4 Ocak Pazar, Eskişehir'de çivili lastik yapıyoruz

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
Malum karlar yağdı, sıcaklık iyice düştü, her taraf buz. Bu havada kaymadan, düşmeden ilerlemek sadece şans işi, çünkü her an sürtünme katsayısının sıfıra çok yakın olduğu bir zeminle karşılaşabilir ve dahası bunu fark etmeyebiliriz...

Peki ne yapmalı? Çivili lastik yapmalı... ;)

Hem bisikletçilerin güvenliği için, hem de uzun yol gezisi düzenlersek orada kullanmak için Eskişehir'deki bisikletçiler bir araya gelerek hep birlikte çivili lastik yapmaya karar verdik... Herkes malzemesini getirecek, orada hocamız eşliğinde lastiklerimizi yapacağız.

Bu organizasyon, çivili lastik yapsın yapmasın herkese açıktır. Orada odun gibi çivi çakıp vida döndürmeyeceğiz tabii ki; çaylar gelecek, muhabbet dönecek, bisikletler incelenecek, anılar tazelenecek... Kısacası sıcacık bir ortam olacak.

Mekan olarak, bir apartmanın garajını seçtik. İçeride 2-3 araba var, onun dışında bize gayet geniş bir boş alan kalıyor. Hem sıcak da Ayrıca çay servisi de yukarıdan yapılacak...

Katılımcılar için malzeme listesini çıkardım:
* Dişleri aşınmamış dış lastik (Belki de şimdiki lastiğinizi çivili yapıp yeni bir lastik daha alma zamanı gelmiştir ;))
* Birkaç ince çivi ve bir çekiç
* Bu uğurda feda edilecek bir iç lastik
* Dış lastikteki diş sayısı kadar vida (Bunlar şirketten, fakat istiyorsanız kendiniz de getirebilirsiniz)
* Tercihe bağlı olarak, tel kesici veya vida pulu
* Vida matkabı, yoksa tornavida
* Ve tabii ki, lastik söküp takmak için gerekli aparatlar

Çivili lastik yapacak arkadaşların, şu yazıyı da dikkatle okumasında fayda var: (link)

Önemli olanlar dış lastik ve iç koruyucu (yani iç lastik, sıcak silikon veya kumaş elyaflı bant). Siz onları getirin, işin hırdavat kısmını biz büyük ölçüde halledeceğiz.

Buluşma yerine, katılımcı sayısına göre karar verilecek ve daha sonra tüm katılımcılara özel olarak ulaşılıp haber verilecektir. İlle de çivili lastik yapmanız şart değil, sadece izlemek ve muhabbete katılmak için de gelebilirsiniz. Ayrıca yakın illerden trenle gelmeyi düşünebilecek bisikletseverleri de bu organizasyona bekleriz sizi tren garından karşılayalım, bir çayımızı için, hepimizle tanışın...

Scudo

ASTROCU

Aktif Üye
Tepki
44
oo ahmet abi ben yapmayabilirim fakat gelebilirim!nerde ve saat kaçta olduğunu sölersen bende diğer mtb ci arkadaşlarıma söleyebilirim.msn dende söleyebilirsin!

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
ahmet abi ben gelcem ama bakıp öğrenmem lazım sizlere sonra
kendim denicem bide pazar günü öğleden sonra olursa gelebilirim

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
kimlerin geleceği belli olsun da, nerede ne zaman buluşacağımıza öyle karar vereceğiz arkadaşlar. büyük ihtimalle vilayet ya da adalarda buluşup, hep birlikte garaja geçeriz ;)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Arkadaşlar çivi demişsiniz ama yanlış hatırlamıyorsam bunu vida ile yapıyorlardı.
Sanırım daha iyi lastiğe tutunsun diye...

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Güzel bir etkinlik olacak sanki. Bir aksilik olmazsa katılacağım.

Furkan Özdağ

Daimi Üye
Tepki
88
ßende gelicem abilerim zamanı ve saati belirlerseniz buluşma yerine gelirim bnde çünkü çivili lastik yapmak istiyorum karda çok gerekli bişi :):)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
çiviymiş vidaymış bunlara takılmayalım arkadaşlar, sonuç itibariyle lastiğin üzerinde metal çıkıntılar olmasından bahsediyoruz ;)

katılımcıların tamamına uyuyorsa pazar öğleden sonra yapıyoruz. mesela saat 2'de olabilir... itirazı olan?

Furkan Özdağ

Daimi Üye
Tepki
88
Bana Uyar. Vilayettemi olucak buluşma ? ben sadece ön tekere yapıcam :)Malzemeleri nereden temin edebilirim ? Bu vidalar özel üretimmiş sanırım nereden bulabilirim ?

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
benide ekleyin listeye hem böylece tanışmış oluruz

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
@bozuk_para

selçuk abi sen çivili lastik yapcam de bi tanesini ben yapcam söz ama kendi bisikletin için:D

• Beğen
Tepkiler: İbrahimBAKAN

jemboy

Daimi Üye
Tepki
645
@zafer sidal

bu iş senin mamucaya giderken nevale alma iişine donmesin ??? :D:D:D

nqnr

Üye
Tepki
34
Selam bisikler sever dostlarım...bu organizasyonu düzenlediği için janny ( ahmet abiye) teşşekkür ederim..

Bildiğiniz gibi kar ve buzlanmadan dolayı bisikletlerimize binemiyoruz .. :eek: ara vermek yerine çivili lastik yaparak
bu sorunu çözebiliriz..:D

öNcelikle getirilecek malzemeleri tekrar söliyeyim;
1-çekiç
2-ince cok kalın olmamak şartıyla çivi
3-bir takım dış lastik
4-yıldız baslı vida kullanacağımız için yıldız tornavida
5-2 adet iç lastik(kıyılmıs patlak olabilir sıfır almayın eski bulmaya çalışın)
6- vidayı ise bulusma saatinde hep birlikte gidip alacağız hazırlıklı gelin...
7-son olmak üzere kendiniz;)

yukarıda ki malzemelerle gelmeniz yeterli..

ve günü saati beklemek...:) herkeze bol pedallı günler.görüşmek üzere ...

• Beğen
Tepkiler: ASTROCU