iki tekeri aynı anda zıplatma!!

bybiker

Üye
Tepki
6
ben bu hareketi çok iyi yapamıyorum sizden yapabilen varsa püflerini anlatabilirmi? benimki en fazla 25 30 cm kalkıyo dah çok zıplatmam mümkün mü?

Scudo

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
iki tekeri aynı anda zıplatmaktan kastın "bunny-hop" sa youtube da falan pekçok uygulamalı anlatım görebilirsin bi de forumumuzdaki (link)linke bakabilirsin

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Ben kaldırıma çıkacak kadar yapsam yeter...
Ama görmediğim için yapamıyorum :)
Youtube ye bakayım biraz :=)
Birde yapmakdan korkma sebebim jantları yamulturum korkusu var..

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
kron xc1000 jant saglam gibi ben bu gün yükletten atladım sorunyok ama sen yinede ço9k zorlama derim

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
bi şey olmaz korkma en fazla akortu kaçar :D benim için problem olmuyo akortu kendim yaptığım için :D bisikletin hafif olması bir püfdür galiba bide o tarz hareketlei yapanların koltukları kadroyo sıfır en alt seviyede yani.

(DÜZELTME METNİDİR KOLTUK DEĞİL OTURMA GURUBU)

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
HADİİİİİİİ :D DÜZELTME METNİDİR OTURMA GURUBU
ne oldu şimdi arkadaşım??
SELE DEYİNCE DE AKLIMA SEPET GELİYO.
POPOMUZU SEPETE KOYUYORUZ SANKİ
BİZDE BÖYLE İŞİNE ZE GELİRSE

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Tamam, sakin olun:)

Hoş espriydi gerçekten "düzeltme, oturma grubu":D:D

Bunny hop;

Başta pedal hareketiyle öğrenip daha sonra bunu geliştirip yol üzerinde giderkende çekme boyutunu arttırabileceğiniz bir zıplama tekniğidir...

Pedal ile olanda yaklaşık yürüme hızı gibi bir hızda 2 ye 3 gibi bir viteste(ayaktayken) yarım pedal basarak önü çekme(gidonu göğsünüze doğru) ve ondan sonra bu çektiğiniz ön size gelirken bunu yere paralel şekilde ileri itmeyle oluyor...

Bu durumda burun yerden ayrılırken siz bir ileri itme potansiyeli hazırlıyorsunuz...Ve gidon ileri gittiğinde ise kuyruk yerden kesiliyor...Bu hareketi geliştirip 1.75 e bunny çeken "trial"ciler mevcut...Bize gereken genelde kaldırıma, yükseltiye hızımızı kesmeden çıkmak olduğu için 1.75 gibi "uzaylı" boyutlarına kasmamıza gerek varmıdır bilmem...:)

Giderken yapılanda ise, burun manuel'e kalkıyormuş gibi yine kendimize doğru çekilirken yine aynı itme hareketiyle arkada zıplatılıyor...Diğerinin aynısı ama hareket halinde olma durumundan dolayı inişlere dikkat etmek gerekiyor...Alıştıktan sonra sorun olmuyor...

İnerken ise her iki şekildede yaklaşık olarak iki tekerleğinizde yere paralel olmalı...ki bu devamlılık ve kontrol getiriyor:...

Pozisyon ayarı olarak ise; yukarda arkadaşımızın dedği gibi sele ne kadar aşağıdaysa "Bunny" potansiyeliniz o kadar fazlalaşıyor...Birde maşanız U-turn ayarlıysa eğer "düşük"travel" daha yüksek bunny sağlıyor...Bunu deneyerekte görebilirsiniz...

Yukarı çekme esnasında bir foto, bundan sonra elleri ileri iterek bisikleti yere paralel hale getiriyoruz...ve iniş yapıyoruz;)

http://img186.imageshack.us/img186/1069/13haziran2007050lr9.jpg

Şimdilik bu kadar...
İyi günler:)

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
abi yukarı cekme esnasında demissinde arka kalkık zaten o kadar nasi kaldırdın :D deniorm deniorm ben hep on kalkıo arka istifini bozmuo hic oldugu gb duruo :D :D

• Beğen
Tepkiler: uğuralp imal

bybiker

Üye
Tepki
6
hemen hemen hergün çalışıyorum o fotoğraftaki kadar nezaman olcak acaba sizlere teşekkür eederim bilgilerden dolayı

bybiker

Üye
Tepki
6
buralarda bu işlerle uğraşan hiç kimse yok kendim uğraşıyorum çok kötü oluyor.
sizin waqrsa bu tür hareketlerin videolarının linklerini atabilirmisiniz çok sevinirim.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@emorakci

you tube dan bunny-hop diye aratırsanız yeterince videoya ulaşabilirsiniz :)

basar

Daimi Üye
Tepki
189
@tekteker

Kızdın mı anlamadım ama kızacak bir şey yok.
Gülelim diye yazdım.
Kendimizle barışık olalım.... Bu arada büyük harf de yasak...

Benim de "elcik" deyince aklıma.... neyse kestim....

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Ne kadar rahat yapıyor eleman çok hoşuma gitti :)
(link)
Paylaşmak istedim :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Bu videoda öğretici video nasıl yapıldığını gösteriyor..Aslında çok basit gibi geliyor ama denemem lazım :)

Buyrun video,

(link)

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
kendimle barışığım farkındaysan espiriyi devam ettirdim. yazarken aralara :D :) vs ekleseydin yada espri yapıyorum diye alt yazı geçseydin..... :D problem yok. niyetler önemli. burda da kötü niyetli kimseler pek olduğunu sanmıyorum