2012 Reba RL 618.17 lira (havale)

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Erdoğanlar bisikletin şu anda satışta olan bu maşasını kimler aldı ve sorun yaşadınız mı? Ben aldım ve aldığım maşanın alt tüpü hava kaçırıyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Dolunay Batar
Scudo

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Maşayı erdoğanlara yolladım ve geri geldi sadece sibobunu değiştirmişler. bana 23 lira kargo ödetti boşuboşuna. Bide sanki benim hatammış gibi beni azarladı. Müşterisini mağdur eden bir satıcı tamamen. Bana sen maşanın altı ile oynuyorsun sen bozuyorsun diye iftira attı. Siboptan değil sorun hala devam ediyor. Bugün Rock Shox'ın servisine yolladım. 1 Haftaya geleceğini söylediler. Gelişmeleri paylaşırım.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Üzücü bir durum. Ben de o kadar para verip sıfır bir maşa alsam, ben de çok üzülür, sıkıntı yaşardım. Bu rada ben Erdoğanlar bisikletin çok güvenilir olduğunu duymuştum. Hatta bir kaç sorunsuz alışverişim de olmuştu, bir şey diyemeyeceğim.

Aynı dileğe katılıyor ve tekrarlıyorum: dilerim sorununuz bir an önce çözülür.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Keskin

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar böyle olaylar Erdoğanlar bisiklet için gelenek haline geldi. Bende onlardan başıma geleni anlatayım. 6 ay önce Dart 3 maşa aldım, indirimdeydi. Ancak gönderirken nedense içini açıp yağ eklemişler. Sıfır maşaya yağ eklemenin mantığı nedir hala anlamıyorum. O zamanlar süspansiyonu çok iyi bilmiyorum tabi, pek önemsemedim. Yaklaşık 2 ay sonra bir yerde bir çukura girdim ve 10 cm'lik süspansiyonun 7 cm i çalıştı. Ve fazla yağ sebebiyle üstteki lockout kısmını patlattı, hızlı bir şekilde yağ kaçırmaya başladı. Bende araştırdım, lockout kartuşunun içi açılmıyor, tümden değişmesi gerek(kendi el kitabından, orijinal dili ingilizce olarak okudum). Daha sonra Erdoğanlara arayıp sordum, açıp yapabileceklerini iddia ettiler. Bende dedim o zaman size lockout kartuşunu gönderiyim sadece, koca maşayı yollamaya gerek yok, siz kartuşu tamir edin, ben parası neyse 20 - 30 TL vereceğim. Topu topu conta 25 kuruş. Kendi hataları olduğu halde para vermeyi göze aldım. Yanında çalışan eleman "yok efendim tüm maşayı bakıma sokmanız gerekiyor" dedi. Bende dedim bakım ne kadar? 100 TL olduğunu söyledi. Maşanın kendini zaten 200 TL'ye aldım.Dedim 2 aylık maşayı ben neden bakıma sokup 100 TL veriyim zaten maşanın kendisi 200 TL. Bayağı tartıştık ettik, eleman illa maşayı bakıma alacak. Herhalde beni aptal yada enayi zannetti. Daha sonra maşayı bakıma sokmazsam yardım edemeyeceğini söyledi. Birde diyorki, normalde maşa her 4 ayda 1 bakıma girermiş. Bende dedimki, küçük bir hesap yaptım, her 6 ayda bir maşayı çöpe atıp kendime yeni maşa alsam kara geçerim. Ki ben araziye çok az giren, bisikletine su değdirmeyen bir kullanıcıyım. Sinirlendim, bir daha sizden alışveriş yapanın Allah belasını versin daha sattığınız malın arkasında olamayacak kadar aciz bir firmasınız işte dedim ve kapattım. Ebay'den gittim paşa paşa lockout kartuşu aldım, kargo dahil 70 TL'ye geldi. Birde yanına gidondan kilitleme kolunu aldım, el kitabını iyice çözüp tamamen bakımını hallettim, yağını doldurdum, paşa paşa kullanıyorum. Bir daha Erdoğanlar Bisikletmi? Hayır. Yasal dolandırıcılar resmen. Bir maşanın bir anda yarı fiyatına inmesi çok garipsemiştim, sebebini anladım. Adamlar ürünü satarken yağ bal çekiyor her türlü yalakalığı yapıyor, ürün satıldıktan sonra bir sorun çıksın bir anda 180 derece dönüyorlar. O yüzden kimseye Erdoğanlar Bisiklet kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Eklemeyi unuttum. Eroğanlar telefonda dediğine göre Türkiye'de tek maşa bakımı yapan yermiş. Kimsenin atölyesinde gerekli malzemeler yokmuş. :)

O zaman halledin benim durumumu dedim , bana sen karışma işime ustaya iş öğretilmez dedi. İstersen servise yönlendireyim dedi aylarca bekletsinler seni dedi. Alttan aldım . Sonra bana dedi ki Dual air amortisörün sadece üzerine hava basılırmış. Alt tarafa basılmazmış. Ben bastığım için bozulmuş. Parası olan değil anlayan bilgisi olan bisikletçi olsun. Saçmalık saçmalık üstüne. Öğrenci başıma para biriktirdim aldım amortisörü ama burnumdan geldi.

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Aynı durumdayız Volkan. Bende öğrenci başıma bir maşa aldım, paramla rezil oldum. Lafa bak maşa bakımı yapan tek yermiş ben bakımı kendi evimde yapıyorum zaten ki benim gibi birçok bisikletçi var. Ustada usta olsa bari tek ustalıkları para alma konusunda. Sana tavsiye veriyim, SRAM Türkiye Distribütörü Marintek ile iletişime geç, maşayı onlardan almamış olsan bile her şekilde yardımcı oluyorlar. Çok kaliteli bir firma olduklarını ve her sözlerinin arkasında olduklarını birkaç alışverişimde kanıtladılar ve herkese tavsiye ederim. Erdoğanlar gibi kalitesiz firmalardan da uzak durmak lazım. Yoksa bunlar gibi ucuz firmalar adamı bisikletten soğuturlar.

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Marintek'i aradım ve oradaki bisikeltten sorumlu olan Çağrı bey yardımcı oldu bana. Nevşehirdeki servis işleri ile uğraşan bir bisikletçiye yönlendirdi. Marintek sorunlu Tüm SRAM parçalarını orada yaptırıyormuş. Ücretsiz bakımı onarımı Kadir Usta taradından yapıldı. Bugün kargolamışlar tekrar bana. Yarın elimde olacak. Maşanın içindeki lastikleri (ORİNG)'leri değiştirmişler.(Kadir Bey'i arayıp bilgi aldım. ) İnşallah sorunsuz bir şekilde artık maşamın tadını çıkartırım. Yarın gelince durumları tekrar paylaşırım.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Volkan Keskin

Umarım daha fazla sorun çıkmaz. Marintek'teki Çağrı bey gerçekten bu konuda yetkili biri.Yardımcı oluyor fazlasıyla.
Erdoğanlar hakkında burda duyduklarıma çok ama çok şaşırdım açıkçası. Genelde iyi şeyler duyardım. Ama bu deneyimler başkaları için örnek oluyor. İnsanlar nerden alışveriş yapacağını daha iyi anlıyor.

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Bende öyle sanırdım açıkçası Erdoğanları iyi bilirdim. Güvendiğim için öğrenci başıma 600 lira bağladım zaten. Alıncaya kadar çok ilgilendi çok tatlı dilli idi. Benim ilk alışverişim zaten. SOrun verince ben emin olmak için 2 sefer daha hava kaçırmasını bekledim. Erdoğanlar dediğini yapmadı bana. Sen yolla içini açığ lastiklerini değiştirecez dedi. Sadece sibobu değiştirip yollamış. Telefonda azarladı bildiğin beni. Alt tarafa hava basılır mı hiç dedi. Sen dedi altı ile oynayıp bozuyorsun dedi. Ben sıfır aldığım maşanın neden altını bozayım. Alıp keyif için hemen olsun diye ne gerekli ise onu yaparım. Neler neler. AMACIM KÖTÜLEMEK DEĞİL. Gerçekleri olduğu gibi anlatıyorum. Mağdur etti beni.

• Beğen
Tepki
1
ben aldım yaklaşık 1 ay önce ama daha kullanmak nasip olmadı gözle görünür bir sorun yok maşa gayet iyi ancak arkadaşım kendi axon maşasını havadayken elnle sıktığında maşayı çalıştırıyor ama benim rebayı calıstıramıyor cunku daha sert havalı bı masaya gore sert olması normalmıdır tam bılemıyorum

• Beğen

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Üzerindeki PSİ tablosundan kendi kilonuza göre bakıp ayarladınız mı? Mesela ben 70 kg'yum ve 90-105 psi arasında hava basmam gerekiyor. Ben alt ve üste 100'er psi hava basıyodum. ama alt tarafın havaı kaçınca çok ser oluyordu. Negative tepki ortadan kalktığı için olsa gerek.

• Beğen

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Daha bugün saat 3 gibi ulaştı maşa bana. Taktık bakalım bisikletime deneyecem tekrar. Sorun olup olmadığı 2 günde belli oluyor. İlk başta 2 günde tamamen bitiyordu havası. Emin olmak için 2 gün bekleyecem tekrar. İnşallah sorun olmazda bi keyfini çıkartırım rahat rahat.

• Beğen

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Bende geçen günler recon maşa almıştım erdoğanlardan maşanın kadroya giren kısmı alu yazıyordu ama bana gelen maşa alu değildi sitelerinde RL 100 olan modeli sipariş verdim onlar bana TK modelini yollamış

• Beğen

Ali İBAZ

Üye
Tepki
5
Erdoğanlar bisiklet şehir dışı müşterilerine kesinlikle özen göstermiyor. Şehir dışına yapılan satışlarda elinde istenilen ürün bulunmamasına rağmen farklı ürün göndererek gününü kurtarmaya çalışıyor. Bu zihniyetle ne kadar devam ederler bilmiyorum.

Benim de başımdan geçen bir çok olay var. 2 adet recon 351 maşa istememize rağmen çok farklı 2006 model neüdüğü belirsiz bir maşa gönderdiler :)) sonrasında maşayı kabul edip para iadesi yaptılar ama bu iş için harcanan zaman ve çaba onların umurunda olmadı tabi.

Sonrasında Scott forma ve eldiven aldım. Gelen formada deformasyon çok fazla idi, formanın her yerinde pamuklanmalar olmuştu ama geri gönderme gereksinimi duymadım çünkü kabul etmeyeceklerinden adım gibi emindim :) Eldiven de sağlam duruyordu ama sadece 50 km yol yapana kadar. Düz yolda giderken bir eldivenin dikişieri nasıl patlayabilir ? veya bilek koruması nasıl soyulabilir? :) bunun için telefon açtım Lütfü bey ile telefon görüşmesi yaptık. Ben eldivenin düz yolda max. 50 km sürüşte dikişlerin patladığını ve bu eldiveni napacağımı sordum cevap basit oldu tabi :) Tekstil ürünlerinde garanti vermiyoruz dediler. haklı olabilirler ama sonuçta bizlerde müşterileriyiz ilgilenmeleri ve müşteri memnuniyeti olarak geri almalarını bekledim. Sonuç yine aynı tabi. Erdoğanlar bisiklet haklı, müşteri kullanıcı hatalarından dolayı haksızdı :D

Benim düşüncem Erdoğanlar bisiklet şehir dışı müşterilerine kesinlikle özen göstermiyor ta ki hesaplarına paramız yatana kadar. Sonrasın da bir şekilde kullanıcı hatasıdır deyip başlarından savıyorlar.

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Ali valla çok güzel yazmışssın. Hakkaten öyle hesaplarına para yatırana kadar çok ilgililer.Ürünün kontrolü yapılmadan yada artık kontrol yapıp hangisi sorunlu ise onu mu yolluyor bilemem ama yolluyorlar. Ve sorun olunca telefondan kesinlikle halledilmiyor. Uzak olmasa Ankara'ya gidip elden değiştirip bakımlarını yaptıracaktım.

• Beğen

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
:boese157: Sadece şehir dışıyla değil şehir içindeki müşterileriyle de ilgilenmiyorlar sadece ilgilenmeseler gene iyi ben 15 yıldır tanırım ve o günden bu yana dükkanlarına uğramam ama XX group-set olan bisikletimdeki bir parçayla alakalı Marin-tek Erdoğanlara yönlendirince mecbur kaldım gittim oradaki Cihan Usta denen arkadaş montajı düzgün yapmadığı için-ürünü denemeden teslim ettiği için-yapabildiği ancak bu kadar olduğu için ''kendi ifadesi'' ayrı ayrı 4 kere gittim sonra kendine Usta dedirtmesine karşın yenisiyle değişen XX frenlerim hala tutmadığı halde, kablosuna kadar değiştirmemize rağmen aynı sorun yaşamış bu kablo değişiminden bile para talep etmişlerdi yani hem yeni gelen hatasız ürünün montajını yapamayacaksın hem bu sebeple benim verdiğim sıfır jagwire kablo ile deneyeceksin hemde bunun için iki sefer yağ bastım diye 120 TL isteyeceksin sonra başka servise götürünce kaliperin vidasını yalama ettiğini göreceksin sormak için aradığımda ben orayı gördüm fakat daha kötü olur diye oraya hiç dokunmadım diyeceksin :) özrü kabahatinden büyük frenler değişimden geliyor 4 kere dükkana gidiliyor ve hala fren tutmuyor sen SRAM yetkili servisi olmana rağmen bir vidayı değiştiremiyorsun beni de bilgilendirmiyorsun, ben sana ne diyim!? vida yokmuş şimdi koca Türkiye'de maşa tamiri yapan bir yer burasıymış çünkü kimsede yeterli malzeme yokmuş diyen zat-ı şahanelerine söyleyin gördüğü halde 1 adet vidayı değiştiremediler...peki sonra ne mi oldu ben tutmayan frene rağmen Lütfü Bey Lütfedip 50 TL aldı peki sizce neden bu sorun çözülemedi diyince aldığım cevap ''Bisikletiniz Kötü'' oldu :) bindiği ikinci el arabanın fiyatına bisiklet alıcam sonra elin herifi müşterisine saygısızlıkta zirve yapıp benim emeğim karşılığı aldığım bisikleti sırf rakip marka diye kötüleyecek ben daha ne diyim ... :boese157::Skull-175 ikinci el ilanımıza koyalım dediği ön aktarıcıyı 2 ay geçti hala koymadı ürünü almaya bile gitmedim hiç sorun değil....arkadaşım Konyadan Scott sormuş kendisi orda esnaf adam gibi başka marka satan bisikletçi de olmayınca servis sıkıntısı çekmiyim diye Mustafa Karagöbek var ''Pinarelli Bisiklet'' tanımanızı isterim kendisi de başka bir rezil esnaf sonra bana bi modeli araştırırmısın dedi benden önce Pinarelli'den memnun kalmayınca ama servis sıkıntı çekmemek adına da ille SCott diye zorlayınca benim referansımla Erdoğanlara ulaştı ..arkadaş özel bi ürün istemiş hazır bisikleti almadan modifiye etmek istemiş fakat 2 hafta geçmesine rağmen ürünü listeleyip fiyat bilgisi verememiş sonrasında arkadaşım tekrar beni arayıp yakınınca araya girdim ve yapabildiğim tek şey hazır ürüne son fiyat alabilmekten öteye geçmedi yine istediği ürünün fiyatını alamayınca arkadaş bisiklette almaktan vazgeçti eski bisikletine binmeye devam ediyor...