş verdim, daha da uğraşmam sele derdiyle. Sanırım tur bisikleti için en mantıklı çözüm