KÜresel Isinmaya KarŞi Ege Kiyilari Bİsİklet Turu

Tepki
31
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI EGE KIYILARI BİSİKLET TURU

Küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında kamuoyunu bilgilendirmek ve bisikletin bu sorunlara alternatif ulaşım aracı olduğunu halka anlatmak için çalışmalarına devam eden derneğimiz bu sene yeni bir bisiklet turu için yola çıkıyor. 2007 yılında İzmir'den Atina'ya yapılan "Küresel Isınmaya Karşı Ege'nin iki Yakasında Buluşma" turunun ardından 2008 Haziran ayında yeni bir tur planlanmıştır.

Tur 23 Haziran 2008 Pazartesi günü İzmir'den başlayacaktır.

Turun amacı son yıllarda dünyanın en büyük çevre problemlerinden biri haline gelen Küresel Isınma ve İklim değişikliği hakkında kamuoyunun dikkatini çekmek ve tur rotasında geçilecek güzergahlarda insanları bu konuda bilgilendirmektir. Ayrıca bu turda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yapılan çalışmalara destek verilecektir.

ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ :
İzmir’den olan bisiklet turu Kaş’da sona erecektir. Yaklaşık 600 km’lik güzergah boyunca sunumlar ve söyleşiler yapılacaktır. Turun yaklaşık 9 gün sürmesi planlanmaktadır. 15 kişilik bisikletli ekip günde ortalama 70-80 km yol katedecektir.

Tur güzergahı boyunca konaklanacak merkezlerde “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği” hakkında sunumlar düzenlenecek, kamuoyunun ilgisi bu konulara çekilecektir. Çevre dostu bir araç olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması, insanların yaşam boyu spor alışkanlığı kazanması, sağlıklı nesiller yetişmesi için bisikletin önemi vurgulanacaktır. Konaklanacak merkezlerde kent içinde yerel bisiklet sürücülerinin katılımı ile şehiriçi bisiklet turları düzenlenecektir.

TUR ROTASI

Gün Tarih Başlangıç Bitiş Mesafe
1. GÜN 23 Haziran İzmir Selçuk 73 km
2. GÜN 24 Haziran, Selçuk Didim 80 km
3. GÜN 25 Haziran, Didim Milas 90 km
4. GÜN 26 Haziran, Milas Bodrum 40 km
5. GÜN 27 Haziran, Bodrum Datça Feribot ile
6.GÜN 28 Haziran Datça Marmaris 69 km
6. GÜN 29 Haziran, Marmaris Dalaman 98 km
7. GÜN 30 Haziran, Dalaman Fethiye 50 km
8. GÜN 1 Temmuz, Fethiye Patara 80 km
9. GÜN 2 Temmuz, Patara Kaş 26KM

Bisiklet turu kapsamında gidilen şehirlerde barkovizyon cihazı, ses sistemi ve bilgisayar desteğinin sağlanması durumunda halkı bilgilendirmek amacıyla “Küresel Isınmanın Nedenleri ve Bisikletli Yaşam Çözümleri” isimli slayt gösterisinin yapılması planlanmaktadır.

Tura dernek dışından katılım yapılabilir. Bisiklet turunda konaklamalar çadırlı kamp şeklinde yapılacaktır. Tur masrafları katılımcıların kendilerine aittir.(Günlük yeme,içme masrafları, Bodrum Datça feribot geçişi 25 YTL, kamp alanlarında yapılacak harcamalar, vs). Sabah ve akşam yemekleri ve konaklama konusunda yardım almak için derneğimiz güzergah belediyeleri ile irtibata geçmiştir. Belediyelerden gelecek cevaplara göre bazı şehirlerde yeme-içme ve konaklama masrafları karşılanacaktır. Uzun yol tecrübesi, grup halinde yol alma, çadır kurma ve kamp yapma konusunda sıkıntısı olmayan bisikletçiler Tur Sorumlusu Mehmet Savaşçıoğlu ile irtibat kurabilirler.

Mehmet Savaşçıoğlu telefon 0 505 393 95 13

savascimehmet@hotmail.com
gezi@izmirbisiklet.org

İzmir Bisiklet Derneği,2008

Scudo

ralakoç

Üye
Tepki
64
Küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında kamuoyunu bilgilendirmek ve

Tebrik ederim içeriği itibariyle çok anlamlı bir girişim hele bisikletle olması bir başka güzel .Aynı amaçla iki arkadaşımız Bisikletema projesi kapsamında Avustralya için yollardalar şu anda Çin e yaklaşıyorlar Gürcüstan sınırına kadar beraberdik çok iyi vakit geçirmiş faydalı çalışmalar yapmıştık pedallarına kuvvet.
Güzel Ege kıyılarında pedal çevirmek bu mesajı vermenin en etkili ve zevkli yolu olmalı .Kolay gelsin aranızda olmaktan mutluluk duyacağım.Antalya ya kadar olsaydı daha muhteşem olurdu diye düşünüyorum. Saygılarımla.

bisikletin bu sorunlara alternatif ulaşım aracı olduğunu halka anlatmak iç

çalışmalarına devam eden derneğimiz bu sene yeni bir bisiklet turu için yola çıkıyor. 2007 yılında İzmir'den Atina'ya yapılan "Küresel Isınmaya Karşı Ege'nin iki Yakasında Buluşma" turunun ardından 2008 Haziran ayında yeni bir tur planlanmıştır.

Tur 23 Haziran 2008 Pazartesi günü İzmir'den başlayacaktır.

Turun amacı son yıllarda dünyanın en büyük çevre problemlerinden biri haline gelen Küresel Isınma ve İklim değişikliği hakkında kamuoyunun dikkatini çekmek ve tur rotasında geçilecek güzergahlarda insanları bu konuda bilgilendirmektir. Ayrıca bu turda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yapılan çalışmalara destek verilecektir.

ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ :
İzmir’den olan bisiklet turu Kaş’da sona erecektir. Yaklaşık 600 km’lik güzergah boyunca sunumlar ve söyleşiler yapılacaktır. Turun yaklaşık 9 gün sürmesi planlanmaktadır. 15 kişilik bisikletli ekip günde ortalama 70-80 km yol katedecektir.

Tur güzergahı boyunca konaklanacak merkezlerde “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği” hakkında sunumlar düzenlenecek, kamuoyunun ilgisi bu konulara çekilecektir. Çevre dostu bir araç olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması, insanların yaşam boyu spor alışkanlığı kazanması, sağlıklı nesiller yetişmesi için bisikletin önemi vurgulanacaktır. Konaklanacak merkezlerde kent içinde yerel bisiklet sürücülerinin katılımı ile şehiriçi bisiklet turları düzenlenecektir.

TUR ROTASI

Gün Tarih Başlangıç Bitiş Mesafe
1. GÜN 23 Haziran İzmir Selçuk 73 km
2. GÜN 24 Haziran, Selçuk Didim 80 km
3. GÜN 25 Haziran, Didim Milas 90 km
4. GÜN 26 Haziran, Milas Bodrum 40 km
5. GÜN 27 Haziran, Bodrum Datça Feribot ile
6.GÜN 28 Haziran Datça Marmaris 69 km
6. GÜN 29 Haziran, Marmaris Dalaman 98 km
7. GÜN 30 Haziran, Dalaman Fethiye 50 km
8. GÜN 1 Temmuz, Fethiye Patara 80 km
9. GÜN 2 Temmuz, Patara Kaş 26KM

Bisiklet turu kapsamında gidilen şehirlerde barkovizyon cihazı, ses sistemi ve bilgisayar desteğinin sağlanması durumunda halkı bilgilendirmek amacıyla “Küresel Isınmanın Nedenleri ve Bisikletli Yaşam Çözümleri” isimli slayt gösterisinin yapılması planlanmaktadır.

Tura dernek dışından katılım yapılabilir. Bisiklet turunda konaklamalar çadırlı kamp şeklinde yapılacaktır. Tur masrafları katılımcıların kendilerine aittir.(Günlük yeme,içme masrafları, Bodrum Datça feribot geçişi 25 YTL, kamp alanlarında yapılacak harcamalar, vs). Sabah ve akşam yemekleri ve konaklama konusunda yardım almak için derneğimiz güzergah belediyeleri ile irtibata geçmiştir. Belediyelerden gelecek cevaplara göre bazı şehirlerde yeme-içme ve konaklama masrafları karşılanacaktır. Uzun yol tecrübesi, grup halinde yol alma, çadır kurma ve kamp yapma konusunda sıkıntısı olmayan bisikletçiler Tur Sorumlusu Mehmet Savaşçıoğlu ile irtibat kurabilirler.

Mehmet Savaşçıoğlu telefon 0 505 393 95 13

savascimehmet@hotmail.com
gezi@izmirbisiklet.org

İzmir Bisiklet Derneği,2008

ralakoç

Üye
Tepki
64
Değerli bisiklet sever dostlar İzmir bisiklet derneğinin organize etmiş olduğu küresel ısınmaya karşı ve bisiklet kullanımını teşvik etme kapsamında dokuz gün sürecek Ege Bisiklet Turu na Ankara dan katılıyorum bu güzel fırsatı değerlendirmek isteyen arkadaşları aramızda görmekten mutluluk duyarız.Sağlıcakla pedallı günler dilerim.

Tepki
31
Arkadaşlar merhaba,

KÜRESEL ISINMAYA KARŞI EGE KIYILARI BİSİKLET TURU takvimi bir hafta ileriye alınmıştır. Ekibimiz 28 haziran cumartesi günü İzmir'den yola çıkacaktır. Çıkış etabında kafileye eşlik etmek isteyen bisikletseverler Mehmet Savaşçıoğlu (0 505 393 95 13) ile irtibat kurabilirler. (Çıkış 28 Haziran Cumartesi saat 06:00, Üçyol Seyahat Acenteleri önü)

1. GÜN 28 Haziran İzmir Selçuk 73 km
2. GÜN 29 Haziran, Selçuk Didim 80 km
3. GÜN 30 Haziran, Didim Milas 90 km
4. GÜN 1 Temmuz, Milas Bodrum 40 km
5. GÜN 2 Temmuz, Bodrum Datça Feribot ile
6.GÜN 3 Temmuz Datça Marmaris 69 km
6. GÜN 4 Temmuz, Marmaris Dalaman 98 km
7. GÜN 5 Temmuz, Dalaman Fethiye 50 km
8. GÜN 6 Temmuz, Fethiye Patara 80 km
9. GÜN 7 Temmuz, Patara Kaş 26 km

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Didim'le ilgili bir başlık açtım ve bendeki fotoğrafları koydum arkadaşlar. Turunuzda başarılar...

(link)

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
“KÜRESEL ISINMAYA KARŞI EGE KIYILARI BİSİKLET TURU BODRUM’A ULAŞTI.”

İzmir Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen Küresel Isınmaya Karşı Ege Kıyıları Bisiklet Turu kafilesi 4 günlük yolculuk sonunda bugün Bodrum’a ulaştı. İlk gün İzmir-Kuşadası etabını tamamlayan bisikletçiler, ikinci gün Didim’e ulaştılar. 3 ncü gün Didim-Bodrum etabını tamamlayan ekip bu sabah Milas’tan Bodrum’a doğru hareket etti. Bodrum’dan feribotla Datça yarımadasına geçecek kafile, Datça’da yapılacak etkinlikler sonrasında Marmaris’e doğru pedal basacaklar.

Bisiklet turunun yanısıra ziyaret edilen şehirlerde halkı küresel ısınma ve bisikletli yaşam konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan dernek üyeleri ilçe belediyelerinin de katkılarıyla Kuşadası,Didim ve Milas’ta halka açık söyleşiler yaptılar ve slayt gösterileri düzenlediler. Sunumlarda özellikle dünyamızın karşı karşıya kaldığı küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında bilgiler verilirken, bisiklet kullanarak doğayı nasıl koruyabileceğimizi ve bisikletin alternatif ulaşım aracı olarak tercih edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Bunun yanısıra yol üzerinde mola verilen köy meydanları ve kahvehanelerde toplanan yerel halka tur hakkında bilgiler verildi.

Önümüzdeki 5 gün Gökova-Köyceğiz-Ortaca-Dalyan-Göcek-Fethiye-Patara yolunu izleyecek bisikletçiler, Küresel Isınma Turunu Kaş’da bitirecekler.

KATILIMCILAR
Mehmet Savaşçıoğlu 45 Öğretmen
Ramazan Yıldız 25 Edebiyat Öğretmeni
Engin Katırcı 23 Üniversite Öğrencisi (İktisat)
Engin Kılıç 25 Üniversite Öğrencisi (Maliye)
İlhan Şahiner 21 Üniversite Öğrencisi (End.Müh.)
Barış Akdere 28 Coğrafya Öğretmeni
Oğulcan Köken 17 Öğrenci

(link)

Kaynak: (link)

• Beğen
Tepkiler: eYa

ralakoç

Üye
Tepki
64
Değerli arkadaşım yukarda belirttiğiniz katılımcılar listesi neyazıkki hatalı izninle düzeltme yapayım.Barış Akdere katılamamış Ankaradan ben RUHİ ALAKOÇ turu diğer arkadaşlarımızla beraber tamamlamış bulunmaktayım.Bilgilerine sunarım.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Gazete 2000'de çıkan turun Didim kısmı ile ilgili haber
(link)

Turdaki arkadaşları forumlarda da aramızda görmeyi isteriz... Bisiklet sporuna ve diğer tüm katkılarınız için teşekkürler.