Acil yardım gerekli !! Göbekler hakkında.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar şu kararsız günlerimde acil yardıma ihtiyacım var.Jant setimi yeniliyorum.Önümde iki adet seçenek var:
1.
Sıfır DT Swiss XR1 göbekler 32 delikli (Scott Spark 20'den çıkma,tek olarak satılmıyor.)
Sıfır DT Swiss X450 çemberler 32 delikli
Sıfır DT Swiss Champion teller
2.
2 buçuk ay kullanıldığı söylenen DT Swiss 240s göbekler (28 TELLİ)
Shimano WHM 505 setinden çıkarılan 28 telli çembeler
ve yine Shimano setin telleri

benim için asıl sorun göbek seçimi.Çünkü 2 seçenekteki göbeklerde aynı fiyatta.XR1'lerin sadece göbekleri satılmıyor fakat ağırlık olarak Onyx modeli civarında ama içini bilemeyiz yinede.Onyx den biraz daha iyi kabul edersek 350 $ gibi bi sıfır fiyata sahip olması gerekir.Fakat 240s'lerde 565 $ sıfır fiyatıyla satılıyor.240s'leri alsam en kötü ne gibi bi sorunla karşılaşabilirim.Rulmanını bulmam kolay mı? Fiyatı ne kadardır.Fakat 240s'ler 28 telli.Bende v fren kullanıyorum ve şu an diske geçicek durumum yok.O yüzden aklıma Shimano'nun v fren uyumlu WHM 505(28 telli çünkü) jant seti geldi.Başka 28 telli olup v fren uyumlu çember gelmedi aklıma.Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım etsin.İyi forumlar
Not: 2 jant setininde ağırlıkları hemen hemen aynı.

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
işte bu cevap çok rahatlattı beni.240s leri almak farz oldu :D yani 2 buçuk ayda hiç bişey olmamıştır diyorsunuz.Peki bu bahsettiğim çemberden başka bi çember var mı v-fren uyumlu?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ben olsam ilk şıkkı değerlendiririm.. İlerde bir sorun olsa 28 telli çember bulman çok zor ve onun telleri yassı olduğu için tellerin bulunması zor ve maliyeti diğerlerine göre daha yüksek... Yine de karar senin diyeyim..
Birde XR1 rulmanlı değil mi?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
iki göbek de rulmanlı.Ama shimano whm 505 seti turlara gelen birisi kullanıyor ve gerçekten çok sağlam jantlar.Tellerini sordum Seda bisiklete,buluruz dediler.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Valla şu durumda tamamen görüntü, fiyat flan öen çıkıyor ama 240 göbeklerde kulağa hoş geliyor ;)

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
240s ya daha ne diyim :) hem Seda bisiklet Shimano bayisi olduğu için herşeyini bulabilirlermiş.Daha şimdi konuştum,kararımı da verdim gidip 2. seçenekteki jant setini toplucam.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
başka bi önerisi olan var mı? sanırım 240s lerle toplucam jantlarımı.İlerde disk frene geçince güzel bi çember takılır diğe düşünüyorum.Bu arada 240s göbekler 6 vidalı.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
bugün baktım göbeklere:
XR1 leri biliyordum zaten sıfır olarak vitrinde duruyor.Toplam ağırlıkları mandallarla beraber 610 gram.
240s'lere baktım.Ön göbekte 240s diye yazmıyordu ama desenler,renkler aynı.Bu arada 240s göbekler 6 vidalıymış.Ön göbek mandal dahil 240 gram.(Fakat XR1 centerlock mandal dahil 220 gram.) Arka göbek mandal dahil tam 300 gramdı.Bi de 240s arka göbekte ruble takılan yer XR1'e göre daha zor dönüyordu.Burdan bişey anlayabilir miyiz?
Şu sıralar artık net bi karar verip jantları taktırmam lazım.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
konu sonunda bi çözüme ulaşmıştır.Ne yapalım derken bambaşka bişey oldu.Uygun fiyata hidrolik disk fren bulunca forumda da Bontrager jant seti görünce hemen aldım.
Konu kapatılabilir.