Amoeba scud full LX

Scudo

skull_mrt

Daimi Üye
Tepki
92
çok güzel güle güle kullan

(pedalların kırmızı olması hoşuma gitti:D )

efes-2005

Üye
Tepki
5
çok güzel bir bisiklet;) Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin
benimde vites kolları ve pedallar diiaktimi, çekti çok güzel duryorlar bisikletin üzerinde....

bol pedallaı günler;)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Deore lx takımı en sevdiğim vites fren kolu takımıdır...gold seriside bu alete çok yakışmış...Güzel bir bisiklet...İyi günlerde pedal çevirmeniz dileğiyle...

Bu arada üzerindeki maşa Rock Shox'ın hangi serisi.?.
Benim Judy tt ile aynı gövdeye sahip o yüzden soruyorum...:)

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
Güzel bir bisiklet.Ancak bir şey sormak istiyorum.Pedalı sen mi boyadın.Eğer öyle diilse yıpranmış gözüküyor.

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Pedalları özellikle seçmiştim ve bisikletin belkide en eski parçasıdır. Pedal Shimano Mountain DX serisiydi sanırım. Pedalı boyamadım sadece virajlarda istemeden de olsa sürtüyordu ve malum Trek6500SLR kadromla kaza yaptığımda daha da yıprandı.
Bu arada amortisör evet Judt TT. Bakım vs uğraşmayı hiç sevmediğim için bu modeli almıştım ve 2000 yılından bu yana değiştirdiğim 3. kadroya taktım. Benim gibi bakım sevmeyenler için başka bir model varsa onu da kullanabilirim :=) ama o kadar yıpratma çabalarıma rağmen hala tık yok :=)))

Bu arada parçaları yazmayı unutmuşum ( çoğu bisiklet kurdu biliyordur ama ben yine de yazayım )
Parçalar;
KADRO Amoaba Scud,
Jant Zac19,
Jant Telleri DT Swiss,
Jant Tel Ucu DT Swiss,
Ön Göbek Deore LX,
Dış Lastik IRC Mythos XC,
9'lu Ruble Deore LX,
Orta Mil Deore LX,
Ön ve Arka Fren Takımı Deore LX
Ön ve Arka Arttırıcı Deore LX,
Aynakol Deore LX Hallowtech,
Pedal Shimano Mountain DX,
Zincir Deore XT ,
Amortisör Judy TT,
Furş Takımı Amoeba,
Direksiyon Karbon Amoeba,
Boğaz Borusu Guizzo Asa101,
Sele 3M Anti Compression
Sele Borusu ve Kiti Amoeba.

Bu arada parça önerilerine de açığım zira 48 lik bir LX veya XT aynakol henüz bulamadım :((

• Beğen
Tepkiler: SerkanEriş

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Tayfun kardeş sağolasın inşallah sende daha iyilerine sahip olursun bir gün.

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Malesef henüz tartmadım ama tahminen 12-13 gibi olabilir. Daha hafif olduğunu söyleyenler var ama amortisör ve pedallar pek hafif sayılmaz, dolayısıyla toplamda fazla gelebilir. Net sonucu tartıktan sonra sizlerle paylaşırım...

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
piyasada olması zor ama 46 lx veya deore aynakol olması lazım...

shimano com da görmüssündür
48 deore varmış
(link)

bende 46 aynakol var eskiden rahattım ama artık arazide sıkıntı veriyor yeteri kadar antremanlı olmak lazım..
bende de seninkini aynısı judy tt var çok ağır hiç memnun değilim. benimki artık çalışmıyorda sertleşti.. :p

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Yerinde bir seçim ve güzel bir bisiklet olmuş güle güle kullanın iyi günlerde ;)...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
sitede güördüğüm güzel bisikletlerden birisi diyebilirim güle güle kullan spd lerin beni eskittiğim spdler ve lx gold serisi bir başka hava katıyor bisiklete keşke tüüm parcalar gold olsa daha hoş olur şöyle 22 ayar

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Teşekkür ederim Hakan, bu bisiklekti almamda senin fikirlerin ve bisiklet resimlerin etkili oldu zaten.
Alpinist@ deore de 48 lik var ama linkte lx veya xt göremedim. 2007 ler geldikten sonra bir göz atar karar veririm artık. Ayrıca judy tt nasıl sertleşti?
nirvana sende sağolasın, eski kadromda gold serisini bütün halde almamamın sebebi renk uyumunu sağlamaktı şansa bu kadroya da uydu ama tamamen gold olsaydı başka olurdu tabi.

SerkanEriş

Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
en gevşek ayarda duruyordu her sene biraz biraz sertleşti. bayaga agresif şoklarda çalışıyor. eylul ayında söküp bakacağım belki bir bakımla kurtarırım. vaktim yok şu sıralar. sen şanslısın benim amortisorde korukler yok toz giriyor içine hep o yüzden.. alırken yoktu. aldığım yere sordum bakarız ederiz dediler aldığım yer istanbulda olunca bende o sıralar eskişehirde olunca kaldı öyle.. koruksuz olunca herkes beyaz sid zannediyor ilk görüşte :p ..gelecek sene değiştireceğim kısmetse..

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Benim biraz kafam karıştı açıkçası. Bendeki Judt TT 2000 veya 2001 model olması lazım ve bu modeller bildiğim kadarıyla körüklü geliyordu. Ayrıca bende körük vardı ama her nasılsa (!!!) kutudan orjinal yağı çıkmamış. Başka yerde gördüm çıkıyor, demek arada kaynadı ama bunlar biraz güven sarsıyor ... Neyse bakım için açtığın zaman bunu forumda veya en azından benimle paylaşırsan sevinirim.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet, şahsen judy nin bakım olayını, Ayrıca bir başlık olarak açarsanız daha iyi olur...Benimde yawaş yawaş bakım zamanı kendini belli etmeye başladı:)

SerkanEriş

Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eylul ayında yapacağımız bakımı sizin için fotoğraflayıp anlatacağım.. tt sahipleri cemiyetine faydalı bir eser bırakmış olurum. :D

bu arada parça alırken iyice soruşturmak bir kaç yere sormak lazım.. bazı zamanlarda böyle komplike parçalarda böyle eksiklikler olabiliyor.. benim eksikliğin peşinden koşmamam bu sonuca sebeb oldu.

dükkanlar ne kadar doğru olmasada yüzlerce kişiyle muattap oluyorlar.. bazen eksiklikleri olsada suçlamıyorum. elindeki malın özellikleri aynı olabiliyor mesela ben judy aldığım zaman o dukkanda satılan hiç bir tt de köruk yokmuş bana öyle demişlerdi. olsa göndereceklerinide düşünüyorum.. aslında sizin amortisörünüz başka dükkanlarda bunun tersinin olabileceğini ispatlıyor.. bu kadar eski konuyu tekrardan dallandırıp budaklandırmanın manası yok..burda amortisorun son hali gozukuyor.

http://i86.photobucket.com/albums/k113/wakeme79/6288910d.jpg

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet körük oldukça faydalı toz çamur pislik girmiyor...Valla benim judy nin son hali burada...
(link)
Kendisi bakım bile istemiyor...O kadar atlama ve zıplamaya hala keçi gibi :D
Ama zamanı gelince sizin başlıktan yararlanıcağız...

Bu arada üç bisiklette Deore lx fren kollarına ve Judy tt maşalara sahip, ne güzel ne güzel...Neredeyse takım kurulacak...:D:D:D

johny/TAXI

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Benim de dikkatimi çekti, LX ve Judy TT 3 bisiklette de var. Ortak zevkler söz konusu sanırım :))